Заява про розірвання шлюбу
Позовна заява про розірвання шлюбу є доволі класичною. Проте дуже часто стикаюся з випадками, коли люди самостійно складають позов, перед тим здобувши перший ліпший зразок з інтернету десятирічної давнини. Звичайно, суд залишає таку позовну заяву без руху та вказує, що в позові допущені недоліки, які потрібно виправити.
Щоб не сталося так у Вашій ситуації, дочитайте цю статтю до кінця та дізнайтесь, яких законодавчих вимог слід дотримуватися, щоб Ваш позов прийняли відразу.
Подача заяви на розлучення
А зараз розповім Вам детальніше про те, що має містити позовна заява.
Отже, у шапці позовної заяви слід вказати найменування суду, до якого подається позов. Але, забігаючи наперед, наголошую, що позовна заява про розірвання шлюбу подається зазвичай за місцем прописки відповідача. Тобто, якщо Ваш чоловік прописаний у Шевченківському районі міста Львова, то і позов слід подавати в Шевченківський суд міста Львова.
У шапці позовної заяви обов’язково слід вказати наступні відомості:
- прізвище, ім’я, по батькові, як позивача, так і відповідача;
- їхнє місце реєстрації;
- ідентифікаційні коди;
- номери актуальних телефонів та електронних адрес.
Якщо людина не має ідентифікаційного коду, тоді вказуються паспортні дані. Якщо Вам не відомі будь-які відомості, які я зазначила, то Ви можете так і вказати, що Вам це невідомо.
Додаткові вимоги до позовної заяви про розірвання шлюбу
У позовній заяві про розірвання шлюбу слід вказати:
- дату і місце укладення шлюбу органом, який здійснив реєстрацію шлюбу;
- чи є у Вас з відповідачем спільні неповнолітні діти та з ким вони проживають.
Докази до позовної заяви на розлучення
Також законодавством передбачено, що необхідно вказати та дотримуватися наступних вимог.
По-перше, слід вказати відомості про досудове врегулювання спору. Це ті обставини та інформація, якою Ви намагалися врегулювати спір до суду, тобто до подання позовної заяви.
Якщо ж Ви не вживали заходів досудового врегулювання спору, то Ви вказуєте, що заходи досудового врегулювання спору не застосовувалися.
По-друге, слід вказати відомості про забезпечення доказів або позову.
Якщо ж Ви втратили один із документів, які необхідно долучити до позовної заяви, то Ви вказуєте про те, що наявні докази, які Ви не можете долучити до позовної заяви.
Іншими відомостями, які потрібно також вказати у позові, є наявні у Вас чи у відповідача оригінали доказів, які Ви долучаєте до позовної заяви.
Якщо Ви долучаєте копію свідоцтва про народження дитини, то Ви обов’язково вказуєте, що оригінал свідоцтва про народження дитини знаходиться у позивача.
Також однією із законодавчих вимог є те, що необхідно вказати, який обсяг судових витрат Ви плануєте понести. Наприклад, Ви оплатили судовий збір, який зараз становить 908 грн та скористалась послугами адвоката у Вашій справі. Тоді Ви вказуєте, що вартість судових витрат становить 908 грн. Це сума за подання позовної заяви. І, наприклад, 500 грн Ви заплатили адвокату за складення позовної заяви.
При цьому, щоб Ви згодом змогли повернути ці судові витрати, Вам обов’язково слід долучити оригінали документів, а саме, в обов’язковому порядку до позовної заяви слід долучити квитанцію про сплату судового збору. А якщо Ви користувались послугами адвоката та плануєте ці кошти повернути, то долучають договір з адвокатом і акт виконаних робіт, який він Вам надав.
Позовна заява про розірвання шлюбу
Найголовнішим у позовній заяві є вимога, тобто те, що Ви просите у суду.
Я зараз Вам дослівно на прикладі розповім, що потрібно вказати та, як правильно сформулювати.
Ось, наприклад, позовна заява: “Прошу розірвати шлюб між Петренко Марією Василівною та Петренко Петром Сергійовичем, укладений 10 листопада 2005 року Шевченківським РАЦС, про що 10 листопада 2005 року складено відповідний актовий запис № 5”.
Відомості про актовий запис вказані у свідоцтві про укладення шлюбу. Якщо Ви візьмете свідоцтво про укладення шлюбу, то зможете відстежити, який актовий запис є у вашому свідоцтві.
І найголовніше – не забудьте підписати позовну заяву, поставити дату підписання позовної заяви, зробити копії усіх доказів по Вашій справі та позовної заяви у двох екземплярах, та надіслати позовну заяву і докази до суду.
Другу копію позовної заяви та доказів необхідно надати суду для того, він передав її відповідачу.
Не затягуйте з розірванням шлюбу, звертайтесь в нашу юридичну компанію https://advokat-skriabin.com та наші адвокати допоможуть Вам вирішити питання у сфері сімейного права.
Найчастіші питання адвокату
Корисні матеріали сайту advokat-family.com.ua:
- Визначення походження дитини, батьки, які перебувають у шлюбі між собою
- Визначення походження дитини, батьки якої не перебувають у шлюбі між собою
- Визначення походження дитини від батька за заявою жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою
- Оспорювання батьківства, материнства особи, яка сплачує аліменти за рішенням суду
- Визначення прізвища дитини
- Визначення імені дитини
- Визначення по батькові дитини
- Порядок спілкування з дитиною через орган опіки
- Порядок спілкування з дитиною через суд