Термін розірвання шлюбу онлайн
Якщо двоє з подружжя дають згоду на розірвання шлюбу та при цьому у них не має спільних неповнолітніх дітей, то розірвання шлюбу можливо через РАЦС.
Процедура розірвання шлюбу через РАЦС займає всього один місяць.
Проте через один місяць Вам потрібно прийти разом з чоловіком, тепер вже колишнім, та забрати свідоцтво про розірвання шлюбу.
Розірвання шлюбу через суд
Якщо у вас є спільні неповнолітні діти, і при цьому є згода подружжя на розірвання шлюбу, то розірвання шлюбу можливе через суд, але процедуру розлучення можна пришвидшити.
Можна подати разом із позовною заявою до суду договір про те, з ким будуть проживати діти та на яких умовах. У такому договорі слід передбачити і умови сплати аліментів.
Суд детально перевірить такий договір та винесе позитивне рішення про розірвання шлюбу.
Строк розгляду такої заяви з договором становить всього один місяць.
До речі, вартість судового збору у 2021 році становить 908 грн, і його потрібно сплатити для того, щоб суд прийняв Вашу заяву на розірвання шлюбу.
Якщо у Вас є спільні неповнолітні діти та немає згоди подружжя на розірвання шлюбу, то тривалість розірвання шлюбу буде значно довшою.
Обмеженого строку розгляду позовної заяви про розірвання шлюбу на жаль не встановлено. Все залежатиме від Вашої справи, від завантаженості суду та від самого судді.
Спрощене провадження розгляду справ щодо розірвання шлюбу
Але хочу наголосити, що відтепер справи про розірвання шлюбу можуть розглядатися судом у спрощеному провадженні. Це означає, що суд має обмежений термін на розгляд такої заяви, а саме, законодавчо встановлено 60 днів для винесення судового рішення у такій справі.
Слід зауважити, що з дня набрання чинності нової редакції Цивільно-процесуального кодексу України строки розгляду судом справ трошки розширилися.
Проте принцип розумності строку залишився незмінним.
У постанові Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ № 11 тлумачиться, що таке розумний строк.
Постановою передбачено, що розумним є строк, який об’єктивно необхідний для вчинення усіх необхідних процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень.
Проаналізувавши практику розгляду судом справ про розірвання шлюбу, хочу наголосити, що строки насправді неоднозначні, але в середньому строк розірвання шлюбу триває 5 місяців. Тобто фактично з моменту подання позовної заяви до суду до моменту винесення позитивного рішення про розірвання шлюбу потрібно прочекати 5 місяців.
Бувають випадки, коли позивач допустив помилки, які потрібно усувати чи відповідач затягує процедуру розірвання шлюбу або ж не з’являється на судові засідання, то і процедура у такому випадку буде значно довшою.
Прискорення розгляду справи про розлучення
Для того, щоб суд якнайшвидше розглянув позовну заяву про розірвання шлюбу, Вам потрібно:
- добре підготувати заяву;
- обов’язково зазначити усі наявні у Вас докази для розірвання шлюбу;
- сплатити судовий збір;
- додати квитанцію про сплату судового збору;
- надати оригінал свідоцтва про укладення шлюбу.
У такому випадку суд має прийняти позитивне рішення на Вашу користь якомога швидше.
Не затягуйте з розірванням шлюбу онлайн, звертайтесь в нашу юридичную компанію https://advokat-skriabin.com та наші адвокати допоможуть Вам вирішити питання у сфері сімейного права.
Найчастіші питання адвокату
Корисні матеріали сайту advokat-family.com.ua:
- Примирення подружжя
- Підстави для розірвання шлюбу через суд
- Вибір прізвища після розірвання шлюбу
- Момент припинення шлюбу у разі його розірвання
- Державна реєстрація розірвання шлюбу
- Встановлення режиму окремого проживання подружжя
- Право на шлюб
- Особи, які не можуть перебувати у шлюбі між собою
- Час реєстрації шлюбу