- Позбавлення батьківських прав
- Як позбавити батьківських прав? Як відновити батьківські права?
- Адвокат по сімейним справам
- Чи враховується думка дитини у справах про позбавлення батьківських прав?
- Які документи потрібні для позбавлення батьківських прав?
- Які наслідки позбавлення батьківських прав?
- Які наслідки позбавлення батьківських прав для дитини?
- Сімейний адвокат при вирішенні справ про позбавлення батьківських прав
- Найчастіші питання адвокату
Позбавлення батьківських прав
Нерідко за допомогою до юриста звертаються батьки з питання позбавлення батьківських прав. Як правило, подібні справи затіваються з метою впливу на одного з батьків при розлученні без згоди, проте в деяких випадках існує та об’єктивна необхідність. Спробуємо розібратися в тому, як відбувається процедура позбавлення батьківських прав і які наслідки такого рішення.
Позбавлення батьківських прав відбувається за рішенням суду. Звернутися з відповідним позовом може один з батьків, опікун, особа з яким проживає дитина, лікувальний, освітній або інше дитячий заклад, орган опіки та піклування, прокурор і сама дитина, якщо вона досягла 14-ти річного віку.
Перелік підстав для позбавлення батьківських прав міститься в Сімейному кодексі, є вичерпним і складається з таких пунктів: якщо батьки не забрали дитину з пологового будинку і протягом шести місяців не виявляли турботи про дитину, якщо батьки ухиляються від виховання дітей, жорстоко з ними поводяться, є хронічними алкоголіками або наркоманами, якщо батьки в будь-якій формі експлуатують дитини або вчинили в відношення дитини умисний злочин.
Що стосовно наслідків, то батьки, які позбавлені батьківських прав, втрачають усі майнові та немайнові права, пов’язані з батьківством або материнством (не можуть представляти інтереси дитини, втрачають право бачитися з дитиною, не можуть успадковувати за ним, отримувати виплати, втрачають право на утримання в старості й т.д.). Одночасно з позбавленням батьківських прав суд може стягнути з батьків аліменти на утримання дитини. Крім цього, після позбавлення батьківських прав, дозвіл такого батька на виїзд дитини за кордон не потрібно.
У юридичній компанії Скрябіної Д.С. наступна вартість послуг, що стосуються позбавлення батьківських прав: вартість складання і подання позовної заяви до суду – від 500 грн, участь в 1 судовому засіданні (разом із заявником або без) – 500 грн, клопотання, адвокатські запити – по 200 грн, ведення справи про позбавлення батьківських прав «під ключ» – 3500 грн.
Як позбавити батьківських прав? Як відновити батьківські права?
Батьки, які позбавлені батьківських прав, мають право звернутися до суду з позовом про їх поновлення. Підставою для цього може стати зміна поведінки батьків стосовно до дітей, зміна ними свого способу життя, а також зникнення обставин, які зумовили позбавлення батьківських прав. Відновити батьківські права можна, якщо дитина не була усиновлена і не досяг повноліття.
Адвокат по сімейним справам
На нашому сайті advokat-family.com.ua Ви знайдете всі відповіді на Ваші запитання в галузі сімейного законодавства України.
Чи враховується думка дитини у справах про позбавлення батьківських прав?
Дитина має право висловити свою думку щодо позбавлення батька або матері батьківських прав. Обмежень за віком у такому випадку немає. Головне, що б дитина була в змозі висловити свою думку зрозуміло й однозначно. Проте, суд має право і не враховувати таку думку, якщо вона суперечить інтересам дитини.
Які документи потрібні для позбавлення батьківських прав?
При позбавленні батьківських прав не має необхідності одночасно подавати позов про розірвання шлюбу. Крім документів, що підтверджують особу сторін і дитини необхідно також надати суду письмові докази тих обставин, які є підставою для позбавлення батьківських прав. Це можуть бути довідки з навчальних закладів дітей, характеристики з місця роботи батька, довідки про перебування на обліку у нарколога, вирок суду, висновки органу опіки та піклування і т.п.
Які наслідки позбавлення батьківських прав?
Батьки, які позбавлені батьківських прав, втрачають усі майнові та немайнові права, пов’язані з батьківством або материнством. Такі батьки більше не мають права бачитися з дитиною без згоди другого з батьків, не можуть брати участь у її вихованні, вимагати побачень з ним і діти не зобов’язані утримувати їх в старості. Проте, за особами, позбавленими батьківських прав зберігаються всі обов’язки по утриманню дитини, вони не перестають платити аліменти, повинні брати участь в оплаті навчання і лікування дитини.
Які наслідки позбавлення батьківських прав для дитини?
У тому випадку, якщо батьківських прав позбавили одного з батьків, то дитина залишається на вихованні другого з них.
Якщо ж суд позбавляє батьківських прав обох батьків, то дитина може бути передана на виховання родичам (бабусі, дідусеві, тітці, дядькові і т.д.), але за умови їх письмової заяви про це і наявності у таких родичів об’єктивної можливості виховувати дитину.
Якщо ж при розгляді справи суд не визнає можливим передати дитину родичам, то вона буде передана в спеціальний навчальний заклад, а простіше кажучи – в дитячий будинок.
Сімейний адвокат при вирішенні справ про позбавлення батьківських прав
У вирішенні справи про позбавлення батьківських прав більш оптимальним є звернення до сімейного адвоката, який допоможе Вам швидко і якісно вирішити справу на Вашу користь.
Наші адвокати спеціалізуються на вирішенні справ у сфері сімейного права, тому знають тонкощі та нюанси, які допоможуть прискорити процес.
Перевагами звернення до юристів з сімейного права є:
- оперативність вирішення справи про позбавлення батьківських прав;
- швидка підготовка документів для їх подачі в суд;
- економія матеріальних і часових ресурсів у вирішенні справи;
- можливість розв’язувати питання онлайн.
Звертайтеся до наших сімейних адвокатів, якщо для Вас важливий позитивний результат при позбавленні батьківських прав.
Якщо Ви не знаєте, як краще діяти при позбавленні батьківських прав – зателефонуйте нашим сімейним адвокатам і вони допоможуть розібратися в ситуації!
Найчастіші питання адвокату
Якщо стаття “Адвокат по позбавленню батьківських прав” була корисною для Вас – ставте лайк. Ми будемо надавати Вам найбільш актуальну і корисну інформацію в сфері сімейного права, а також про актуальні зміни в законодавстві України.
Корисні матеріали сайту advokat-family.com.ua:
- Адвокат по розірванню шлюбу (розлучення)
- Адвокат по аліментам на дитину
- Адвокат по розподілу майна подружжя
- Адвокат по визначенню місця проживання дитини
- Адвокат по усиновленню дитини
- Адвокат по отриманню дозволу суду на виїзд дитини за кордон
- Адвокат по укладенню шлюбного контракту
- Адвокат по визнанню шлюбу недійсним
- Адвокат по встановленню факту проживання однією сім’єю без реєстрації шлюбу