- Рішення суду про розлучення
- Рішення суду про розлучення – документ що засвідчує розлучення в суді
- Рішення суду про розлучення, свідоцтво у РАЦСі
- Додаткове рішення суду у справі про розлучення – заява
- Як отримати рішення суду після розлучення?
- Як отримати копію рішення суду про розлучення, яке набрало законної сили?
- Найчастіші питання адвокату
Рішення суду про розлучення
У статті «Рішення суду про розлучення» я розкажу Вам, як отримати рішення суду після розлучення, як отримати копію рішення суду про розлучення, яке набрало законної сили та додаткове рішення суду у справі про розлучення, як отримати свідоцтво про розлучення у РАЦСі.
Обов’язково читайте статтю на сайті advokat-family.com.ua «Рішення суду про розлучення» до кінця та дізнаєтеся багато цікавого відносно рішення суду про розлучення.
Обов’язково підписуйтесь на мій ютуб-канал, щоб завжди отримувати актуальну інформацію у сфері сімейного права.
Рішення суду про розлучення – документ що засвідчує розлучення в суді
Розглянувши норми Закону України про розлучення, частиною 3 ст. 115 Сімейного кодексу встановлено, що документом, який засвідчує факт розлучення судом є рішення суду про розлучення, яке набрало законної сили.
Чи необхідно в такому випадку отримати свідоцтво про розлучення у РАЦСі? Свідоцтво про розлучення у таких випадках не видається.
Рішення суду про розлучення, свідоцтво у РАЦСі
За загальним правилом, рішення суду, що набрали законної сили, є обов’язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх службовими та посадовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об’єднаннями на всій території України.
Рішення суду про розлучення, яке набрало законної сили, згідно з ч. 1 ст. 18 Цивільного процесуального кодексу, підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, – за її межами.
Обов’язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів, згідно зі ст. 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», визначається законом.
Частина перша статті 18 встановлює, що рішення суду про розлучення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Це положення цілком узгоджується зі змістом ч. 3 статті 18 Цивільного процесуального кодексу, де зазначено, що обов’язковість рішення суду не позбавляє осіб, які не брали участі у справі, можливості звернутися до суду, якщо ухваленим рішення суду про розлучення розв’язане питання про їхні права, свободи чи інтереси.
Рішення суду про розлучення які були винесені до 01.07.2010 року вважаються такими, що передбачають подальшу реєстрацію у відділі РАЦС та подальше отримання свідоцтва про розлучення на підставі такого рішення.
Додаткове рішення суду у справі про розлучення – заява
Стаття 270 Цивільного процесуального кодексу регламентує питання ухвалення додаткового рішення про розлучення судом у визначених законом випадках. Так, частина перша цієї статті закріплює, що додаткове рішення ухвалює лише той складу суду, що ухвалив основне рішення.
В інакшому випадку, згідно з п. 20 Постанови Пленуму Верховного суду України «Про судове рішення у цивільній справі» від 18.12.2009 р. № 14, особа має право звернутися до суду з заявою та з тими ж вимогами на загальних підставах.
Строк, протягом якого можна звернутися до суду з заявою, обмежується закінченням строку на виконання рішення.
Ініціатором ухвалення додаткового рішення про розлучення може бути як суд, так і учасники справи, котрі звертаються з відповідною заявою до суду в наступних випадках:
- стосовно певної позовної вимоги, з приводу якої сторони подавали докази та давали пояснення, не ухвалено рішення;
- суд, вирішивши питання про право, не зазначив точної грошової суми, присудженої до стягнення, або майно, яке підлягає передачі, або дії, що треба виконати;
- судом не розв’язане питання про судові витрати;
При порушенні питання про ухвалення додаткового рішення про розлучення з інших підстав суд ухвалою відмовляє в задоволенні такої заяви.
При цьому порядок ухвалення додаткового рішення про розлучення нічим не відрізняється від порядку ухвалення судового рішення у справі. Законодавець лишень обмежує суд десятиденним строком для ухвалення додаткового судового рішення, що починає обраховуватися із дня надходження відповідної заяви.
Виклик сторін для розв’язання питання про ухвалення додаткового рішення про розлучення не є обов’язковим. Проте у разі необхідності суд може викликати сторони або інших учасників справи в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
За своїм змістом додаткове рішення про розлучення не може змінити суті основного рішення або містити в собі висновки про права та обов’язки осіб, які не брали участі у справі чи вирішували вимоги, не досліджені в судовому засіданні.
Рекомендуємо ознайомитись на сайті сімейного адвоката Скрябіної Д.С. також з такими темами: розлучення, аліменти, поділ майна подружжя, позбавлення батьківських прав, підстави для розлучення, помилки в документах про розлучення, перекладач при розлученні, дублікат свідоцтва, визнання шлюбу недійсним, розлучення без прописки, розлучення без присутності, свідоцтво про розлучення, довідка про сімейний стан.
Як отримати рішення суду після розлучення?
Відповідно до ст. 272 Цивільного процесуального кодексу, встановлені загальні правила вручення судових актів, що дозволяє розмежувати порядок передачі копії повного чи скороченого судового рішення про розлучення учасникам справи, які були присутні в судовому засіданні і які були відсутні в судовому засіданні.
Отже: учасникам справи, які були присутні в судовому засіданні, негайно після проголошення рішення суду про розлучення мають право отримати копію:
- або повного судового рішення (у разі проголошення судом повного судового рішення). За заявою такого учасника справи копія повного рішення суду вручається йому під розписку безпосередньо в суді;
- або скороченого (вступної та резолютивної частин) рішення суду (у разі проголошення тільки скороченого (вступної та резолютивної частин) судового рішення), за їхньою заявою негайно.
Учасникам справи, які не були присутні на судовому засіданні, копія рішення суду надсилається:
- або в електронній формі у випадку наявності в особи офіційної електронної адреси,
- або рекомендованим листом з повідомленням про вручення, якщо офіційна електронна адреса відсутня в учасника судового провадження.
Аналогічним чином вирішується це питання у випадку, якщо рішення суду було ухвалено поза межами судового засідання, або без повідомлення (виклику) учасників справі.
Прикметно, що у випадку вручення копії рішення суду представникові учасника цивільного процесу, вважається, що її вручено й особі, яку він представляв.
Як отримати копію рішення суду про розлучення, яке набрало законної сили?
Правова допомога адвоката у сімейних спорах, окрім консультації та надання роз’яснень норм чинного законодавства також полягає в можливості витребування копій необхідних документів у компетентних державних органів. Наразі йдеться про те, як швидко отримати копію рішення суду про розлучення, яке набрало законної сили, адвокатом.
Такі повноваження надані адвокату відповідно до Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність.
Сімейний адвокат надає послуги щодо отримання копії рішення суду яке набрало законної сили дистанційно, без Вашої присутності, на території України та за її межами на підставі договору про надання правової допомоги.
Консультація професійного адвоката з розлучень – це гарантія Вашого успіху. Звертайтесь до юристів нашої компанії будь-яким зручним для Вас способом – телефонуйте або пишіть у мессенджери. Ми допоможемо розв’язати Ваше питання швидко та якісно.
Якщо у Вас є необхідність у консультації чи платних послугах адвоката, то звертайтесь за месенджерами, вказаними у розділі контакти.
Якщо у Вас виникли питання, то пишіть їх нам на електронну пошту skriabinadvokat@gmail.com і я обов’язково Вам відповім.
Найчастіші питання адвокату
Якщо стаття «Рішення суду про розлучення» була для Вас корисною та Ви дізнались щось нове про рішення суду про розлучення, то ставте лайк цій статті, підписуйтесь на мій ютуб-канал, діліться з друзями, жміть дзвіночок, щоб не пропустити нові відео.
Корисні матеріали сайту advokat-family.com.ua:
- Юрист або адвокат з розлучень
- Реєстрація розлучення, яке було за кордоном
- Як затягнути справу про розлучення?
- Як отримати рішення суду
- Розлучення, перебуваючи за кордоном
- Розлучення в закритому судовому засіданні
- Розірвати шлюб, укладений за кордоном
- Чоловік, дружина, діти до і після розлучення
- Міжнародний адвокат з розлучень