Порядок спілкування, зустрічей з дитиною

Порядок спілкування, зустрічей з дитиною

Порядок спілкування, зустрічей з дитиною

Вирішення батьками питань щодо виховання дитини

Вирішення батьками питань щодо виховання дитини

Питання виховання дитини вирішується батьками спільно.

Той із батьків, хто проживає окремо від дитини після розлучення у суді, зобов’язаний бра­ти участь у її вихованні і має право на особисте спілкування з нею.

Той із батьків, з ким проживає дитина, не має права перешкоджа­ти тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвитку дитини.

Батьки мають право укласти договір про сплату аліментів та щодо здійснення батьківських прав та виконання обов’язків тим з них, хто проживає окремо від дитини.

Той з батьків, хто проживає з дитиною, у разі його ухилення від ви­конання договору зобов’язаний відшкодувати матеріальну та мораль­ну шкоду, завдану другому з батьків.

Передбачено, що усі питання виховання ди­тини повинні вирішуватися батьками спільно, тобто якщо батьки, які перебувають у шлюбі між собою, та дити­на проживають разом однією сім’єю.

Адвокат по сімейним справам

Адвокат по сімейним справам

photo_2021-03-22_17-16-36.jpg
Сімейний адвокат
Нашим адвокатам часто ставлять питання: Як встановити графік зустрічей з дитиною? Яку відповідальність несуть батьки при невиконанні умов договору? В якому випадку зустрічі з дитиною мають проходити за участю інших осіб?

На нашому сайті advokat-family.com.ua Ви знайдете всі відповіді на Ваші запитання в галузі сімейного законодавства України.

Порядок спілкування з дитиною

Порядок спілкування з дитиною

Той із батьків, хто проживає окремо від дитини, зобов’язаний і має право брати участь у її вихованні та має пра­во на особисте спілкування з нею.

Усі питання щодо виховання дитини, її утримання, гармонійного розвитку вирішуються батьками за їхньою спіль­ною згодою та при збереженні нормальних стосунків.

Але в житті бувають різні ситуації та той із батьків, з ким проживає дитина, не повинен переш­коджати другому спілкуватися з дитиною, брати участь у її вихованні.

Во­рожі стосунки, які можуть скластися між батьками, не повинні впливати на дитину. Батьки не повинні забувати, що дитина – це не річ, яку можна сьогодні взяти, а завтра повернути, вони не повинні травмувати її психіку.

Приклад з юридичної практики - вирішення питання щодо спілкування з дитиною

Приклад з юридичної практики – вирішення питання щодо спілкування з дитиною

Так, у нашій адвокатській практиці мав місце випадок, коли батьки ди­тини розлучились, батько добровільно сплачував аліменти на утримання ди­тини, надсилаючи кожного місяця аліменти по 200 грн. поштою.

Але матір, з якою проживала дитина, під тиском своєї матері (баби дитини), не приймала ці гроші, відправляючи їх назад батькові, та говорила дочці, що батько нею не цікавиться, не піклується, матеріально не допомагає.

Мати дитини та її баба з боку матері заперечували проти спілкування дитини з батьком та дру­гою бабусею (матір’ю батька).

Батько та бабуся з боку батька змушені були звернутися до органу опіки та піклування, щоб вирішити питання щодо можливості вільного спілкування з дитиною.

Коли заява пішла у хід, то до органу опіки та піклування надійшла заява від неповнолітньої дитини про те, що вона не хоче спілкуватися з батьком та бабусею. Останні, звичайно, бу­ли дуже засмучені.

Проте на засіданні органу опіки та піклування при слу­ханні справи усе було з’ясовано. Дитина дізналася, що батько щомісячно на­давав їй утримання, цікавився нею, але мати з бабусею перешкоджали йому у цьому.

Крім того, дівчинка пояснила, що її мати з бабусею наполягли на то­му, щоб вона написала таку заяву, інакше, якби вона не написала її, вони сказали, що відмовляться від неї та віддадуть батькові.

Тому постає запитан­ня, хіба дорослі не розуміють, що вони травмують дитину, розбивають її пси­хіку, маніпулюють її почуттями зовсім не заради інтересів самої дитини?

Зводячи рахунки між собою, використовують дитину і позбавляють її бать­ківської турботи. Звичайно, це неприпустимо з точки зору моралі, але що ро­бити, коли такі випадки все ж таки мають місце у житті? Можливим варіан­том виходу з такої ситуації є звернення до суду про зміну місця проживання дитини у зв’язку з тим, що батько або матір не виконують вимог закону і ви­ховують дитину не у повазі до батька, інших родичів тощо.

В такому випадку батько має право подати позовну заяву про усунення перешкод щодо участі у вихованні та вільного спілкування з дитиною.

Але якщо спілкування одного із батьків негативно впливатиме на дити­ну, перешкоджатиме її нормальному розвитку, то воно повинно здійснюва­тись у присутності інших осіб.

Усі спірні питання між батьками щодо вихо­вання дитини та спілкування з нею можуть вирішуватися органом опіки та піклування, проте якщо такий спір не буде врегульовано у позасудовому порядку, особи можуть звертатися до суду для вирішення питання спілкування з дитиною через суд.

Договір щодо здійснення батьківських прав

Договір щодо здійснення батьківських прав

Новелою СК є врегулювання між батьками питань щодо здійснення батьківських прав та виконання обов’язків шляхом укладення договору.

Таке положення закріплене у ч. 4 ст. 157 СК, якою також передбачається, що той із батьків, хто проживає з дитиною, у разі його ухилення від вико­нання договору, зобов’язаний відшкодувати матеріальну та моральну шко­ду, завдану другому із батьків.

Хоча у Сімейному кодексі не передбачено форму такого до­говору, його доцільно посвідчувати у нотаріальному по­рядку.

Основні умови договору повинні бути конкретизовані, а саме: у чо­му виявлятиметься виховання дитини, скільки разів на тиждень один із батьків бачитиметься з дитиною, як проводити вихідні та святкові дні, ка­нікули.

У законі нічого не сказано про те, чи може у цьому договорі бути вирішено одночасно питання про виплату аліментів на утримання дитини, тобто посвідчення змішаного договору, який передбачатиме питання вихо­вання та утримання дитини.

На жаль, на практиці такі випадки мають місце, наприклад, один з бать­ків за попередньою домовленістю бере путівку у санаторій для спільного відпочинку з дитиною, а другий, посилаючись на об’єктивні підстави – хво­робу дитини, заперечує можливість такого відпочинку.

Тому все ж таки, ви­ходячи з умов проживання батьків, можливості виховувати та утримувати дитину, такі справи мають вирішуватися кардинально, тобто при невико­нанні умов договору – передання дитини на виховання другому з батьків.

Сімейний адвокат про порядок спілкування, зустрічей з дитиною

У вирішенні справи про порядок спілкування, зустрічей з дитиною більш оптимальним є звернення до сімейного адвоката з розлучень, який допоможе Вам швидко і якісно вирішити справу на Вашу користь.

Наші адвокати спеціалізуються на вирішенні справ у сфері сімейного права, тому знають тонкощі та нюанси, які допоможуть прискорити процес.

Перевагами звернення до юристів з сімейного права є:

  • оперативність вирішення справи про порядок спілкування, зустрічей з дитиною;
  • швидка підготовка документів для їх подачі в суд;
  • економія матеріальних і часових ресурсів у вирішенні справи;
  • можливість вирішувати питання онлайн.
Дар'я Сергіївна Скрябіна
Сімейний адвокат
Кращий спосіб заощадити час і гроші при порядку спілкування, зустрічей з дитиною - звернутись за консультацією до хорошого сімейного адвоката!

Звертайтеся до наших сімейних адвокатів, якщо для Вас важливий позитивний результат при порядку спілкування, зустрічей з дитиною.

Для вирішення справи потрібно зателефонувати або написати нашим сімейним адвокатам і вони нададуть Вам всю необхідну інформацію найближчим часом!

Найчастіші питання адвокату

В якому випадку зустрічі з дитиною мають проходити за участю інших осіб?
Яку відповідальність несуть батьки при невиконанні умов договору?
Чи потрібна особиста присутність Клієнта в суді?
Який у Вас досвід роботи у сімейних справах?
Яка вартість юридичних послуг у Вашій компанії?

Якщо стаття “Порядок спілкування, зустрічей з дитиною” була корисною для Вас – ставте лайк. Ми будемо надавати Вам найбільш актуальну і корисну інформацію у сфері сімейного права, а також про актуальні зміни в законодавстві України.

Корисні матеріали сайту advokat-family.com.ua:

  1. Визнання батьківства
  2. Спір про батьківство
  3. Встановлення батьківства
  4. Оспорювання батьківства
  5. Визначення місця проживання дитини
  6. Відібрання малолітньої дитини
  7. Позбавлення батьківських прав
  8. Усиновлення
  9. Виїзд дитини за кордон
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Family lawyer
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: