Куди подавати на розлучення?

Куди подавати на розлучення?

Куди подавати на розлучення?

Куди подавати на розлучення?

Скрябіна Дар'я Сергіївна
Сімейний адвокат в Україні
Всім привіт! Мене звуть Скрябіна Дар'я Сергіївна. Я сімейний адвокат. Наша юридична компанія спеціалізується на наданні юридичних послуг по розірванню шлюбу і стягненню аліментів. Наші юристи здійснюють супровід процесів в суді по всій Україні.

У статті «Куди подавати на розлучення?» я розповім Вам, куди подавати на розлучення при наявності неповнолітніх дітей, як визначається підсудність справи про розлучення між громадянами України, які постійно проживають за кордоном, як і куди подати на розлучення з іноземцем, коли необхідна допомога адвоката при визначенні підсудності.

Обов’язково читайте статтю на сайті advokat-family.com.ua «Куди подавати на розлучення?» до кінця і дізнаєтеся багато цікавого про те, куди подавати на розлучення.

Обов’язково підписуйтесь на мій ютуб-канал, щоб завжди отримувати актуальну інформацію у сфері сімейного права.

Куди подавати на розлучення при наявності неповнолітніх дітей?

Куди подавати на розлучення при наявності неповнолітніх дітей? Дане питання виникає відразу ж після прийняття рішення розірвати шлюб. Якщо у сімейної пари є спільні неповнолітні діти, то розлучення можливе тільки через суд. У разі якщо один з подружжя категорично проти процедури розлучення, необхідно скласти позовну заяву, зібрати пакет документів і звернутися до компетентного суду.

Згідно з нормами ЦПК встановлено порядок подачі позову в суд за місцем прописки відповідача. Якщо місце прописки Вашого чоловіка зареєстровано в іншому місті, то позов і розгляд справи відбувається територіально в відповідному суді. Однак існують обставини за яких позивач має можливість подати позов і всі необхідні документи за місцем своєї прописки:

  • з позивачем проживають спільні неповнолітні діти;
  • позивач не може прибути за місцем прописки відповідача станом здоров’я або інших причин (документальне підтвердження);

У разі, якщо місце реєстрації та фактичне місце проживання відповідача невідоме. Дана ситуація регламентується також ЦПК, передбачає виправлення позову:

  • згідно з останнім місцем проживання або реєстрації, яке відоме позивачеві;
  • за адресою де знаходиться майно відповідача;
  • за місцем знаходження роботи відповідача.

Таким чином, можна зробити висновок, що процесуальне право своїми нормами орієнтує куди подавати на розлучення. ЦПК – основний процесуальний Закон про розлучення (на сторінку закон про розлучення).

Підсудність справи про розлучення між громадянами України, які постійно проживають за кордоном

Територіальна підсудність категорії справ про розлучення за участю громадян України, коли обидві сторони проживають за її межами, а також справ про розлучення між громадянином України та іноземцем або особою без громадянства, які проживають за кордоном, визначається суддею Верховного Суду – говорить Цивільно-процесуальний кодекс.

Після того, як Ви визначилися куди подавати на розлучення (територіальна підсудність), необхідно оформити позовну / спільну заяву + всі необхідні документи та направити за місцем розгляду справи в суд.

Рекомендуємо ознайомитись на сайті сімейного адвоката Скрябіної Д.С. також з такими темами: розлучення, аліменти, поділ майна подружжя, позбавлення батьківських прав, судовий збір при розлученні, прізвище подружжя після розлучення, апостиль на документах, апостиль на рішенні суду про розлучення, куди подавати на розлучення, поняття шлюбу, шлюб з іноземцем, закон про розлучення, юрист або адвокат з розлучень.

Як і куди подати на розлучення з іноземцем?

Для того, щоб визначитися як і куди подавати на розлучення з іноземцем, необхідно розуміти де був укладений шлюб – на території іноземної держави та відповідно до іноземного законодавства? Або ж на території держави відповідно до національного законодавства?

Шлюб укладений за кордоном дійсний на території України тільки після проходження процедури легалізації / апостилізації документів про шлюб.

Згідно зі ст. 63 Закону України “Про міжнародне приватне право”, припинення шлюбу та правові наслідки регламентуються:

  • правом держави громадянами якої вони є;
  • правом держави в якому подружжя проживало;
  • правом держави з яким вони пов’язані тісніше з інших причин.

При розгляді питання, куди подавати документи, необхідно приділити увагу ст. 76 ЗУ “Про міжнародне приватне право”, суди першої інстанції компетентні приймати до провадження справи про розлучення за участю іноземного елемента, за умови, що відповідач по справі проживає або має рухоме (нерухоме) майно на території України.

У разі розлучення між громадянином України та іноземцем, територіальна підсудність (куди подавати на розлучення) визначається згідно з нормами Цивільно-процесуального кодексу України.

Позивач, як громадянин України, може наполягати на розгляді справи про розлучення в суді за місцем його проживання в разі якщо на утриманні позивача знаходяться спільні неповнолітні діти або якщо він не може прибути за місцем прописки відповідача (виїхати за кордон) за станом здоров’я або інших причин (документальне підтвердження).

Виходячи з вищевказаного, характерна особливість розлучення з іноземцем полягає в тому, що якщо громадянин України (позивач) подає заяву до суду, але не надає документальних підстав для розгляду справи судами України, то суд поверне позовну заяву без розгляду для подачі позивачем заяви до відповідного компетентного органу країни, де проживає / перебуває відповідач.

Допомога адвоката при визначенні підсудності

Питання визначення територіальної підсудності справи про розлучення, а саме – як і куди подавати на розлучення – є першочерговим. При неправильному визначенні підсудності, суд не приймає позовну / спільну заяву до розгляду, проте в окремих випадках може перенаправити його до компетентного суду. Необхідно розуміти, що на це піде чимало часу у зв’язку з завантаженістю судів.

З цим непростим завданням зможе розібратися виключно компетентний юрист у сімейних справах. Використовуючи знання процесуального права і досвід у розгляді справ про розлучення, адвокат чітко визначить підсудність Вашої справи, проконсультує як і куди подавати на розлучення, а також при необхідності повністю супроводить шлюборозлучний процес.

Якщо Ви не знаєте як розлучитися, перебуваючи за кордоном?  – на це та інші запитання відповість кваліфікований сімейний адвокат Скрябін Олексій Миколайович.

Діючи на підставі ЗУ Про адвокатуру та адвокатську діяльність, при наявності спірних нюансів у визначенні підсудності (куди подавати на розлучення), адвокат складе клопотання до Верховного суду України.

Консультація професійного адвоката з розлучень – це гарантія Вашого успіху. Звертайтеся до юристів нашої компанії будь-яким зручним для Вас способом – телефонуйте або пишіть в месенджери. Ми допоможемо розв’язати Ваше питання швидко і якісно.

Якщо у Вас є необхідність у консультації чи платних послугах адвоката, то звертайтесь за месенджерами, вказаними у розділі контакти.

Якщо у Вас виникли питання, то пишіть їх нам на електронну пошту skriabinadvokat@gmail.com і я обов’язково Вам відповім.

Найчастіші питання адвокату

В якому випадку позивач може подавати позов за місцем своєї прописки?
Чи дійсний шлюб, укладений за кордоном?
Чи прийме суд заяву про розлучення при невірному визначенні підсудності?
Чи потрібна особиста присутність Клієнта в суді?
Який у Вас досвід роботи у сімейних справах?
Яка вартість юридичних послуг у Вашій компанії?

Якщо стаття «Куди подавати на розлучення?» була для Вас корисною і Ви дізналися щось нове для себе з приводу того, куди подавати на розлучення, то ставте лайк цій статті, підписуйтесь на мій ютуб-канал, діліться з друзями, тисніть дзвіночок, щоб не пропустити нові відео.

Корисні матеріали сайту advokat-family.com.ua:

  1. Розлучення з дітьми
  2. Розлучення з ув’язненим
  3. Розлучення з іноземцем
  4. Розлучення через РАЦС
  5. Розлучення через суд
  6. Рішення суду про розлучення
  7. Свідоцтво про розлучення
  8. Терміни розлучення
  9. Вартість послуг при розлученні
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Family lawyer
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: