Поділ банківських вкладів і цінних паперів між подружжям

Поділ банківських вкладів і цінних паперів між подружжям

Поділ банківських вкладів і цінних паперів між подружжям

Розділ банківських вкладів і цінних паперів – один з найскладніших моментів при розлученні. Саме з ним пов’язане безліч суперечок, претензій і махінацій з боку розлучається.

Законодавство визначає, що розділу підлягають тільки ті депозити і активи, які були придбані в період шлюбних відносин.

Способи поділу банківських вкладів і цінних паперів при розлученні

Розділ цінних паперів і банківських депозитів може здійснюватися трьома способами.

  1. Згідно шлюбним договором. У документі заздалегідь прописується, як буде ділитися майно подружжя і яку частку отримає кожен з них.
  2. Мирова угода. Самий кращий варіант, якщо немає шлюбного договору. В такому випадку подружжя приходять до домовленості, яка влаштовує їх обох. Угода оформляється в письмовому вигляді, може бути завірено у нотаріуса і надано суду. Це значно спрощує і прискорює процес розлучення.
  3. Коли заздалегідь домовленості досягти не вдалося або у подружжя виникла суперечка, дбав банківських вкладів і цінних паперів провадиться в ході судового розгляду.

Розділ вкладів в банк при розлученні, поділі майна

Перш за все, суд має встановити, чи був відкритий банківський вклад саме в період шлюбу. Для цього інстанція може направити запит в банк, який, в свою чергу, надасть всі дані по депозитах. Якщо вдасться довести, що на депозиті лежать загальні сімейні гроші – вони будуть розділені між сторонами незалежно від того, на чиє ім’я відкритий рахунок.

У ситуації, коли депозит одна зі сторін відкрила ще до шлюбу і не додавала туди кошти з сімейного бюджету, гроші також дістануться їй в повному обсязі, або будуть розділені пропорційно особистому внеску і частини, внесеної вже із загального бюджету.

Розділ цінних паперів при розірванні шлюбу подружжя

Цінні папери діляться не за тією вартістю, за якою були придбані, а за ринковою, що склалася на момент судового розгляду. Тут ситуація ще більш заплутана і, як правило, її дозвіл неможливо без участі досвідченого фахівця.

Єдине можна стверджувати однозначно: якщо цінні папери (будь то акції, облігації або будь-які інші) були придбані під час шлюбу – вони підлягають поділу, незалежно від того, на чиє ім’я було оформлено. Зазвичай в такому випадку суд керується правилом рівності часток.

Якщо активи були отримані в дар, за правом успадкування чи придбані одним з подружжя ще до шлюбу, то ділитися вони не будуть і цілком дістануться тому боці, яка ними володіє.

Також спосіб розділу залежить і від типу цінних паперів. Так, наприклад, акції можуть належати акціонерним товариствам різних типів.

  • Публічні суспільства дозволяють ділити акції і включати коштів другої половини до складу акціонерів (шляхом внесення його даних до реєстру).
  • Непублічні не можуть підтримувати більш акціонерів, у зв’язку з чим інший член подружжя з великою ймовірністю не отримає свою частку акцій і не стане одним з них. Нерідко в такій ситуації чоловік-власник активів відшкодовує їх вартість в грошовому еквіваленті.

Розділ вкладів на дітей при розлученні

Що стосується депозитів, відкритих на неповнолітніх дітей, то при розлученні подружжя вони не діляться. Закон визначає це питання однозначно. Гроші належать дітям і до батьків ніякого відношення не мають.

Як поділити банківські депозити, цінні папери при розлученні?

Розділ банківських депозитів і цінних паперів, придбаних під час шлюбу, при розлученні проводиться порівну між обома подружжям.

Якщо вклад або активи належали чоловікові ще до шлюбу і під час сімейного життя їх обсяг не збільшився – розділу вони не підлягають, а цілком залишаються у власності власника.

Вклади, відкриті на імена дітей, при розлученні не діляться, а залишаються в їх власності.

Поділ банківських вкладів і цінних паперів між подружжям

Корисні матеріали сайту advokat-family.com.ua:

  1. Поділ автомобіля при розлученні
  2. Поділ приватизованого майна при розлученні
  3. Поділ земельної ділянки при розлученні
  4. Поділ житлового будинку при розлученні
  5. Поділ квартири при розлученні
  6. Поділ нерухомості при розлученні
  7. Поділ спільно нажитого майна при розлученні
  8. Грошова компенсація при поділі майна
  9. Експертиза при поділі майна
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: