Свідоцтво про розлучення

Свідоцтво про розлучення

Свідоцтво про розлучення

Скрябіна Дар'я Сергіївна
Сімейний адвокат в Україні
Всім привіт! Мене звуть Скрябіна Дар'я Сергіївна. Я сімейний адвокат. Наша юридична компанія спеціалізується на наданні юридичних послуг по розірванню шлюбу і стягнення аліментів. Наші юристи здійснюють супровід процесів в суді по всій Україні.

У статті «Свідоцтво про розлучення» я розповім Вам про розлучення без свідоцтва на підставі рішення суду, про те, як отримати свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду, як подати на розлучення без свідоцтва про шлюб, забирають чи свідоцтво про шлюб при розлученні.

Обов’язково читайте статтю на сайті advokat-family.com.ua «Свідоцтво про розлучення» до кінця і дізнаєтеся багато цікавого щодо свідоцтва про розлучення.

Обов’язково підписуйтесь на мій ютуб-канал, щоб завжди отримувати актуальну інформацію у сфері сімейного права.

Як отримати свідоцтво про розлучення на підставі рішення суду?

Як відомо, документом що підтверджує розлучення в РАЦС (ст. 106, 107 Сімейного кодексу України), є свідоцтво про розлучення. Якщо розлучення (ст. 109, 110 Сімейного кодексу України) відбувається в судовому порядку, то подружжю видається судове рішення.

Однак, до вступу в силу ЗУ Про державну реєстрацію актів цивільного стану від 01.07.2010 року, був інший порядок реєстрації розлучення, який передбачав додаткову видачу свідоцтва про розлучення на підставі судового рішення.

На підставі отриманого судового рішення подружжю необхідно було звернутися в РАЦС за місцем реєстрації проживання та отримати свідоцтво про розлучення. Для цього необхідно:

  • заповнити заяву;
  • додати оригінал судового рішення;
  • сплатити державне мито (якщо його встановлено, ​​згідно з рішенням суду).

Згідно з чинним сімейним законодавством, дана процедура зберігається тільки в тому випадку, якщо чоловік і жінка хочуть розірвати шлюб і отримати свідоцтво про розлучення на підставі судового рішення, яке вступило в законну силу після 27.07.2010 р. Судові рішення про розлучення, які вступили в законну силу після 27.07. 2010 році не передбачають отримання свідоцтва про розлучення в органах РАЦС.

Як подати на розлучення без свідоцтва про шлюб?

Незалежно від того якими компетентними органами буде розглядатися питання розірвання шлюбу, оригінал свідоцтва про шлюб є ​​обов’язковим документом при подачі заяви на розлучення.

У разі якщо документ пошкоджено або зовсім втрачено, відновлення займаються органи РАЦС.

Якщо розлучення буде відбуватися за процедурою передбаченою ст. 106 СК (розлучення за спільною згодою подружжя за відсутності дітей), то дані актовому записі про шлюб перевіряються за допомогою Державного реєстру та відновлювати свідоцтво про шлюб не обов’язково.

При зверненні до досвідченого сімейного адвокату з питання розлучення в суді, при відсутності свідоцтва про шлюб, відновлення документів відбувається без присутності клієнта.

Якщо Ви розриваєте шлюб в судових органах, не вдаючись до правової допомоги юристів, то отримати повторне свідоцтво про шлюб слід в органах РАЦС. До позовної / спільною заявою на розлучення додається копія свідоцтва про шлюб в обов’язковому порядку.

Відповідаючи на питання – як розірвати шлюб в Україні, укладений за кордоном, слід зазначити, що процедура розлучення ідентична, за винятком того, що свідоцтво про шлюб має бути легалізовано, перекладене українською мова і скріплено підписом і печаткою нотаріуса України.

Рекомендуємо ознайомитись на сайті сімейного адвоката Скрябіної Д.С. також з такими темами: розлучення, аліменти, поділ майна подружжя, позбавлення батьківських прав, адвокат з розлучень, швидке розлучення, документи для розлучення, заява на розлучення, міжнародний адвокат з розлучень, порядок розлучення, розлучення без дітей, розлучення без документів, розлучення без присутності.

Чи забирають свідоцтво про шлюб при розлученні?

При подачі заяви на розлучення подружжя, у яких немає дітей, до органів РАЦС, оригінал свідоцтва про розлучення вилучається з метою запобігання подвійного розлучення в іншому відділі РАЦС. Після державної реєстрації розлучення, подружжю повертається свідоцтво про шлюб з відміткою на зворотному боці бланка свідоцтва про те, що шлюб розірвано.

При подачі позовної або спільної заяви в суд, чоловік і жінка надають лише копії всіх документів, засвідчені належним чином.

Відповідно, компетентні органи в питаннях розірвання шлюбу, ні при подачі заяви, ні при видачі свідоцтва про розлучення / судового рішення, свідоцтво про шлюб не забирають.

Розлучення без свідоцтва на підставі рішення суду

Виходячи з норм чинного законодавства, розлучення в судовому порядку засвідчується судовим рішенням.

Судове рішення про розлучення вступає в законну силу через 30 календарних днів після його винесення.

З моменту вступу в силу рішення суду, шлюб вважається розірваним. Для внесення даних про розлучення до актового запису про шлюб, канцелярія суду направляє копію судового рішення в територіальний відділ РАЦС  за місцем свого знаходження.

Після того, як відомості про розлучення внесені до Державного реєстру, подружжя може отримати виписку про державну реєстрацію шлюбу з відміткою про те, що шлюб розірвано на підставі судового рішення. У виписці також вказується найменування суду, який виніс рішення про розлучення, номер справи, номер виробництва, дата набрання рішенням суду законної сили та дата внесення такої відмітки.

Консультація професійного адвоката з розлучень – це гарантія Вашого успіху. Звертайтеся до юристів нашої компанії будь-яким зручним для Вас способом – телефонуйте або пишіть в месенджери. Ми допоможемо вирішити Ваше питання швидко і якісно.

Якщо у Вас є необхідність у консультації чи платних послугах адвоката, то звертайтесь за месенджерами, вказаними у розділі контакти.

Якщо у Вас виникли питання, то пишіть їх нам на електронну пошту skriabinadvokat@gmail.com і я обов’язково Вам відповім.

Якщо стаття «Свідоцтво про розлучення» була для Вас корисною і Ви дізналися щось нове для себе про свідоцтво про розлучення, то ставте лайк цій статті, підписуйтесь на мій ютуб-канал, діліться з друзями, тисніть дзвіночок, щоб не пропустити нові відео.

Корисні матеріали сайту advokat-family.com.ua:

  1. Розлучення без згоди
  2. Розлучення з вагітною
  3. Розлучення в іншому місті
  4. Розлучення з кримською пропискою
  5. Розлучення для переселенців
  6. Розлучення за кордоном
  7. Розлучення та аліменти
  8. Розлучення онлайн
  9. Розлучення за спільною згодою
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Family lawyer
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: