Борг по аліментам, а виконавча служба не діє?

Борг по аліментам, а виконавча служба не діє?

Борг по аліментах, а виконавча служба не діє?

Борг по аліментах, а виконавча служба не діє?

Стягнути аліменти – це ще пів справи. За статистикою лише маленька частка одержувачів виплат на утримання дитини не відчуває труднощів з безперебійним надходженням грошей від платників, в той час, як більша частина стикається з утворенням аліментної заборгованості або періодичними затримками платежів.

Основною проблемою аліментних боргів є, звичайно, ухилення батьків-відповідачів від виплат, однак нерідко явищем стає і несумлінне виконання обов’язків посадових осіб, які ведуть аліментні справи, – державні виконавці. Таке невиконання посадових обов’язків визначається як бездіяльність виконавця.

Саме державного виконавця Закон України «Про виконавче провадження» наділяє найширшим спектром повноважень для забезпечення виконання вимог виконавчого документа, а також дозволяє йому використовувати достатню кількість дієвих важелів впливу на боржників для погашення заборгованості та її подальшого недопущення – від застосування найпростіших заходів адміністративної відповідальності (наприклад, заборона виїзду за межі України) до кримінальних санкцій.

Однак високий відсоток посадових осіб, які ведуть аліментні справи, не повною мірою виконують свої посадові обов’язки або взагалі ігнорують проведення роботи з боржниками. З цим явищем можна і потрібно боротися основному зацікавленій в аліментах особі – тобто стягувачу, шляхом подачі скарги на бездіяльність державного виконавця. Тим більше що законодавством передбачено це право і широко застосовується на практиці.

Оскарження отримувача аліментів при бездіяльності виконавчої служби

Оскарження отримувача аліментів при бездіяльності виконавчої служби

Якщо аліментний платіж затримується незначно – наприклад, в межах одного-двох тижнів, поспішати звинувачувати платника і державного виконавця не варто.

У разі затримки платежів протягом місяця і більше стягувачу вже необхідно звернути на це увагу, оскільки мова йде про аліментні заборгованості, адже аліментні кошти згідно сімейного законодавству повинні надходити щомісяця.

Щоб визначити, чи всі наявні повноваження застосовує посадова особа для виконання вимоги документа про призначення аліментів, стягувачу, в першу чергу, необхідно ознайомитися з матеріалами виконавчого провадження.

Зробити це можна безпосередньо на особистому прийомі у державного виконавця, написавши заяву про ознайомлення з матеріалами справи.

При ознайомленні з матеріалами справи можна виявити проведену (або не проведену) роботу державного виконавця в рамках виробництва:

  • в які структури та відомства прямували запити для виявлення доходів і належного боржнику майна;
  • які дії здійснювалися виконавцем для встановлення контакту з неплатником (виклики, виходи на будинок, бесіда з родичами, взяття пояснень);
  • які постанови виносилися для спонукання боржника до сплати боргу (про заборону виїзду за межі України, про обмеження користування спеціальними правами, про привід тощо);
  • яка інформація з відомств надходила щодо боржника і його майна, і які заходи були прийняті виконавцем після отримання цієї інформації.

Якщо робота, виконана державним виконавцем недостатня і це випливає з матеріалів справи, значить перед нами – бездіяльність посадової особи, до якої потрібно застосувати обумовлені законодавством заходи.

Оскарження бездіяльності судового пристава-виконавця по аліментам

Оскарження бездіяльності судового пристава-виконавця по аліментам

Основні закони, що регламентують обов’язок державного виконавця забезпечувати повне і своєчасне виконання аліментного провадження, а також застосування до посадової особи заходів за його бездіяльність:

  • Закон України «Про виконавче провадження».

Згідно зі встановленими нормами цього закону одна зі сторін аліментного провадження має право оскарження бездіяльності співробітника Державної виконавчої служби України наступними способами:

  • Скарга в підвідомчому порядку (тобто вищому керівництву – начальнику територіального відділення, начальнику служби в регіоні).
  • Скарга в судовому порядку (подається до суду за місцем знаходження відділення відділу державної виконавчої служби).

Законодавством не передбачено, в якій послідовності необхідно здійснювати оскарження бездіяльності співробітника: якщо стягувач вбачає несумлінне виконання обов’язків посадовою особою і має докази цього, він може звернутися в вищевказані інстанції в будь-якій послідовності. Більш того, не виключена і одночасна подача скарг в усі структури відразу: у відомчому порядку та суд.

Важливою умовою подачі скарги є її своєчасність – особа зобов’язана звернутися із заявою не пізніше 10-денного строку з того дня, коли йому стало відомо про бездіяльність державного виконавця (наприклад, з дати ознайомлення з матеріалами справи, коли була виявлена ​​недостатня робота виконавця).

Скарга на бездіяльність державних виконавців при стягненні аліментів

Скарга на бездіяльність державних виконавців при стягненні аліментів

Скарги про бездіяльність вищестоящому керівництву чи суд за своїм змістом будуть приблизно однаковими. Відрізнятися будуть лише адресні частини та в деяких випадках вимоги скарг. Якщо заяву на вищестоящого керівника виконавчої служби складаються в довільній формі, то заява до суду повинна бути оформлена у вигляді адміністративної заяви (позову) і розглядатиметься вона окружним адміністративним судом.

  • Будь-яка скарга повинна бути складена в письмовій формі самим стягувачем або його представником за дорученням, мати дату складання і підпис.
  • Адресна частина повинна містити:
  • найменування органу, до якого подається скарга;
  • відомості про стягувача (П.І.Б., адреса, контактний телефон);
  • відомості про посадову особу, бездіяльність якого оскаржується (П.І.Б., посада, найменування підрозділу).
  • Необхідно врахувати один нюанс – скарга адресована до суду, стягувач іменується як адміністративний позивач, а державний виконавець – як адміністративний відповідач.
  • Найменування заяви – «Позовна заява про оскарження бездіяльності посадової особи».
  • Зміст скарги:
  • вказується факт порушення виконавчого провадження (якщо відомо, можна вказати його номер і дату порушення);
  • заявник інформує про невиконання провадження (тобто про несплату аліментів);
  • вказуються факти бездіяльності посадової особи (в чому саме це виражається);
  • прикладаються підтверджуючі документи (якщо такі є).
  • Вимоги заявника. Вони також будуть дещо різнитися залежно від структури, в яку подається скарга:
  • при заяві на вищестоячого керівництва виконавця або до суду заявник вимагає визнати бездіяльність посадової особи незаконною і зажадає спонукати до дії.

Подати скаргу на бездіяльність виконавчої служби при стягненні аліментів

Подати скаргу на бездіяльність виконавчої служби при стягненні аліментів

Спосіб подачі скарги вибирається заявником самостійно:

  • можна передати документи на особистому прийомі у виконавця або канцелярії суду і поставити на своєму екземплярі скарги відмітку про прийняття документа (дату та підпис);
  • є варіант відправлення заяви поштою (краще, рекомендованим листом з повідомленням).

Послуги адвоката по сімейним справам

Послуги адвоката по сімейним справам

Сімейний адвокат надасть Вам юридичну консультацію та допоможе скласти всі необхідні документи по стягненню аліментів.

Ми відповідаємо за якість виконання юридичних послуг та гарантуємо позитивний результат.

За допомогою послуг сімейного адвоката або юриста Ваша справа зі стягнення аліментів буде вирішена більш професіонально та швидко.

Звернувшись до нас Ви гарантовано отримуєте професійну юридичну допомогу зі стягнення аліментів.

Олексій Скрябін
Олексій Скрябін
Сімейний адвокат
Наш багаторічний досвід в юридичній сфері є гарантією Вашого успіху – це те, що потрібно Вам зараз для вирішення Вашої проблеми.

Ви заслуговуєте нашої професійної юридичної допомоги!

Зробить перший крок до Вашої перемоги по юридичній справі по стягненню аліментів, подзвоніть або напишіть адвокату і Ви отримуєте відповіді на всі Ваші питання.

Корисні матеріали сайту advokat-family.com.ua:

  1. Житлові аліменти на дитину
  2. Аліменти, якщо колишня дружина вийшла заміж
  3. Аліменти подружжю-інвалідам
  4. Аліменти на утримання дружини
  5. Аліменти з непрацюючого батька
  6. Платники та одержувачі аліментів
  7. Як дізнатися суму боргу по аліментах
  8. Заборгованість по аліментах
  9. Позбавлення водійських прав за борги по аліментах
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Family lawyer
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: