Встановлення факту батьківства за рішенням суду
У разі смерті чоловіка, який не перебував у шлюбі з матір’ю дитини, факт його батьківства може бути встановлений за рішенням суду.
Заява про встановлення факту батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до частини першої статті 135 Сімейного Кодексу.
Заява про встановлення факту батьківства може бути подана особами, зазначеними у частині третій статті 128 Сімейного Кодексу.
На відміну від позовного провадження, де розглядається справа про визнання батьківства, в окремому провадженні у судовому порядку може встановлюватися факт батьківства.
Адвокат по сімейним справам
На нашому сайті advokat-family.com.ua Ви знайдете всі відповіді на Ваші запитання в галузі сімейного законодавства України.
Основні умови встановлення факту батьківства в суді
Основними умовами встановлення такого факту у суді є смерть чоловіка, який не перебував у шлюбі з матір’ю дитини, та наявність запису про батька дитини у Книзі реєстрації народжень, який вчинено відповідно до ч. 1 ст. 135 СК.
Щодо підсудності, то така заява подається до суду за місцем проживання заявника.
Заяву про встановлення факту батьківства може бути подано матір’ю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, а також самою дитиною, яка досягла повноліття.
Щодо предмета доказування у даній категорії справ, то у цій нормі СК ніяких особливостей не зазначено, тому за аналогією слід застосовувати положення ч. 2 ст. 128 СК.
Зазначимо, що дане питання на практиці викликає істотні труднощі, оскільки для правильного встановлення предмета доказування треба сформулювати ті обставини, на підставі яких судом має бути зроблено висновок про існування або відсутність факту батьківства.
Обставини для визначення судом факту батьківства
Це ж питання стосується приватного життя кожної особи, а тому, зазвичай, обираються ті обставини, з якими, як правило, пов’язується спільне сімейне життя громадян:
- ведення домашнього господарства;
- перебування в одному помешканні;
- спільне проведення відпустки.
У цьому випадку буде доречно звернутися до адвоката по встановленню факту проживання однією сім’єю без реєстрації шлюбу.
Крім того, у таких справах визначають обставини, які свідчать про визнання гаданим батьком свого батьківства при житті, а саме:
- виховання дитини;
- турбота про неї;
- надання матеріальної допомоги тощо.
Слід зазначити й про те, що постанова Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» від 31 березня 1995 р. (зі змінами та доповненнями) на сьогодні вже застаріла та потребує внесення змін, а тому адвокати та судді мають виходити з букви закону та враховувати положення постанови Пленуму Верховного Суду України «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» від 15 травня 2006 р. N 3. (Детальніше див. коментар до ст. 128 СК).
Сімейний адвокат про встановлення батьківства
У вирішенні справи про встановлення батьківства більш оптимальним є звернення до сімейного адвоката, який допоможе Вам швидко і якісно вирішити справу на Вашу користь.
Наші адвокати спеціалізуються на вирішенні справ у сфері сімейного права, тому знають тонкощі та нюанси, які допоможуть прискорити процес.
Перевагами звернення до юристів з сімейного права є:
- оперативність вирішення справи про встановлення батьківства;
- швидка підготовка документів для їх подачі в суд;
- економія матеріальних і часових ресурсів у вирішенні справи;
- можливість розв’язувати питання онлайн.
Звертайтеся до наших сімейних адвокатів, якщо для Вас важливий позитивний результат при встановленні батьківства.
Для вирішення справи потрібно зателефонувати або написати нашим сімейним адвокатам і вони нададуть Вам всю необхідну інформацію найближчим часом!
Найчастіші питання адвокату
Якщо стаття “Встановлення батьківства” була корисною для Вас – ставте лайк. Ми будемо надавати Вам найбільш актуальну і корисну інформацію у сфері сімейного права, а також про актуальні зміни в законодавстві України.
Корисні матеріали сайту advokat-family.com.ua: