Поділ спадкового майна при розлученні

Поділ спадкового майна при розлученні

Поділ спадкового майна при розлученні

Поділ спадщини, отриманої чоловіком або дружиною під час шлюбу, в більшості випадків є неможливим. У Сімейному кодексі України прямо вказується на те, що те, що безоплатно було отримано однієї зі сторін сімейних відносин під час шлюбу, до спільно нажитого майна відноситися не може, через те що визнається особистим майном такої особи.

Спадщину одержують безоплатно, так само як і подарунки. Отже, під час розподілу майна то, що було успадковано, має «відійти» спадкоємцю. При цьому друга сторона прав на спадщину не має.

Однак, з цього правила є винятки. Розглянемо їх.

Розподіл спадщини при розлученні

З вищевказаного правила можливі такі винятки, що дозволяють ділити спадщину між чоловіком і дружиною.

  1. Те, що було успадковано однією стороною, буває якісно поліпшене за допомогою додаткових особистих зусиль іншої сторони. Наприклад, чоловік може реконструювати або надбудувати приватний будинок, успадкований дружиною, в той час як дружина може облагородити земельну ділянку, спадкоємцем якого є її чоловік. В обох випадках відбудеться збільшення вартості успадкованої речі, що може стати для суду підставою для визнання її спільним майном подружжя з наступним поділом на рівні частки. Якщо спір вирішується самими сторонами шляхом досягнення угоди, то поділ може бути здійснений в будь-яких пропорціях.
  2. Іноді спадкоємцями є відразу обоє. Вони можуть призиватися до спадкоємства разом (наприклад, за заповітом) або самостійно, входячи в число інших правонаступників (наприклад, наслідуючи за дітьми). При цьому кожна зі сторін успадковує свою частку, що відноситься до їх особистої власності.

Акції і гроші, які перейшли спадкоємцю, не підпадатимуть під режим спільно нажитого майна, навіть якщо за багато років шлюбу значно збільшили свою вартість, адже в такому збільшенні не має заслуги другого з подружжя.

Як поділити спадщину (спадкове майно) при розірванні шлюбу?

Поділити при припиненні сімейних відносин те, що було успадковано, іноді буває непросто. По можливості сторони повинні домовитися самостійно, уклавши спеціальну угоду. В іншому випадку не уникнути звернення до суду, що суттєво затягне процес розірвання шлюбу і навіть може вилитися в окреме провадження.

Поділ спадкового майна при розлученні

Корисні матеріали сайту advokat-family.com.ua:

  1. Подароване майно: поділ при розлученні
  2. Майно, яке не підлягає поділу при розлученні
  3. Спільне (загальне) майно подружжя
  4. Особисте майно подружжя
  5. Види майна подружжя
  6. Договірний режим майна подружжя
  7. Законний режим майна подружжя
  8. Режим майна подружжя
  9. Майно подружжя при розлученні
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: