- Розлучення з засудженим чоловіком
- Позовна заява про розлучення з засудженим чоловіком
- Розлучення з засудженим чоловіком Україна
- Як оформити розлучення з засудженим без дітей, підстави?
- Як засудженому подати на розлучення з дружиною?
- Розлучення з засудженим чоловіком, консультація адвоката
- Найчастіші питання адвокату
Розлучення з засудженим чоловіком
У статті «Розлучення з засудженим чоловіком» я розкажу Вам про розлучення з засудженим чоловіком в Україні, як скласти заяву про розлучення з засудженим чоловіком, як оформити розлучення з засудженим без дітей, як засудженому подати на розлучення з дружиною, коли потрібна консультація адвоката при розлученні з засудженим чоловіком.
Обов’язково читайте статтю на сайті advokat-family.com.ua «Розлучення з засудженим чоловіком» до кінця та дізнаєтеся багато цікавого відносно розлучення з засудженим чоловіком.
Обов’язково підписуйтесь на мій ютуб-канал, щоб завжди отримувати актуальну інформацію у сфері сімейного права.
Позовна заява про розлучення з засудженим чоловіком
Кожен з сімейної пари мати право оформити та подати позов про розлучення, особливо, коли один із подружжя є засудженим та перебуває у місцях позбавлення волі.
На відміну від розлучення за спільною згодою подружньої пари, яка має дітей (ст. 109 СК), і розлучення органом РАЦСу за заявою подружжя, яке не має дітей (ст. 106 СК), розлучення за позовом одного з подружжя обумовлює ситуацію, коли лише один з подружжя прагне оформити розлучення, тоді як другий – не бажає цього, або не має фізичної змоги оформити та подати заяву про розлучення до компетентного органу.
Розлучення з засудженим чоловіком Україна
Необхідно зазначити, що до того, як ЗУ «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» від 01.07.2010 року № 2398-VI вступив в законну силу, розлучення з засудженим чоловіком в Україні здійснювалося РАЦСом на підставі рішення суду про позбавлення волі на строк від 3-х років в одноособовому порядку не зважаючи на наявність спільних дітей.
Наразі ця норма знівельована, та розлучення із засудженим чоловіком здійснюється на загальних підставах.
Як оформити розлучення з засудженим без дітей, підстави?
Які є підстави, щоб подати та оформити розлучення з засудженим чоловіком? У постанові Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розлучення, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя» зазначається, що шлюб може бути розірвано у відповідному порядку лише за умови, якщо встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечитиме інтересам одного з них чи інтересам їх дітей.
З цією метою суди повинні уникати формалізму при вирішенні позовів про розлучення, повно і всебічно з’ясовувати фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розлучення з засудженим.
У законодавстві закордонних країн можна знайти законодавче визначення підстав для припинення шлюбу.
Такими можуть бути:
- непоправний розпад шлюбу;
- проживання окремо протягом певного часу;
- подружня зрада тощо.
Деякі з цих підстав ґрунтуються на визначенні вини одного з подружжя у розпаді подружнього життя. У таких випадках у «винних» осіб можуть виникати труднощі при розірванні шлюбу, на них можуть бути покладені додаткові обов’язки, зокрема щодо утримання іншого з подружжя.
Рекомендуємо ознайомитись на сайті сімейного адвоката Скрябіної Д.С. також з такими темами: розлучення, аліменти, поділ майна подружжя, позбавлення батьківських прав, розлучення без згоди, розлучення з вагітною, розлучення в іншому місті, розлучення з кримською пропискою, розлучення для переселенців, розлучення за кордоном, розлучення та аліменти, розлучення онлайн, розлучення за спільною згодою.
Як засудженому подати на розлучення з дружиною?
Для представлення інтересів чоловік, який є засудженим, в суді має оформити та подати довіреність на особу, яка буде його представником. Така довіреність складається засудженим та засвідчується начальником установи виконання покарань, в якій перебуває засуджений чоловік, що бажає розірвати шлюб на підставі Закону України Про нотаріат.
У цивільному процесі, під час розлучення із засудженим, учасники справи можуть брати участь у справі самостійно, разом з представником або через представника.
Представництво в цивільному процесі – це сукупність процесуальних дій представника від імені та в інтересах особи, яку вони представляють з метою захисту прав та законних інтересів.
У цивільному процесі представник наділений тільки процесуальною зацікавленістю і діє в межах наданих повноважень.
Мета його участі у процесі – сприяти суду у повному та об’єктивному з’ясуванню обставин справи та ухваленні законного та обґрунтованого рішення.
Розлучення з засудженим чоловіком, консультація адвоката
У цивільному процесі, під час розлучення, повноваження представника засудженого може здійснювати:
- адвокат;
- законні представники.
Адвокат – це фізична особа, яка здійснює адвокатську діяльність на підставах та в порядку, що передбачені Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
Згідно зі ст. 15 Цивільного процесуального кодексу, представництво у суді засудженої особи, як вид правничої допомоги здійснюється виключно адвокатом, крім випадків, встановлених законом.
Окрім адвокатів та законних представників при розлученні, представником може бути також особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених у статті 61 ЦПК.
Однак, виконання функцій представництва такими особами допускається тільки під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також під час розгляду малозначних справ.
Консультація професійного адвоката з розлучень – це гарантія Вашого успіху. Звертайтесь до юристів нашої компанії будь-яким зручним для Вас способом – телефонуйте або пишіть у мессенджери. Ми допоможемо розв’язати Ваше питання швидко та якісно.
Якщо у Вас є необхідність у консультації чи платних послугах адвоката, то звертайтесь за месенджерами, вказаними у розділі контакти.
Якщо у Вас виникли питання, то пишіть їх нам на електронну пошту skriabinadvokat@gmail.com і я обов’язково Вам відповім.
Найчастіші питання адвокату
Якщо стаття «Розлучення з засудженим чоловіком» була для Вас корисною та Ви дізнались щось нове для себе про розлучення з засудженим чоловіком, то ставте лайк цій статті, підписуйтесь на мій ютуб-канал, діліться з друзями, жміть дзвіночок, щоб не пропустити нові відео.
Корисні матеріали сайту advokat-family.com.ua: