Що потрібно знати про розірвання шлюбу
Розірвання шлюбу через РАЦС
Пам’ятайте, що розірвання шлюбу через РАЦС можливе, якщо у Вас немає спільних неповнолітніх дітей та є спільна згода обох з подружжя на розірвання шлюбу.
Тобто, якщо Вашій дитині виповнилося 18 років, то розірвання шлюбу через РАЦС також можливе.
Навіть, якщо між Вами є спір, щодо поділу майна, то розлучитись Ви можете також через РАЦС, а вже згодом піти до суду за поділом майна.
До речі, щодо нових крутих можливостей, то відтепер заяву на розірвання шлюбу через РАЦС можна подати онлайн. Представляєте, не виходячи з дому!
Для цього Вам потрібен електронний цифровий підпис та комп’ютер.
Для того, щоб почати процес розірвання шлюбу через РАЦС онлайн, Вам слід перейти на сайт РАЦСу та підписати відповідну заяву.
Далі ми розберемо, як можна отримати електронний цифровий підпис, скільки він коштує та які органи його видають.
Щодо строків розірвання шлюбу через РАЦС, то наголошую, що термін розірвання шлюбу через РАЦС становить всього-на-всього один місяць.
Розірвання шлюбу через суд
Як я вже говорила раніше, ще одним зі способів розірвання шлюбу є суд.
Через суд варто розлучатися, якщо у Вас є спільні неповнолітні діти та немає згоди обох з подружжя на розірвання шлюбу, але і тут є деякі нюанси. Тому надаю Вам поради, як швидко розлучитися.
Щоб розірвати шлюб при наявності спільних неповнолітніх дітей і обопільній згоді подружжя на розірвання шлюбу, слід крім заяви на розірвання шлюбу додати нотаріально завірений договір про виховання дитини.
У даному договорі потрібно передбачити не лише виховання дитини, але і момент сплати аліментів.
Суд детально проаналізує такий договір та перевірить, чи не порушуються у ньому права дитини.
Якщо все добре, то суд виносить рішення про розірвання шлюбу.
До речі строк такого розгляду справи у суді становить теж один місяць і вартість судового збору – 908 грн.
В попередніх своїх статтях я вже розповідала про те, як сплатити судовий збір та яку суму слід оплачувати.
Але звісно якщо між подружжям все ж таки наявний спір з приводу розірвання шлюбу, то вам слід звертатися до суду зі звичайною позовною заявою про розірвання шлюбу.
До речі, як показує практика, розірвання шлюбу через суд станом на зараз теж не є надзвичайно складною процедурою, та судді стараються пришвидшити розгляд таких справ.
Тепер дуже часто судді призначають справи у спрощеному позовному провадженні.
Спрощене позовне провадження – це провадження, коли суд не викликає сторін для надання пояснень, а просто на підставі тих документів, які ви надали суду, їх аналізує та виносить рішення про розірвання шлюбу.
Звичайно, бувають ситуації, коли суддя викликає сторони для надання додаткових пояснень та при цьому, якщо Ви все ж таки не можете з’явитися у судове засідання, Вам слід подати відповідні документи про те, що Ви не можете прийти.
Найважливішим моментом, на який слід звернути увагу є те, що Вам потрібно постійно контролювати розгляд Вашої справи у суді, щоб Ви могли орієнтуватися, чи було відкрито провадження у справі, чи призначено судове засідання, чи перенесено судове засідання, а можливо, вже і винесено судове рішення. Тому обов’язково контролюйте на сайті судової влади та дізнавайтеся, як проходить розгляд Вашої справи.
Строк розірвання шлюбу через суд залежить від багатьох моментів. Наприклад, від завантаженості судді, від самого судді та звичайно від Вас, оскільки для того, щоб суд швидко розглянув справу, Ви маєте подати правильно складену позовну заяву про розірвання шлюбу. Ви маєте або з’явитися на судове засідання або подати відповідний документ. Багато чого залежить і від поведінки відповідача по Вашій справі.
Після того, як шлюб буде розірвано, Ви отримаєте рішення суду про розірвання шлюбу.
До речі, станом на зараз рішення суду про розірвання шлюбу є єдиним документом, який підтверджує розірвання шлюбу, тому Вам вже не слід йти в РАЦС за свідоцтвом про розірвання шлюбу, або ж ставити печатку в паспорті про розірвання шлюбу.
Сподіваюсь ця стаття була для Вас інформативною та тепер Ви знаєте більше про розірвання шлюбу та про способи розірвання шлюбу у Вашій ситуації.
Консультація адвоката по сімейним справам при розірванні шлюбу
Адвокат по сімейних справах допоможе швидко і якісно вирішити справу про розірвання шлюбу на Вашу користь!
Якщо Ви не знаєте, який краще вибрати спосіб вирішення справи при розірванні шлюбу, то слід звернутися до юристів, які спеціалізуються на справах у сфері сімейного права.
Наші адвокати по сімейних справах знають тонкощі та підводні камені вирішення спорів про розірвання шлюбу.
Чим може допомогти сімейний юрист:
- вибрати правильну тактику розв’язання Вашого питання;
- швидко зібрати необхідний пакет документів;
- супроводити Вас в суді або вирішити справу без Вашої присутності;
- досягти бажаного результату в короткі терміни.
Не затягуйте з розірванням шлюбу, звертайтесь в нашу юридичну компанію https://advokat-skriabin.com та наші адвокати допоможуть Вам розв’язати Ваше питання у сфері сімейного права.
Найчастіші питання адвокату
Корисні матеріали сайту advokat-family.com.ua:
- Примирення подружжя
- Підстави для розірвання шлюбу через суд
- Вибір прізвища після розірвання шлюбу
- Момент припинення шлюбу у разі його розірвання
- Державна реєстрація розірвання шлюбу
- Встановлення режиму окремого проживання подружжя
- Право на шлюб
- Особи, які не можуть перебувати у шлюбі між собою
- Час реєстрації шлюбу