Розлучення без дітей
У статті «Розлучення без дітей» я розкажу Вам про порядок розлучення без спільних дітей, як подати на розлучення без дітей та без згоди через суд, які існують умови для розлучення через РАЦС, як оформити розлучення без згоди в односторонньому порядку, як відбувається розлучення без дітей в односторонньому порядку і які потрібні документи
Обов’язково читайте статтю на сайті advokat-family.com.ua «Розлучення без дітей» до кінця та дізнаєтеся багато цікавого відносно розлучення без дітей.
Обов’язково підписуйтесь на мій ютуб-канал, щоб завжди отримувати актуальну інформацію у сфері сімейного права.
Порядок розлучення без спільних дітей
Розлучення без спільних дітей чітко регламентовано нормами Сімейного кодексу.
Ст. 106 Сімейного кодексу визначає розлучення за спільною заявою подружжя без дітей органами РАЦСу за місцем проживання чоловіка або дружини.
Ст. 110 Сімейного кодексу встановлена процедура розлучення без дітей в судовому порядку в рамках позовного провадження за місцем проживання відповідача.
Подати на розлучення без дітей та без згоди через суд
Розлучення без дітей через суд обумовлено ст. 110 Сімейного кодексу. Виходячи з вищенаведеного, слід зазначити, що якщо подружжя не має спільних дітей, але й не дійшло згоди щодо розлучення, розлучення здійснюється в порядку позовного провадження в односторонньому порядку судом за місцем проживання відповідача.
У позовній заяві щодо розлучення без дітей необхідно навести вимоги та підстави для розлучення, а також підтвердити наявність перешкод для розлучення в адміністративному порядку.
Умови для розлучення через РАЦС, зразок заяви
Умовами розлучення через РАЦС без дітей є:
- наявність чи відсутність взаємного бажання (спільної згоди) (стаття 107 Сімейний кодекс України);
- наявність чи відсутність спільних неповнолітніх дітей.
Відповідно до останніх змін до деяких нормативно-правових актів у сфері державної реєстрації актів цивільного стану (наказ Мін’юсту від 29.08.2018 р.), визначено особливості державної реєстрації актів цивільного стану за заявами, поданими через центри надання адміністративних послуг, які забезпечують передачу на розгляд та зберігання заяв та документів, необхідних для державної реєстрації актів цивільного стану, до відділу державної реєстрації актів цивільного стану в межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці.
На сайті районного Центру надання адміністративних послуг Ви зможете ознайомитись зі зразком заяви про розлучення без дітей.
Центри надання адміністративних послуг, зокрема в питаннях розлучення, жодним чином не перебирають на себе функції органів ДРАЦСу, а лише полегшують процедуру, виступаючи посередником між відповідним органом держави та особою для досягнення певного правового результату.
Рекомендуємо ознайомитись на сайті сімейного адвоката Скрябіної Д.С. також з такими темами: розлучення, аліменти, поділ майна подружжя, позбавлення батьківських прав, юрист або адвокат з розлучень, реєстрація розлучення, яке було за кордоном, як затягнути справу про розлучення, як отримати рішення суду, розлучення, перебуваючи за кордоном, розлучення в закритому судовому засіданні, розірвати шлюб, укладений за кордоном, чоловік, дружина, діти до і після розлучення, підстави для розлучення.
Як оформити розлучення без згоди в односторонньому порядку?
Як оформити заяву про розлучення без згоди в односторонньому порядку? Що робити якщо один із подружжя відсутній? – відповідь надає ст. 106 Сімейного кодексу, якщо подружня пара не має дітей та через поважну причину не може з’явитися до відділу ДРАЦС для розлучення без дітей в установлений день, дата такої реєстрації, на їх письмове прохання, може бути перенесена на інший день згідно з поданою заявою.
У цих випадках строк перенесення розлучення не може перевищувати одного року з дня подання заяви.
Якщо подружня пара без дітей не з’явилася для проведення державної реєстрації розлучення і не повідомило про причину неявки протягом трьох місяців з дня подання відповідної заяви, заява втрачає чинність.
Якщо чоловік або дружина через поважну причину не може з’явитись для державної реєстрації – розлучення без дітей здійснюється на підставі заяви в односторонньому порядку. Чоловік або дружина може під час подачі заяви про розлучення подружжя, яке не має дітей, або впродовж місяця письмово повідомити орган ДРАЦС про згоду розлучення за його відсутності та зазначити місце знаходження органу РАЦС, до якого слід надіслати свідоцтво про розлучення.
Розлучення без дітей в односторонньому порядку, документи
Розлучення без дітей в односторонньому порядку можливе, але для цього необхідно подати позовну заяву до суду за територіальною підсудністю.
Так, у позовних заявах про розлучення без дітей можна зазначати такі конкретні підстави:
- спільне життя з відповідачем не склалося, сторони не підтримують подружні стосунки, не ведуть спільне господарство, разом фактично не проживають; подальше сумісне життя і збереження сім’ї є неможливим;
- сварки та непорозуміння між подружжям;
- вживання відповідачем алкогольних напоїв;
- втрата почуття любові та поваги до відповідача;
- різні характери та погляди на сімейне життя тощо.
У законодавстві інших країн можна знайти законодавче визначення підстав для розлучення в односторонньому порядку без дітей.
Такими можуть бути непоправний розпад шлюбу, проживання окремо протягом певного часу, зрада тощо.
Деякі з цих підстав ґрунтуються на визначенні вини одного з подружжя у розпаді подружнього життя. У таких випадках у «винних» осіб можуть виникати труднощі при розлученні в односторонньому порядку, на них можуть бути покладені додаткові обов’язки, зокрема щодо утримання іншого з подружжя.
Консультація професійного адвоката з розлучень – це гарантія Вашого успіху. Звертайтесь до юристів нашої компанії будь-яким зручним для Вас способом – телефонуйте або пишіть у месенджери. Ми допоможемо вирішити Ваше питання швидко та якісно.
Якщо у Вас є необхідність у консультації чи платних послугах адвоката, то звертайтесь за месенджерами, вказаними у розділі контакти.
Якщо у Вас виникли питання, то пишіть їх нам на електронну пошту skriabinadvokat@gmail.com і я обов’язково Вам відповім.
Якщо стаття «Розлучення без дітей» була для Вас корисною та Ви дізнались щось нове для себе про розлучення без дітей, то ставте лайк цій статті, підписуйтесь на мій ютуб-канал, діліться з друзями, жміть дзвіночок, щоб не пропустити нові відео.
Корисні матеріали сайту advokat-family.com.ua: