Розлучення з вагітною

Розлучення з вагітною

Розлучення з вагітною

Розлучення з вагітною дружиною

Скрябіна Дар'я Сергіївна
Сімейний адвокат в Україні
Усім привіт! Мене звати Скрябіна Дар’я Сергіївна. Я сімейний адвокат. Наша юридична компанія спеціалізується на наданні юридичних послуг з розірвання шлюбу та стягнення аліментів. Наші юристи здійснюють супроводження процесів у суді по всій Україні.

У статті «Розлучення з вагітною дружиною» я розкажу Вам, як подати заяву на розлучення з вагітною дружиною, чи може чоловік розлучитися з вагітною дружиною, як відбувається розлучення з дружиною під час вагітності, або до досягнення дитиною одного року, як складається заява про розлучення з вагітною за ініціативи дружини.

Обов’язково читайте статтю на сайті advokat-family.com.ua «Розлучення з вагітною дружиною» до кінця та дізнаєтеся багато цікавого відносно розлучення з вагітною дружиною.

Обов’язково підписуйтесь на мій ютуб-канал, щоб завжди отримувати актуальну інформацію у сфері сімейного права.

Розлучення з вагітною

Подати заяву на розлучення з вагітною

Питання щодо розлучення з вагітною дружиною наразі є досить актуальним. Процедура розлучення в цьому випадку регулюється нормами Сімейного кодексу України.

Відтак, ст. 110 закріплює обмеження щодо можливості подати позов про розірвання шлюбу, а саме:

  • з вагітною дружиною;
  • протягом одного року після народження дитини.

Відповідно до постанови Пленуму Верховного суду України Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя, вказане обмеження стосується як чоловіка, так і дружини, включаючи випадки, коли дитина народилася мертвою або померла до досягнення нею одного року.

Винятками з цього правила є:

  • вчинення одним із подружжя протиправної поведінки, яка містить ознаки кримінального правопорушення щодо другого з подружжя або дитини;
  • визнання батьківства зачатої дитини іншою особою;
  • виключення відомостей про батька з актового запису про народження дитини.

Слід відзначити прогресивність чинної норми, адже відповідно до ч. 2 ст. 38 Кодексу законів про шлюб та сім’ю, нещодавно лише чоловік не мав права без згоди дружини порушувати справу про розлучення з вагітною дружиною і протягом одного року після народження дитини.

Розлучення з вагітною

Чи може чоловік розлучитися з вагітною дружиною?

Процедура розлучення чоловіка з вагітною дружиною є дуже делікатною та вимагає певних знань у галузі юриспруденції.

Відповідно до п. 5 ч. 4 ст. 185 Цивільно-процесуального кодексу України, – «позовна заява чоловіка про розлучення з вагітною дружиною повертається у випадках, коли вона подана під час вагітності дружини або до досягнення дитиною одного року без дотримання вимог, встановлених Сімейним кодексом України, тобто виключень наведених в ст. 110 Сімейного кодексу України».

У таких випадках суди у своїх ухвалах, повертаючи позивачам заяви про розірвання шлюбу з вагітною дружиною, зазначають, що зі змісту заяви та доданих до неї документів убачається, що від шлюбу сторони мають дитину віком до одного року (або коли позов поданий під час вагітності дружини), а доказів учинення протиправної поведінки, яка містить ознаки злочину, визнання батьківства іншою особою або виключення чоловіка з актового запису про народження дитини позивачем до позовної заяви не додано.

Рекомендуємо ознайомитись на сайті сімейного адвоката Скрябіної Д.С. також з такими темами: розлучення, аліменти, поділ майна подружжя, позбавлення батьківських прав, адвокат з розлучень, швидке розлучення, документи для розлучення, заява на розлучення, міжнародний адвокат з розлучень, порядок розлучення, розлучення без дітей, розлучення без документів, розлучення без присутності.

Розлучення з вагітною

Розлучення з дружиною під час вагітності, або до досягнення дитиною одного року

Розлучення за спільною заявою, коли дружина вагітна, або до досягнення дитиною одного року, вимагає прискіпливої уваги задля всебічного розгляду справи про розірвання шлюбу.

Необхідно зауважити, що якщо подружжя дійшло згоди щодо розлучення коли дружина вагітна, то вони мають право розірвати шлюб на підставі ст. 106 Сімейного кодексу України в органах РАЦСу.

Розглядаючи розлучення в порядку окремого та позовного провадження, варто мати на увазі, що обмеження ст. 110 Сімейного кодексу України стосується саме того, щоб подати позов про розірвання шлюбу.

Так, у постанові Колегії суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Одеської області від 27 березня 2018 р. розглядалося питання розлучення в порядку ст. 109 Сімейного Кодексу України (спільна заява подружжя) до досягнення дитиною одного року.

Постановляючи оскаржувану ухвалу, суд першої інстанції виходив із того, що відповідно до Цивільно-процесуального кодексу України, заява повертається у випадках, коли заява про розлучення з вагітною дружиною подана під час вагітності дружини без дотримання вимог, встановлених Сімейним Кодексом України.

Однак судом не взято до уваги, що вказані положення стосуються саме позовної заяви з вагітною дружиною, яка розглядається в порядку позовного провадження. Тоді як заявники звернулись до суду зі спільною заявою, яка має розглядатись в порядку окремого провадження.

Також судом не було враховано, що згідно зі ст. 109 Сімейного Кодексу України «Розлучення за рішенням суду за спільною заявою подружжя, яке має дітей» навіть якщо дружина вагітна – можливе (постанова Колегії суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Одеської області від 27 березня 2018 р.).

Розлучення з вагітною

Заява про розлучення з вагітною за ініціативи дружини

Визнання батьківства зачатої дитини іншою особою надає право дружині подати позов про розлучення.

У рішеннях у таких справах містяться посилання на наявність підтвердження визнання батьківства щодо майбутньої дитини позивачки чоловіком, який не перебуває з нею у шлюбі. В одному з рішень 2017 р. зазначено, що позивачка на час розгляду справи була вагітна від іншого чоловіка, з яким бажала укласти шлюб, тому просила шлюб між нею та відповідачем розірвати.

Як убачається з нотаріально посвідченої заяви, даний чоловік підтверджує той факт, що з жовтня 2016 р. проживає у фактичних шлюбних відносинах з позивачкою, яка на даний час є вагітною і він є біологічним батьком майбутньої дитини (рішення Іршавського районного суду Закарпатської області від 3 лютого 2017 р.).

У протилежних випадках, суди посилаються на те, що, оскільки позовна заява з вагітною дружиною подана в період вагітності дружини, дані про те, що батьківство майбутньої дитини визнане іншою особою в матеріалах позову відсутні, таку заяву повертають позивачу.

Розв’язати питання, коли батьком не є чоловік матері, можливо, як у судовому, так і в добровільному порядку. Так, якщо мати, яка перебуває у зареєстрованому шлюбі, під час державної реєстрації народження заявляє, що її чоловік не є батьком цієї дитини, і у зв’язку з цим просить не вказувати його батьком в актовому записі про народження, її прохання може бути задоволено лише за наявності спільної заяви чоловіка та дружини про невизнання чоловіка батьком дитини, а також заяви матері та батька дитини про визнання батьківства (п. 19 глави 1 розділу III Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні).

Щодо судового порядку, то ст. 136 Сімейного кодексу України надає право особі на оспорювання батьківства, а саме – подати позов про виключення запису про нього як батька з актового запису про народження дитини.

У разі доведення відсутності кровного споріднення між особою, яка записана батьком дитини, суд постановляє рішення про виключення відомостей про особу, як батька дитини з актового запису про її народження.

Суд при розгляді справ про розірвання шлюбу, у разі наявності дитини до одного року, неодмінно зазначає у рішенні, що, оскільки відповідно до свідоцтва про народження дитини її батьком записана не сторона по справі, а інший чоловік, з яким дружина спільно проживає, то наявність у подружжя дитини до одного року в такому випадку не є перешкодою для розгляду справи та розірвання шлюбу.

Консультація професійного адвоката з розлучень – це гарантія Вашого успіху. Звертайтесь до юристів нашої компанії будь-яким зручним для Вас способом – телефонуйте або пишіть у мессенджери. Ми допоможемо розв’язати Ваше питання швидко та якісно.

Якщо у Вас є необхідність у консультації чи платних послугах адвоката, то звертайтесь за месенджерами, вказаними у розділі контакти.

Якщо у Вас виникли питання, то пишіть їх нам на електронну пошту skriabinadvokat@gmail.com і я обов’язково Вам відповім.

Найчастіші питання адвокату

Чи можна розлучитися з вагітною?
У якому випадку все ж таки можна розлучитися з вагітною дружиною та при наявності дитини до 1 року?
Чи можливо розлучитися за наявності дитини до 1 року в РАЦСі?
Чи потрібна особиста присутність Клієнта в суді?
Який у Вас досвід роботи у сімейних справах?
Яка вартість юридичних послуг у Вашій компанії?

Якщо стаття «Розлучення з вагітною дружиною» була для Вас корисною та Ви дізнались щось нове для себе з приводу розлучення з вагітною дружиною, то ставте лайк цій статті, підписуйтесь на мій ютуб-канал, діліться з друзями, жміть дзвіночок, щоб не пропустити нові відео.

Розлучення з вагітною

Корисні матеріали сайту advokat-family.com.ua:

  1. Розлучення без згоди
  2. Розлучення в іншому місті
  3. Розлучення з кримською пропискою
  4. Розлучення для переселенців
  5. Розлучення за кордоном
  6. Розлучення та аліменти
  7. Розлучення онлайн
  8. Розлучення за спільною згодою
  9. Розлучення під ключ
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: