- Аліменти на утримання дружини при розлученні
- Призначення аліментів на дружину після розірвання шлюбу
- Розмір, порядок стягнення аліментів на дружину
- Документи для аліментів на дружину після розлучення
- В яких випадках аліменти на чоловіка не можна стягнути
- Аліменти на утримання дружини: підсумки
- Послуги адвоката по сімейним справам
Аліменти на утримання дружини при розлученні
Подаючи на розлучення, люди рідко бувають зацікавлені в подальшому зв’язку та підтримці. Однак є ситуації, коли одному з подружжя доводиться дбати і допомагати в матеріальному плані своїй колишній другій половині.
Призначення аліментів на дружину після розірвання шлюбу
Аліменти на чоловіка призначаються, як правило, якщо він з тих чи інших причин не може сам себе забезпечувати матеріально. Статті Сімейного кодексу України визначають, що для цього є такі підстави.
- Чоловік втратив працездатність. Це могло статися як під час шлюбу, так і протягом року після його розірвання.
- Один з колишнього подружжя досяг пенсійного віку не більше ніж через 5 років після розлучення. При цьому шлюб повинен був тривати тривалий строк, не менше як 10 років. Як пояснення можна навести такий приклад: дружина більшу частину часу займалася домашнім господарством або вихованням дітей і не має достатнього стажу для прийнятних пенсійних виплат.
- Аліменти дружині покладаються, якщо на момент розлучення з нею залишаються спільні діти у віці до трьох років. Це обумовлено тим, що під час відпустки по його вихованню жінки, як правило, не можуть працювати, а значить і не можуть забезпечити себе. Аліменти, які колишній чоловік вже платить на дитину, призначені для задоволення тільки його потреб, і до матері прямого відношення не мають.
- Чоловік доглядає за дитиною-інвалідом. Якщо мова йде про інвалідність з дитинства, то виплати призначаються безстроково, у всіх інших випадках – до досягнення дитиною повноліття. Природно, що в подібній ситуації у людини нерідко немає можливості повноцінно працювати й забезпечувати свої потреби.
Аліменти після розлучення мають право отримувати обидві сторони: і чоловік, і дружина. Однак як тільки потребує укладе новий шлюб, всі зобов’язання по сплаті припиняються.
Розмір, порядок стягнення аліментів на дружину
Якщо аліменти на чоловіка були призначені рішенням суду, то другий зобов’язаний щомісяця виплачувати їх у твердій грошовій сумі, кратній прожитковому мінімуму громадян. У зв’язку з цим виплати підлягають індексації. Іншими словами, якщо змінюється прожитковий мінімум громадян, то змінюється і сума аліментів.
У разі ухилення, сторона, яка не отримує виплати, може звернутися до суду з метою їх стягнення з несумлінного колишнього чоловіка.
Документи для аліментів на дружину після розлучення
Для подачі позовної заяви до суду на стягнення аліментів потрібно зібрати певний пакет документів. Обов’язковий перелік паперів, незалежно від підстави для матеріальних виплат, включає:
- свідоцтво про шлюб;
- довідки про доходи позивача (заявника) та відповідача;
- документи, що доводять, що у відповідача є додатковий дохід (якщо це актуально для ситуації);
- рішення суду про розірвання шлюбу;
Судовий збір в цьому випадку позивачеві сплачувати не потрібно.
Решта документів залежать від обставин справи й підстав для стягнення аліментів.
В яких випадках аліменти на чоловіка не можна стягнути
Обставини, за якими один з подружжя не повинен платити аліменти чоловікові або дружині після розлучення, регламентуються статтями Сімейного кодексу України.
- Непрацездатність чоловіка обумовлена його неприйнятною поведінкою. Іншими словами, він сам винен в цьому. Так само як факт зловживання алкоголем, наркотиками або злочин. У такій ситуації відповідачу, щоб не платити аліменти, потрібно довести прямий зв’язок між цими фактами і втратою непрацездатності позивачем.
- Сторона, яка вимагає аліменти, поводиться аморальним або негідним чином. Це може бути банальне пияцтво, жорстоке поводження з членами сім’ї або насильство стосовно відповідача, вчинення злочинів тощо.
- Нетривалість шлюбу. Про те, що сімейне життя було занадто коротким, суддя вирішує, аналізуючи її обставини. Як показує практика, якщо шлюб тривав менше ніж 10 років, то його однозначно визнають нетривалим.
Аліменти на чоловіка після розлучення можуть бути призначені тільки в тому випадку, якщо шлюб був офіційно зареєстрований в органах ДРАЦС.
Аліменти на утримання дружини: підсумки
З вищесказаного можна зробити кілька основних висновків:
- Подружжя можуть добровільно укласти угоду про аліменти, в якій самі визначать розмір виплат і їх порядок. В інших випадках це буде вирішуватися в суді.
- Право на матеріальну допомогу мають жінки з дітьми до трьох років, а також подружжя, що втратили працездатність або досягли пенсійного віку. Аліменти по непрацездатності виплачуються тільки в тому випадку, якщо її причина не була викликана негідною поведінкою позивача.
Послуги адвоката по сімейним справам
Сімейний адвокат надасть Вам юридичну консультацію та допоможе скласти всі необхідні документи зі стягнення аліментів на утримання дружини при розлученні.
Ми відповідаємо за якість виконання юридичних послуг та гарантуємо позитивний результат.
За допомогою послуг сімейного адвоката або юриста Ваша справа по стягненню аліментів на утримання дружини при розлученні буде вирішена більш професіонально та швидко.
Звернувшись до нас Ви гарантовано отримуєте професійну юридичну допомогу зі стягнення аліментів на утримання дружини при розлученні.
![Олексій Скрябін](http://advokat-family.com.ua/wp-content/uploads/2021/12/1.png)
Ви заслуговуєте нашої професійної юридичної допомоги!
Зробить перший крок до Вашої перемоги по юридичній справі по стягненню аліментів на утримання дружини при розлученні, подзвоніть або напишіть адвокату і Ви отримуєте відповіді на всі Ваші питання.
Корисні матеріали сайту advokat-family.com.ua:
- Борг по аліментах, а виконавча служба не діє?
- Житлові аліменти на дитину
- Аліменти, якщо колишня дружина вийшла заміж
- Аліменти подружжю-інвалідам
- Аліменти з непрацюючого батька
- Платники та одержувачі аліментів
- Як дізнатися суму боргу по аліментах
- Заборгованість по аліментах
- Позбавлення водійських прав за борги по аліментах