Кредит та розлучення – Як діляться борги після розірвання шлюбу

Кредит та розлучення - Як діляться борги після розірвання шлюбу в Україні

Кредит та розлучення - Як діляться борги після розірвання шлюбу

Кредит та розлучення - Як діляться борги після розірвання шлюбу в Україні

Кредит та розлучення – Як діляться борги після розірвання шлюбу в Україні

Скрябіна Дар'я Сергіївна
Сімейний адвокат
Вітання! Мене звуть Скрябіна Дар'я Сергіївна. Я - сімейний адвокат, керівник компанії «ADVOKAT-FAMILY.COM.UA», який допомагає сім'ям мирно вирішити питання про розірвання шлюбу, поділ майна, стягнення аліментів та інші супутні проблеми, часто виникають в сімейних спорах.

Під час розірвання шлюбу між подружжям можуть виникнути питання не тільки про поділ спільного майна, але і про розподіл кредиту.

У статті «Кредит та розлучення – Як діляться борги після розірвання шлюбу» я розповім вам про те, як діляться кредитні зобов’язання при розірванні шлюбу і як захистити себе, щоб в майбутньому не платити по боргах другого з подружжя.

Обов’язково читайте статтю «Кредит та розлучення – Як діляться борги після розірвання шлюбу» на сайті advokat-family.com.ua до кінця та дізнаєтеся багато цікавого стосовно того, як діляться борги подружжя після розлучення.

Обов’язково підпишись на мій ютуб-канал, щоб отримувати юридичні консультації

Як поділити борги при розлученні подружжя в Україні

Як поділити борги при розлученні подружжя в Україні

Давайте почнемо з того, за яких умов борги можуть ділитися при розірванні шлюбу.

Насправді існує ряд ознак, за якими, власне, і визначається, чи потрібно ділити кредит, чи ні.

  • По-перше, слід з’ясувати, полягав чи кредитний договір в період шлюбу.

Якщо кредитний договір оформлявся до шлюбу, то, відповідно, і відповідати за договором доведеться тому з подружжя, хто брав кредит, незалежно від того, брався кредит для покупки житла для спільного проживання подружжя чи ні.

  • По-друге, слід з’ясувати, брався кредит в інтересах сім’ї.

Власне, ключовим критерієм для визначення того, чи будуть ділитися кредити при розірванні шлюбу, є інтереси сім’ї.

Наприклад, дружина взяла іпотеку для покупки квартири, використовуваної для спільного проживання сім’ї, отже, таке майно підлягає розподілу і, відповідно, іпотека також ділиться між подружжям.

Однак, якщо грошові кошти були отримані одним із подружжя для задоволення власних потреб, наприклад, чоловік взяв кредит для того, щоб купити собі автомобіль, і після розірвання шлюбу продовжив користуватися цим автомобілем, то, відповідно, і кредитні зобов’язання підлягають сплаті саме тією людиною, який взяв кредит, а не спільно з дружиною.

  • По-третє, слід визначити, чи використовувався кредит в інтересах сім’ї.

Наприклад, якщо людина взяла кредит для будівництва житлового будинку, але використовував ці гроші, як капіталовкладення в бізнес, який був створений ще до одруження, то після розірвання шлюбу йому залишається і бізнес, і кошти, які він вклав у бізнес.

Тому, як бачимо – кредит використовувався не в інтересах сім’ї, а на власні потреби.

Відповідно, цей кредит не буде підлягати розподілу між подружжям.

Кредити, які не підлягають поділу при розірванні шлюбу

Кредити, які не підлягають поділу при розірванні шлюбу

Варто звернути увагу на те, що поділу не підлягають борги, які були успадковані, тобто кредити, взяті до укладення шлюбу, ті, які пов’язані з приватизацією земельної ділянки або нерухомого майна, а також кредити, які були взяті під час шлюбу, але не використовувалися в інтересах сім’ї.

Тому, якщо кредит взяв один з подружжя в інтересах сім’ї, то, відповідно, він підлягає розподілу в рівних частках 50 на 50.

Яким чином захистити себе від поділу боргів в майбутньому, розповім далі.

Шлюбний договір – як засіб захисту майнових прав подружжя

Шлюбний договір – як засіб захисту майнових прав подружжя

Так ось, за спільною заявою подружжя можна укласти між собою шлюбний договір.

У цьому шлюбному договорі можна передбачити всі моменти по кредитних зобов’язаннях.

Наприклад, подружжя взяло кредит для навчання дружини. Після розірвання шлюбу дружина ще вчилася. Згодом вони розійшлися, але дружина продовжує навчання. Відповідно, можна припустити, що такий кредит має виплачувати дружина.

Серед інших пунктів шлюбного договору можна вказати, наприклад, порядок користування грошовими коштами. Можна також визначити, кому перейде кредит після розірвання шлюбу і так далі.

Консультація професійного адвоката з розлучень – це гарантія Вашого успіху. Звертайтесь до юристів нашої компанії будь-яким зручним для Вас способом – телефонуйте або пишіть у месенджери. Ми допоможемо вирішити Ваше питання швидко та якісно.

Якщо у Вас є необхідність у консультації чи платних послугах адвоката, то звертайтесь за месенджерами, вказаними у розділі контакти.

Якщо у Вас виникли питання, то пишіть їх нам на електронну пошту skriabinadvokat@gmail.com і я обов’язково Вам відповім.

Якщо стаття «Кредит та розлучення – Як діляться борги після розірвання шлюбу» була корисною для Вас та Ви знайшли відповіді на свої питання то ставьте лайк цій статті, підписуйтесь на мій ютуб-канал, діліться з друзями, жміть дзвіночок, щоб не пропустити нові відео.

Кредит та розлучення - Як діляться борги після розірвання шлюбу

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: