Розлучення без присутності
У статті «Розлучення без присутності» я розповім Вам про розлучення через РАЦС без присутності чоловіка, розлучення в РАЦС без чоловіка, який визнаний безвісно відсутнім, розірвання шлюбу в органах РАЦС, якщо один з подружжя недієздатний, розлучення в односторонньому порядку через РАЦС і через суд.
Обов’язково читайте статтю на сайті advokat-family.com.ua «Розлучення без присутності» до кінця і дізнаєтеся багато цікавого щодо розлучення без присутності.
Обов’язково підписуйтесь на мій ютуб-канал, щоб завжди отримувати актуальну інформацію у сфері сімейного права.
Розлучення через РАЦС / ДРАЦС без присутності чоловіка
Як відомо, ст. 106 Сімейного кодексу України передбачено порядок подачі заяви та реєстрації розлучення без присутності одного з подружжя. В такому випадку необхідно скласти заяву і завірити її нотаріально. До того ж в обов’язковому порядку передбачається складання довіреності на другого з подружжя, з метою подання такої заяви до органу державної реєстрації.
Процедуру розлучення в РАЦС можна умовно розділити на 2 стадії:
- подача заяви;
- реєстрація актового запису про розлучення.
Якщо один з сімейної пари розуміє, що у зв’язку з поважною причиною не зможе бути присутнім і на другій стадії розлучення, законодавцем передбачена така ситуація і встановлений порядок подання заяви про перенесення дати реєстрації розлучення в органах РАЦС. Подружжя можуть вибрати будь-яку зручну дату протягом року з дня подання заяви.
Також передбачений варіант написання заяви, засвідченої нотаріально, про те, що чоловік дає згоду на реєстрацію шлюбу без його присутності та просить вислати свідоцтво про розлучення за місцем його знаходження в орган РАЦС.
Необхідно відзначити, що виходячи з судової практики, суди заохочують процедуру розлучення в адміністративному порядку і можуть відмовити у відкритті провадження у справі за відсутності обставин, які можуть перешкоджати зверненню в РАЦС / РАГС.
Виходячи з вищевказаного, слід підкреслити, що розлучення без прописки в органах РАЦС неможливе.
Розлучення в РАЦС без чоловіка, який визнаний безвісно відсутнім
Особливість проведення реєстрації розлучення без присутності чоловіка, який визнаний безвісно відсутнім полягає в тому, що фактична відсутність чоловіка перешкоджає встановленню його згоди або незгоди на розлучення.
Згідно з нормами Цивільно-процесуального кодексу України, наявність спільних неповнолітніх дітей у подружжя не впливає на право розірвати шлюб в органах РАЦС/ РАГС.
До заяви про розлучення дружину необхідно докласти судове рішення про визнання другого з подружжя недієздатним.
Рекомендуємо ознайомитись на сайті сімейного адвоката Скрябіної Д.С. також з такими темами: розлучення, аліменти, поділ майна подружжя, позбавлення батьківських прав, як отримати рішення суду, розлучення, перебуваючи за кордоном, розлучення в закритому судовому засіданні, розірвати шлюб, укладений за кордоном, чоловік, дружина, діти до і після розлучення, підстави для розлучення, помилки в документах про розлучення, перекладач при розлученні, дублікат свідоцтва.
Розірвання шлюбу в органах РАЦС, якщо один з подружжя недієздатний
Особливість розлучення без чоловіка, який визнаний недієздатним полягає в тому, що особа визнана недієздатною в судовому порядку не здатна усвідомлювати значення своїх дій, відповідно не може висловити свою думку щодо того, що реєстрація розірвання шлюбу та розлучення відбувається без її присутності.
Ч. 3 ст. 106 Сімейного кодексу України законодавцем робиться акцент на відсутності спору на ґрунті можливого розділу майна подружжя, як мінімум тому що суперечка може виникнути тільки між дієздатним чоловіком і опікуном недієздатної особи.
Реєстрація розлучення також здійснюється без присутності недієздатного чоловіка за умови наявності судового рішення про визнання його таким.
Як отримати рішення суду про визнання подружжя безвісно відсутнім або недієздатним? Звертайтеся до сімейного адвоката з розлучень і він отримає копію рішення, винесеного будь-яким судом України.
Розлучення в односторонньому порядку через РАЦС і через суд
Підбивши підсумки, доцільно провести аналіз між поняттями розлучення в односторонньому порядку, без присутності чоловіка через ЗАГС і без присутності чоловіка через суд.
У разі, якщо Ваші життєві обставини підпадають під категорію справ про розлучення, які можуть бути розглянуті в адміністративному порядку, без залучення судових органів, необхідно розуміти, що реєстрація розірвання шлюбу відбувається в присутності обох подружжя. В іншому випадку необхідно звертатися до нотаріальної контори з метою складання заяви та довіреності на подачу документів в РАЦС / РАГС, витрачати гроші та час. В такому випадку розлучення буде відбуватися без одного з подружжя на законних підставах.
Для того, щоб оформити розлучення в односторонньому порядку (без присутності чоловіка / подружжя), особливо актуально, коли необхідно розібратися, як розірвати шлюб в Україні, укладений за кордоном через суд, досить звернутися до сімейного адвоката і підписати договір про надання правової допомоги, на підставі якого адвокат зможе повністю представляти Ваші інтереси в суді, у всіх державних інстанціях, при необхідності повторної видачі свідоцтв в органах РАЦС / РАГС та інше.
Таким чином, процедура розлучення може здійснюється без присутності подружжя / одного з подружжя. Адвокат надає повний звіт про виконану роботу на кожному етапі розірвання шлюбу.
Місце Вашого перебування не відіграє суттєвої ролі, ми надаємо послуги по всій Україні та за кордоном. Готові документи про розлучення направляються за вказаною Вами адресою.
Консультація професійного адвоката з розлучень – це гарантія Вашого успіху. Звертайтеся до юристів нашої компанії будь-яким зручним для Вас способом – телефонуйте або пишіть в месенджери. Ми допоможемо розв’язати Ваше питання швидко і якісно.
Якщо у Вас є необхідність у консультації чи платних послугах адвоката, то звертайтесь за месенджерами, вказаними у розділі контакти.
Якщо у Вас виникли питання, то пишіть їх нам на електронну пошту skriabinadvokat@gmail.com і я обов’язково Вам відповім.
Найчастіші питання адвокату
Якщо стаття «Розлучення без присутності» була для Вас корисною і Ви дізналися щось нове для себе про розлучення без присутності, то ставте лайк цій статті, підписуйтесь на мій ютуб-канал, діліться з друзями, тисніть дзвіночок, щоб не пропустити нові відео.
Корисні матеріали сайту advokat-family.com.ua: