- Особливості розлучення через суд онлайн
- Коли варто звертатися до суду для розірвання шлюбу?
- В який суд звертатися для розірвання шлюбу
- Розлучення з особою, місце перебування якої невідоме
- Розлучення з іноземцем на території України через суд
- Позовна заява про розлучення
- Коли заборонено розривати шлюб через суд?
- Найчастіші питання адвокату
Особливості розлучення через суд онлайн
Коли варто звертатися до суду для розірвання шлюбу?
Розпочнімо з того, коли слід звертатися до суду, щоб розірвати шлюб.
Найпоширеніший випадок – це, коли другий з подружжя не дає згоди на розірвання шлюбу. При необхідності розірвання шлюбу без згоди чоловіка Вам слід звертатися до суду.
Також одним із поширених випадків є, коли один із подружжя знаходиться за межами території України або є іноземцем, тобто громадянином іншої держави. Ви також можете звертатись за розірванням шлюбу до суду у випадку, якщо відповідача засуджено та він перебуває у місцях позбавлення волі.
У всіх цих випадках розірвання шлюбу можливе через суд, тобто у судовому порядку.
Як я вже сказала, найпоширенішим випадком є розірвання шлюбу через суд, якщо другий із подружжя не дає на це своєї згоди.
В який суд звертатися для розірвання шлюбу
Позовні заяви про розірвання шлюбу розглядаються за місцем реєстрації відповідача. Тобто, якщо Ваш чоловік або Ваша дружина зареєстровані в Шевченківському районі міста Львів, то і позов слід подавати у Шевченківський районний суд міста Львів.
Законодавством України передбачені винятки, коли розірвання шлюбу можливе і за іншою підсудністю.
Ви можете звернутися до суду за власним місцем реєстрації у випадку, якщо у Вас під опікою знаходяться малолітні або неповнолітні діти та, якщо цього вимагає стан Вашого здоров’я або у Вас є на те інші поважні причини.
Розлучення з особою, місце перебування якої невідоме
Дуже часто бувають випадки, коли дружина, звертаючись з позовною заявою про розірвання шлюбу, не знає, де зареєстрований її чоловік. Тобто вони не спілкуються, контактних даних не має і нема можливості їх дізнатися.
У такому випадку, якщо Вам невідомі дані, то звертатися потрібно за останнім Вам відомим місцем проживання відповідача. У позовній заяві так обов’язково і вкажіть, що Ви знаєте, що останнє місце проживання відповідача було за такою адресою.
Розлучення з іноземцем на території України через суд
Якщо Ви укладли шлюб з іноземцем, цей іноземець зареєстрований за вашим місцем реєстрації, проживав з Вами у Вашій квартирі та згодом зник, Ви втратили з ним зв’язок, то що робити у такому випадку, куди звертатись, і хто має розірвати ваш шлюб?
У такому випадку Вам слід звертатись до суду про розірвання шлюбу та обов’язково у позовній заяві вказувати, що Ви втратили з іноземцем зв’язок та останнє відоме його місце проживання є за Вашою адресою.
Відповідно, для того, щоб розлучитись з іноземцем, Вам потрібно звертатись у суд за Вашою адресою.
Позовна заява про розлучення
Отже, ми з’ясували з Вами, що позовна заява подається зазвичай за місцем реєстрації відповідача, проте наявні випадки, коли можна звертатись за місцем реєстрації і позивача.
Тому, якщо ми вже знаємо, в який суд звертатись, рухаємося далі.
Далі нам потрібно правильно скласти позовну заяву про розірвання шлюбу.
Детально зупинятись на тому, як правильно скласти позовну заяву про розірвання шлюбу у цій статті я не буду тому, що я на цю тему вже розповідала.
Коли заборонено розривати шлюб через суд?
До речі, а чи знаєте ви що бувають випадки, коли розірвання шлюбу неможливе навіть через суд?
Розлучитися з вагітною дружиною та, якщо дитині ще не виповнилося одного року можна у наступних випадках:
- якщо чоловік вчинив проти дружини та дитини протиправну поведінку, злочин та його було засуджено;
- якщо відомості про батька дитини виключені зі свідоцтва про народження дитини та, якщо батьківство зачатої або вже народженої дитини визнається іншим чоловіком, то звісно у таких випадках можна йти до суду та просити розірвання шлюбу.
І ще дуже важливо, що за подання позовної заяви слід оплатити судовий збір, тому обов’язково оплатіть 908 грн перед подачею позову. Квитанцію обов’язково долучіть до позовної заяви.
Отже, якщо у Вас склалася така життєва ситуація, що Ви не можете звернутися у РАЦС за розірванням шлюбу, то, якщо у Вас навіть немає спільних неповнолітніх дітей, то розірвання шлюбу через суд можливе. Але, якщо у Вас життєва ситуація склалася таким чином, що Ви не знаєте, як її вирішити, то обов’язково звертайтеся до нас.
Не затягуйте з розлученням у суді онлайн, звертайтесь в нашу юридичну компанію https://advokat-skriabin.com та наші адвокати допоможуть Вам розв’язати питання у сфері сімейного права.
Найчастіші питання адвокату
Корисні матеріали сайту advokat-family.com.ua:
- Примирення подружжя
- Підстави для розірвання шлюбу через суд
- Вибір прізвища після розірвання шлюбу
- Момент припинення шлюбу у разі його розірвання
- Державна реєстрація розірвання шлюбу
- Встановлення режиму окремого проживання подружжя
- Право на шлюб
- Особи, які не можуть перебувати у шлюбі між собою
- Час реєстрації шлюбу