Момент припинення шлюбу
У разі розірвання шлюбу державним органом реєстрації актів цивільного стану припинення шлюбу відбувається у день реєстрації розірвання шлюбу.
У разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.
У ст. 106 СК йдеться про розірвання шлюбу РАЦСом, а у ч. 2 зазначається, що державний орган РАЦСу виносить постанову про розірвання шлюбу, але нічого у цій нормі СК не сказано про саму реєстрацію розірвання шлюбу.
А у ч. 1 ст. 106 йдеться про те, що у разі розірвання шлюбу державним органом РАЦСу він припиняється у день реєстрації розірвання шлюбу.
З одночасного аналізу статей 106 та 114 СК напрошується висновок про сам порядок реєстрації розірвання шлюбу органом РАЦСу.
Адвокат по сімейним справам
На нашому сайті advokat-family.com.ua Ви знайдете всі відповіді на Ваші запитання в галузі сімейного законодавства України.
Визначення моменту припинення шлюбу
У старій редакції ч. 1 коментованої норми йшлося про припинення шлюбу у день винесення РАЦСом постанови.
Але слід зазначити, що відповідно до ст. 181 КпШС, яка діє згідно з ч. 2 Прикінцевих положень СК, оформлення розлучення і видача подружжю свідоцтва про розірвання шлюбу провадиться після закінчення одного місяця з дня подання подружжям заяви про розлучення.
Тому зміна редакції ч. 1 ст. 114 СК зумовлена спеціальним місячним терміном, який у цьому випадку має застосовуватися з метою надання можливості подружжю виважено поставитися до розлучення.
Вважається, що у цей термін один з подружжя або обидва можуть відкликати свій підпис під заявою.
Щодо розірвання шлюбу судом, то він припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу, тобто у ч. 2 коментованої норми фактично йдеться про припинення шлюбних відносин.
Ця новела СК зумовлена тим, що за ст. 43 КпШС шлюб вважався припиненим з моменту реєстрації розірвання шлюбу (за рішенням суду) органом РАЦСу.
Така ситуація фактично не відповідала реальним обставинам справи та на практиці призводила до певних незручностей та непорозумінь.
Тому що за КпШС подружжя могло розірвати шлюб у суді, але не оформити таке розірвання в органі РАЦСу, тобто шлюб вважався не припиненим.
Як бачимо, на той час реєстрації розірвання шлюбу у РАЦС надавалось більше правове значення ніж рішенню суду.
Тому завданням науковців було виправити цю ситуацію та внести зміни у Сімейному кодексі щодо сприйняття саме припинення шлюбних відносин рішенням суду, а потім факт розірвання шлюбу лише юридично закріпити у документі, яким є Свідоцтво.
Сімейний адвокат при вирішенні справ про момент припинення шлюбу у разі його розірвання
У вирішенні справи про момент припинення шлюбу у разі його розірвання більш оптимальним є звернення до сімейного адвоката, який допоможе Вам швидко і якісно вирішити справу на Вашу користь.
Наші адвокати спеціалізуються на вирішенні справ у сфері сімейного права, тому знають тонкощі та нюанси, які допоможуть прискорити процес.
Перевагами звернення до юристів з сімейного права є:
- оперативність вирішення справи про момент припинення шлюбу у разі його розірвання;
- швидка підготовка документів для їх подання в суд;
- економія матеріальних і часових ресурсів у вирішенні справи;
- можливість розв’язати питання онлайн.
Звертайтеся до наших сімейних адвокатів, якщо для Вас важливий позитивний результат при припиненні шлюбу у разі його розірвання.
Якщо Ви не знаєте, як краще діяти при припиненні шлюбу у разі його розірвання – зателефонуйте нашим сімейним адвокатам і вони допоможуть розібратися в ситуації!
Найчастіші питання адвокату
Якщо стаття “Момент припинення шлюбу у разі його розірвання” була корисною для Вас – ставте лайк. Ми будемо надавати Вам найбільш актуальну і корисну інформацію у сфері сімейного права, а також про актуальні зміни в законодавстві України.
Корисні матеріали сайту advokat-family.com.ua: