Аліменти без розлучення
У статті «Аліменти без розлучення» ми обговоримо, чи можна стягувати аліменти, якщо шлюб ще не розірвано?
Обов’язково читайте статтю на сайті advokat-family.com.ua «Аліменти без розлучення» до кінця та дізнаєтеся багато цікавого щодо того, як отримати аліменти без розірвання шлюбу.
Обов’язково підписуйтесь на мій ютуб-канал, щоб завжди отримувати актуальну інформацію у сфері сімейного права.
Право на аліменти
Аліменти на утримання дитини є гарантією виконання кожним із батьків зобов’язань щодо забезпечення всіх потреб дитини, таких як житло, харчування, розваги, захист та піклування.
Виходячи з норм чинного законодавства, доступ дитини до цих благ не залежить від того, чи перебувають її батьки у шлюбі.
Аліменти є власністю дитини, а чи не батьків. Батьки лише отримують та використовують їх від імені дитини. Тому права та обов’язки матері та батька дитини ґрунтуються на походження дитини від них, і не залежать від того, чи укладено між ними союз.
Тобто перебування батьків у шлюбі або у розлученні не впливає на обов’язок батьків утримувати спільну дитину.
Тому подавати заяву на стягнення аліментів за минулий період та заборгованості з аліментів можна навіть, перебуваючи в офіційному шлюбі.
Вирішення питання про виплату аліментів для забезпечення оптимальних умов життя дитини можливе двома способами:
- мирним шляхом – за домовленістю батьків;
- у примусовому порядку – за рішенням суду.
Договір про сплату аліментів
Вирішити питання про утримання дитини можна мирно, уклавши договір про сплату аліментів.
При цьому умови цього договору, такі як розмір аліментів на дитину, строки їхньої сплати тощо. не повинні порушувати права дитини.
Тобто один із батьків домовляється з іншим про добровільну сплату аліментів і такий договір обов’язково засвідчується нотаріусом.
Якщо подружжя не дійдуть згоди з цього питання, то зацікавлена сторона має право звернутися до суду із заявою про примусове стягнення аліментів.
Я вже розповідала про те, як швидко стягнути аліменти в судовому порядку.
Заява на стягнення аліментів
Отже, подання позовної заяви до суду на одержання аліментів без розірвання шлюбу відбувається за тим самим принципом, що й подання заяви на аліменти після розірвання шлюбу.
У заяві на стягнення аліментів обов’язково вкажіть, що шлюб між подружжям фактично розпався і певний період подружжя вже не проживає разом.
Також при складанні заяви важливо коректно та правильно вказати інформацію про позивача та відповідача, наявність додаткових факторів, що впливають на розмір виплат аліментів. Наприклад, якщо один із подружжя не працездатний, то це вплине на розмір аліментів. Також сума аліментів може змінюватись через хворобу дитини або одного з батьків.
Тому важливо правильно і точно скласти позовну заяву до суду на аліменти, щоб справу було вирішено на користь дитини та з урахуванням усіх її особливостей та умов життя.
Для того, щоб справу про стягнення аліментів на дитину було вирішено на Вашу користь, краще звернутися до адвоката з аліментів на дитину, який допоможе вирішити всі документальні питання та завершити справу успішно.
Розмір аліментів на дитину
При поданні заяви на аліменти слід врахувати, що судом може бути вирахована певна частина від офіційного доходу одного з подружжя або може бути присуджено аліменти у твердій грошовій сумі.
Тобто розрахунок розміру аліментів може бути зроблений двома способами – аліменти на частку від заробітку (доходу) чоловіка (платника) та аліменти у твердій грошовій сумі.
Кожен варіант розрахунку має свої переваги та недоліки. Варіант розрахунку розміру аліментів визначається, виходячи з особливостей кожної окремої сім’ї – чи має чоловік постійну роботу, чи отримує дохід офіційно чи ні, чи має робота сезонність.
Існують і певні чинники, що впливають розмір аліментних виплат. Такими факторами можуть бути:
- стан здоров’я одного з подружжя;
- рівень доходів кожного з подружжя;
- наявність інших дітей у подружжя, який виконує аліментні зобов’язання.
Аліменти з безробітного
Також багато клієнтів запитують, чи можна стягнути аліменти з безробітного чоловіка? Так, аліменти можуть стягуватися з безробітних батьків. У такому разі розрахунок розміру аліментів здійснюється у твердій грошовій сумі. Сума аліментів визначається за середньою заробітною платою для регіону – у Києві за середньою заробітною платою для Києва, а у Запоріжжі – за середньою заробітною платою для Запоріжжя.
Тому якщо офіційний дохід відрізняється від неофіційного, а так само при нерегулярному доході або відсутності офіційного працевлаштування краще вимагати виплату аліментів у твердій грошовій сумі.
Для цього можуть знадобитися документи, що підтверджують, що фактичний заробіток перевищує суму, зазначену у довідці про доходи.
Наприклад, документи, що свідчать про придбання дорогих речей або укладання якихось прибуткових угод.
Пам’ятайте, якщо один або обидва батьки ухиляються від виконання передбачених законом зобов’язань щодо дитини, то вони втрачають право отримувати матеріальну допомогу від своїх дітей.
Корисні матеріали сайту advokat-family.com.ua: