Позовна заява про розірвання шлюбу з іноземцем

Позовна заява про розірвання шлюбу з іноземцем

Позовна заява про розірвання шлюбу з іноземцем

Позовна заява про розірвання шлюбу з іноземцем  – є шаблонним зразком документу. Тому, попереджаємо користувачів сайту сімейного адвоката по розлученням, аліментам, поділу майна подружжя та іншим сімейним справам advokat-family.com.ua, які будуть використовувати даний шаблон при складанні власної Позовної заяви про розірвання шлюбу з іноземцем  про їх особисту відповідальність за зміст складеного документа. І нагадуємо, що  при самостійному складанні Позовної заяви про розірвання шлюбу з іноземцем  Ви повинні не лише користуватись даним шаблоном, а й чітко дотримуватись вимог Сімейного кодексу України та норм Цивільного процесуального кодексу України, що регламентують вимоги до оформлення Позовної заяви про розірвання шлюбу з іноземцем.

 

До__________________________________________

____________________________________________ 

Заявник-1:   ____________________________________________

РНОКПП____________________________________

Адреса______________________________________

Телефонний засіб зв’язку ______________________

Адреса електронної пошти_____________________­­

   Заявник-2:  ____________________________________________

РНОКПП____________________________________

Адреса______________________________________

Телефонний засіб зв’язку ______________________

Адреса електронної пошти_____________________­­ 

Представник Заявників:    ____________________________________________

РНОКПП____________________________________

Адреса______________________________________

Телефонний засіб зв’язку ______________________

Адреса електронної пошти_____________________­­ 

            Третя особа:      ____________________________________________   Адреса______________________________________

Телефонний засіб зв’язку ______________________

Адреса електронної пошти – ___________________

                                                           Судовий збір – ___________ грн. ___________коп.

ЗАЯВА

(в порядку окремого провадження) про розірвання шлюбу

_______________ року ________________________________ (надалі по тексту – Заявник-1) та ___________________________ (надалі по тексту – Заявник‑2), а разом (надалі по тексту – Заявники) уклали шлюб, який був зареєстрований відділом реєстрації актів цивільного стану ________________________________________________. На підставі чого було видано свідоцтво про шлюб серії _____ № ________ (копія додається).

На даний час, офіційно зареєстрований шлюб між Заявником-1 та Заявником‑2 має формальний характер. Сімейні стосунки у Заявника-1, та Заявника‑2 не склалися через суттєві розбіжності в характерах, які не дають можливість зберегти сім’ю. Також, на даний час Заявник-1 та Заявник-2 хоча й проживають разом, однак за спільною згодою вирішили, що вони не мають бажання продовжувати подальше подружнє життя, вести спільне господарство та спільний бюджет, оскільки це призводить лише до непорозумінь та сварок, що негативно відображається на вихованні спільної дитини.

В контексті відносин, що склалися між Заявником-1 та Заявником-2, важливе значення має п. 9 ст. 7 Сімейного кодексу України, в якому встановлено, що сімейні відносини регулюються на засадах справедливості, добровільності та розумності, відповідно до моральних засад суспільства.

Заявники не мають наміру продовжувати сімейні відносини, так як вони істотно суперечать їхнім інтересам та фактично ускладнюють їхнє нормальне існування. Подальше збереження сімейних відносин Заявників суперечить зазначеній вище нормі закону, так як, такі сімейні відносини вже не є добровільними, та істотно суперечать інтересам Заявника-1 та Заявника-2, що є відповідно підставою для винесення судом рішення про розірвання шлюбу.    

Рішення Заявників про розірвання шлюбу усвідомлене, добровільне та безпосередньо пов’язане з бажанням припинити подальше подружнє життя, продовження якого суперечить інтересам Заявника-1 та Заявника-2. Заявники вже, фактично, не підтримують сімейних стосунків, не ведуть спільного господарства, а їх шлюб вже має лише формальні ознаки.

Сукупність даних обставин підтверджує формальний характер офіційно зареєстрованого шлюбу між Заявником-1 та Заявником-2 і, відповідно, доцільність його розірвання.

Заявник-1 та Заявник-2 мають від шлюбу малолітню дитину – ___________________________________, ___________ року народження, Свідоцтво про народження видане відділом реєстрації актів цивільного стану ____________________________ серії ____ № ________ від __________ року (копія додається).

Заявники у добровільному порядку уклали нотаріально посвідчений договір «про участь батьків у забезпеченні умов життя малолітньої дитини» від ____________ року (копія додається). Даним договором врегульовані усі питання, які стосуються виховання та утримання їх спільної малолітньої дитини. Зокрема, встановлено місце проживання дитини з ________ та виплату аліментів Заявником‑__, у розмірі значно більшому, ніж мінімальний розмір аліментів, встановлений ч. 2 ст. 182 Сімейного кодексу України, а саме ___________ (___________________) гривень ____ копійок. щомісячно до досягнення дитиною повноліття. До того ж, окрім виплат аліментів, Заявник-___ бере на себе зобов’язання по оплаті додаткових витрат на дитину, передбачених даним договором. Дитина, на даний час, проживає разом з ____________, і Заявник-___ не заперечує проти того, щоб їх спільна дитина в майбутньому продовжувала проживати разом з _________, що безпосередньо зазначено в договорі «про участь батьків у забезпеченні умов життя малолітньої дитини» від ___________ року.

Згідно ч. 1 ст. 109 Сімейного кодексу України, подружжя,  яке має дітей,  має право подати до суду заяву про розірвання шлюбу разом із письмовим договором про те, з ким із них будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя  братиме той з батьків,  хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей.

Таким чином, жодних майнових спорів та спору про порядок виховання та утримання спільної дитини між Заявниками немає. Заявниками було укладено договір «про участь батьків у забезпеченні умов життя малолітньої дитини», який й регулює вище зазначені обставини. Заявник-___ на даний момент виконує всі свої зобов’язання по утриманню та вихованню дитини у добровільному порядку, та має намір продовжувати в майбутньому добровільно виконувати свої зобов’язання по утриманню сина, та не ухилятися від їх виконання.

Відповідно до ч. 3 ст. 293 Цивільного-процесуального кодексу України (надалі по тексту – ЦПК України) у порядку окремого провадження розглядаються, зокрема, справи про розірвання шлюбу за заявою подружжя, яке має дітей.

Підсумовуючи вище наведене, слід зазначити, що заява «про розірвання шлюбу», який був укладений _____________ року, відповідає дійсній волі Заявників припинити подружнє життя, а отже подається в порядку окремого провадження, так як п. 8 Постанови Пленуму Верховного суду України від 21.12.2007 року № 11 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя», передбачено, що розірвання шлюбу судом за спільною заявою подружжя, яке має дітей (ст. 109 СК), провадиться в окремому провадженні у випадку, якщо існує взаємна згода подружжя щодо розірвання шлюбу. В даному випадку у заявників наявні умови та обставини, що зазначені в ч. 1 ст. 109 Сімейного кодексу та в п. 8 Постанови Пленуму Верховного суду України № 11, та які  передбачають розгляд судом справи в порядку окремого провадження, а саме :

  • є згода та бажання обох з подружжя на розірвання шлюбу;
  • укладено письмовий договір, який врегульовує питання про те, з ким із них буде проживати дитина, та яку участь у забезпеченні умов її життя братиме той з батьків, хто проживатиме окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання.

Після розірвання шлюбу не будуть порушенні особисті та майнові права жодного із Заявників, оскільки згоду про розлучення була досягнута подружжям спільно та добровільно. Також після розірвання шлюбу не будуть порушенні права спільної дитини Заявників – _________________________, так як було укладено договір «про участь батьків у забезпеченні умов життя малолітньої дитини» від __________ року, яким врегульовано питання про те, з ким із них буде проживати дитина, та яку участь у забезпеченні умов її життя братиме той з батьків, хто проживатиме окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дитини.

Враховуючи вище зазначені обставини, а також положення ч. 3 ст. 109 Сімейного кодексу України, відповідно до якої, встановлено, що суд  постановляє  рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що заява про розірвання шлюбу відповідає дійсній волі дружини та чоловіка і що після розірвання шлюбу не будуть порушені їхні особисті та майнові права, а також права їхніх дітей.

 Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.

Відповідно до ч. 2 ст. 28 ЦПК України позови про розірвання шлюбу можуть пред’являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він не може за станом здоров’я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача. За домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них. Зважаючи на зареєстровану адресу Заявників, а саме __________________________________, було встановлено, що дана справа підсудна ______________________________________________.

Таким чином, користуючись ст. 7, 109 Сімейного кодексу України, та ст. 294 Цивільного процесуального кодексу України,  Постанова Пленуму Верховного суду України від 21.12.2007 року № 11 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» , –

 ПРОШУ:

 Прийняти заяву до розгляду та відкрити провадження.

  1. Задовольнити заяву в повному обсязі. 
  2. Розірвати шлюб, укладений між _________________________ та _____________________________, _________________ року, який був зареєстрований відділом реєстрації актів цивільного стану _______________________________________, актовий запис №____ (свідоцтво про шлюб серії ______ № _______ від ___________ року).

 Додатки:

  1. Оригінал квитанції про сплату судового збору.
  2. Копія заяви з додатками для третьої особи.
  3. Належним чином завірена копія паспорту та РНОКПП Заявника-1.
  4. Належним чином завірена копія паспорту та РНОКПП Заявника-2.
  5. Належним чином завірена копія свідоцтва про шлюб від _____________ року.
  6. Належним чином завірена копія свідоцтва про народження від _____________ року.
  7. Належним чином завірена копія договору «про участь батьків у забезпеченні умов життя малолітньої дитини від _________ року.

Заявник-1                                                                                   _________________

Заявник-2                                                                                   _________________

Звертайтеся в нашу міжнародну юридичну компанію і ми допоможемо Вам підготувати необхідні документи швидко та якісно, а також надамо Вам юридичну консультацію по сімейним справам.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Family lawyer
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: