Підстави припинення шлюбу

Підстави припинення шлюбу в Україні

 Підстави припинення шлюбу

Підстави припинення шлюбу

Підстави припинення шлюбу

Шлюб припиняється внаслідок смерті одного з подружжя або ого­лошення його померлим.

Шлюб припиняється внаслідок його розірвання.

Якщо у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу один із подружжя помер, вважається, що шлюб припинився внаслідок його розірвання.

Підстави припинення шлюбу

Адвокат по сімейним справам

photo_2021-03-22_17-16-36.jpg
Сімейний адвокат
Нашим адвокатам часто ставлять питання: Як припинити шлюб? Які підстави припинення шлюбу? Чи потрібно реєструвати припинення шлюбу, якщо один з подружжя помер?

На нашому сайті advokat-family.com.ua Ви знайдете всі відповіді на Ваші запитання в галузі сімейного законодавства України. Підстави припинення шлюбу

Поняття і порядок припинення шлюбу

У СК зазначається, що шлюб припиняється у разі:

  • смерті одного із подружжя або оголошення його померлим;
  • його розірвання.

Щодо сутності припинення шлюбу, то під ним розуміється зумовлене певними юридичними фактами при­пинення на майбутнє правовідносин між подружжям, які виникли з за­реєстрованого дійсного шлюбу. До таких юридичних фактів законодавець відносить смерть одного із подружжя або оголошення його померлим (або встановлення факту смерті у порядку окремого провадження) та розірвання шлюбу.

Але щодо такої підстави, як смерть одного з подружжя, то слід врахову­вати такі моменти: якщо один із подружжя помер до набрання рішенням суду про розірвання шлюбу законної сили, то шлюб вважається припине­ним внаслідок його смерті, а якщо у день набрання рішенням про розірван­ня шлюбу законної сили, то шлюб вважається припиненим внаслідок його розірвання.

Підстави припинення шлюбу

Визнання шлюбу недійсним

Щодо фактичної смерті, то даний юридичний факт другим із подружжя має бути підтверджений документально для органу РАЦСу, тобто на підставі безспірних доказів, серед яких можуть бути свідоцтво про смерть особи, ви­дане органом РАЦСу на підставі реєстрації цим органом факту смерті, що і буде підставою для припинення шлюбу.

У даному разі сам факт реєстрації припинення шлюбу законом не передбачено.

Щодо такої підстави, як оголошення особи померлою, то цей юридичний факт підлягає встановленню у порядку окремого провадження.

Після набрання законної сили рішенням про оголошення особи померлою суд надсилає рішення відповідному органу державної реєстрації актів цивільного стану для реєстрації смерті фізичної особи за місцем проживання заявника. Після такої реєстрації орган РАЦС також видає свідоцтво.

У частині 1 ст. 104 СК серед підстав припинен­ня шлюбу повинен знайти місце також юридичний факт, який встанов­люється судом у порядку окремого провадження – це факт смерті.

Цей факт встановлюється судом, коли існують докази смерті особи у певний час та за певних обставин. Але органи РАЦСу відмовляють у реєстрації смерті, наприклад, у зв’язку з пропуском строку такої реєстрації або відсутністю безспірних письмових доказів.

Суд, ухва­ливши рішення про встановлення факту смерті, після набрання ним закон­ної сили направляє його копію органу РАЦСу за місцем проживання заявни­ка для реєстрації цього факту, на підтвердження якого видається свідоцтво.

Серед підстав припинення шлюбу законодавцем у СК виділена така, як розірвання шлюбу.

Щодо державних органів, наділе­них повноваженнями щодо розірвання шлюбу, то законом передбачена альтернатива, тобто шлюб може бути розірвано органом РАЦСу, але за умо­ви подання подружжям спільної заяви (ст. 105 СК) або одного із них (ст. 107 СК), а також судом (частини 2, 3 ст. 105 СК): за спільною заявою подружжя на розлучення (ст. 109 СК), та за умови попереднього укладення та нотаріально посвідченого письмового договору про визначення місця проживання дітей, їх виховання та визначення аліментних обов’язків, або одним із подружжя (ст. 110 СК). Підстави припинення шлюбу

Сімейний адвокат при вирішенні справ про підстави припинення шлюбу

У вирішенні справи про підстави припинення шлюбу більш оптимальним є звернення до сімейного адвоката, який допоможе Вам швидко і якісно вирішити справу на Вашу користь. Наші адвокати спеціалізуються на вирішенні справ у сфері сімейного права, тому знають тонкощі та нюанси, які допоможуть прискорити процес.

Перевагами звернення до юристів з сімейного права є:

  • оперативність вирішення справи про підстави припинення шлюбу;
  • швидка підготовка документів для їх подачі в суд;
  • економія матеріальних і часових ресурсів у вирішенні справи;
  • можливість розв’язати питання онлайн.
Дар'я Сергіївна Скрябіна
Сімейний адвокат
Кращий спосіб заощадити час і гроші при припиненні шлюбу - звернутись за консультацією до хорошого сімейного адвоката!

Для вирішення справи потрібно зателефонувати або написати нашим сімейним адвокатам і ми надамо Вам всю необхідну інформацію найближчим часом!

Сьогодні можна розв’язувати будь-яке питання дистанційно – онлайн, просто напишіть в месенджер (Viber, Telegram, Whatsapp) нашим сімейним юристам. Підстави припинення шлюбу

Найчастіші питання адвокату

Чи потрібно реєструвати припинення шлюбу, якщо один з подружжя помер?
В якому випадку органи РАЦСу відмовляють у реєстрації смерті?
Чи потрібна особиста присутність Клієнта в суді?
Який у Вас досвід роботи у сімейних справах?
Яка вартість юридичних послуг у Вашій компанії?

Якщо стаття “Підстави припинення шлюбу” була корисною для Вас – ставте лайк. Ми будемо надавати Вам найбільш актуальну і корисну інформацію у сфері сімейного права, а також про актуальні зміни в законодавстві України.

Підстави припинення шлюбу

Корисні матеріали сайту advokat-family.com.ua:

  1. Припинення шлюбу внаслідок його розірвання
  2. Розлучення через РАЦС
  3. Розлучення через РАЦС за заявою одного з подружжя
  4. Визнання розірвання шлюбу фіктивним
  5. Спільна заява про розлучення
  6. Позов про розірвання шлюбу
  7. Примирення подружжя
  8. Підстави для розірвання шлюбу через суд
  9. Вибір прізвища після розірвання шлюбу
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: