Поділ автомобіля при розлученні

Поділ автомобіля при розлученні

Поділ автомобіля при розлученні

Автомобіль визнається неподільним майном, присуджуються при припиненні шлюбу тільки чоловікові або тільки дружині, адже його не можна розділити порівну, як, наприклад, гроші. Стосовно до автомобіля, що підлягає розділу, абсолютно не важливо, на ім’я кого з подружжя він зареєстрований. Набагато важливішим аспектом є те, як він був придбаний: спірна машина повинна бути саме куплена подружжям, але не отримана в дар або в спадщину однієї зі сторін сімейних відносин, так як в цьому випадку вона дістанеться тому, хто був її одержувачем при даруванні або спадкуванні.

Це правило не працює в тому випадку, якщо вартість подарованого або успадкованого авто значно підвищилася за рахунок зусиль або вкладень коштів другої половини. Завдяки цьому він отримує можливість вимагати її розділу як спільно нажитого майна.

Способи поділу машини при розлученні

На практиці можливі такі варіанти визначення того, кому буде належати машина після розлучення.

  1. Це питання може бути врегульовано шляхом досягнення сторонами мирної угоди, яке бажано засвідчити у нотаріуса. У такій угоді прописується, хто буде володіти авто, а хто отримає компенсацію в тому чи іншому вигляді. Допускається компенсування половини вартості машини грошима або передачею іншого еквівалентного майна.
  2. Питання переходу володіння машиною може бути врегульовано шлюбною угодою, яке може бути укладено як до вступу в шлюб, так і в будь-який час після створення сім’ї. Подружжя можуть прописати в шлюбному контракті відповідні умови навіть по відношенню до автомобіля, який вони тільки придбають в майбутньому.
  3. Можливо рішення даного питання через суд, якщо сторони не можуть домовитися самостійно. Суд може:
  • включити машину в майнову частку однієї зі сторін разом з іншими речами;
  • при наявності двох машин присудити їх кожному з подружжя – як правило, ту, якої кожен з них володів;
  • присудити автомобіль тієї зі сторін, яка їм найчастіше користувалася, наклавши на такого чоловіка обов’язок виплатити протилежній стороні половину вартості цієї речі.

Розділ автомобіля, купленого в кредит, при розлученні

Кредитне авто може відійти будь-якій стороні. Більш серйозну проблему представляє розділ зобов’язань по виплаті позики. Якщо кредит на загальну машину був оформлений подружжям і виплачувався із загальних коштів, то після розірвання шлюбу він повинен погашатися обома сторонами, незалежно від того, кому відійде авто після розлучення.

У сімейному законодавстві передбачено пропорційний розподіл обов’язків подружжя загальні борги сім’ї. Можливий також перехід обов’язку сплачувати позику однієї зі сторін якщо інша піде на співмірні поступки при розділі майна.

Оцінка вартості машини при поділі майна

Для того, щоб визначити вартість машини, яка підлягає розділу, подружжя, що розлучаються мирно, як правило, вдаються до послуг оцінювачів. Якщо розлучення здійснюється через суд, то може бути призначена відповідна експертиза. Зазвичай це необхідно, якщо машина придбана не в салоні, а з рук. При придбанні автомашини у офіційного дилера доказом її вартості буде договір купівлі-продажу, в якому завжди вказується його реальна ціна. При купівлі у приватної особи в договорах, як правило, вартість машини знижується.

До послуг професійних оцінювачів вдаються і тоді, коли машиною користувалися багато років, і її ціна суттєво знизилася. Особливо актуальне це питання, якщо автомобіль брав участь в дорожньо-транспортній пригоді або експлуатувався неакуратно.

Як поділити автомобіль при розлученні: допомога адвоката

Розділ машини, як і будь-якого неподільного майна, завжди є проблемою при розлученні. Сторони намагаються досягти до взаємовигідного рішення з даного питання. При необхідності вони можуть звернутися до суду, який прийме об’єктивне рішення у справі.

Поділ автомобіля при розлученні

Корисні матеріали сайту advokat-family.com.ua:

  1. Поділ банківських вкладів і цінних паперів між подружжям
  2. Поділ приватизованого майна при розлученні
  3. Поділ земельної ділянки при розлученні
  4. Поділ житлового будинку при розлученні
  5. Поділ квартири при розлученні
  6. Поділ нерухомості при розлученні
  7. Поділ спільно нажитого майна при розлученні
  8. Грошова компенсація при поділі майна
  9. Експертиза при поділі майна
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: