Скільки часу займає розлучення
У світі проблема розлучення стає дедалі актуальною. В умовах повномасштабної війни багато пар не витримують навантаження і вирішують розірвати шлюб. І питання, скільки часу займає розлучення, цікавить багатьох подружжя.

Від чого залежить тривалість розлучення
Відповісти питанням, скільки часу займає розлучення однозначно не можна. Це з тим, що процес розлучення триває по-різному, залежно від індивідуальних обставин справи. Також тривалість розірвання шлюбу залежить від органу, у якому відбуватиметься оформлення.
Тому для уточнення тривалості процедури розлучення найкраще зв’язатися з адвокатом та отримати консультацію щодо оптимального способу розлучення, його термінів та можливості прискорити процес.
Терміни розірвання шлюбу в РАЦСі
Якщо у подружжя забракне маленьких дітей (до 18 років), подружжя згодне розлучитися і можуть бути присутніми при подачі заяви на розлучення, вони можуть подати документи до РАЦСу.
Термін розірвання шлюбу через РАЦС після подання заяви – 30 днів. Цей період дається кожній подружній парі, щоб вони могли змінити своє рішення і передумати оформляти розлучення. Якщо за 30 днів жоден чоловік не звернувся до РАЦСу, щоб забрати заяву, то у призначений день подружжя може забрати свідоцтво про розлучення.
Скільки триває процедура розлучення у суді
Більш складна процедура розлучення через суд. Сімейна пара звертається до суду для розірвання шлюбу, якщо вони мають дітей до 18 років чи одне із подружжя проти розлучення. Також варіант оформлення шлюборозлучного процесу в суді необхідний, якщо один із сімейної пари не може бути присутнім при розлученні (наприклад, знаходиться за кордоном або його місцезнаходження невідоме).
Розлучення через суд може бути оформлене протягом одного місяця – якщо подружжя згодне розлучитися. Якщо один із сімейної пари проти розірвання шлюбу, він може затягувати процес. У такому разі можна прискорити розлучення, звернувшись до сімейного адвоката.
Термін розлучення з маленькими дітьми
За наявності маленьких дітей подружжя має звернутися до суду для розірвання шлюбу. У такому разі можна подати позовну заяву від однієї із сімейної пари або спільну. При цьому подання спільної заяви на розлучення має свої особливості. Так, якщо один із подружжя передумає розлучатися і забере заяву – справу буде зупинено.
Тому юристи рекомендують одразу подавати позов, що дозволить уникнути неприємних ситуацій та затягування процесу.
Терміни розлучення з дітьми залежать від згоди подружжя та наявності домовленостей щодо виховання спільної дитини/дітей.
Як прискорити процес розлучення
Прискорити процес розлучення можна одним перевіреним способом – звернутися до адвоката.
Адвокат проаналізує Вашу справу, допоможе обрати найкращий спосіб розірвання шлюбу та швидко оформить документ, що підтверджує розлучення.
Оформити швидке розлучення: послуги адвоката
Швидко оформити розлучення без Вашої присутності та участі можна за допомогою адвоката. Для цього слід укласти договір про надання юридичної допомоги. Такий договір Ви можете укласти в Інтернеті, перебуваючи за кордоном або в іншому місті.
Для оформлення договору з адвокатом слід роздрукувати договір з підписом юриста, а потім поставити на ньому свій підпис. Зробити якісне фото та надіслати його адвокату на електронну пошту або в месенджер.
На підставі такого договору юрист зможе представити Ваші інтереси в суді та швидко розірвати шлюб, навіть за відсутності згоди чоловіка чи інших конфліктів у сімейній парі.

Корисні матеріали сайту advokat-family.com.ua:
- Вартість послуг адвоката під час розлучення
- У яких випадках під час розлучення дитина залишається з батьком
- Як оформити розлучення за один день
- Як розлучитися з дружиною
- Як розлучитися без суду
- Як розлучитися з чоловіком
- Розлучення за наявності дітей
- Як розлучитися з двома дітьми
- Розлучення через суд за спільним рішенням подружжя
- Скільки часу займає розлучення