Визнання розірвання шлюбу фіктивним
За заявою зацікавленої особи розірвання шлюбу, здійснене відповідно до положень статті 106 та пункту 3 частини першої статті 107 Сімейного Кодексу, може бути визнане судом фіктивним, якщо буде встановлено, що жінка та чоловік продовжували проживати однією сім’єю і не мали наміру припинити шлюбні відносини.
На підставі рішення суду актовий запис про розірвання шлюбу та свідоцтво про розірвання шлюбу анулюються державним органом реєстрації актів цивільного стану.
У частині 1 ст. 106 закріплено положення про те, що за заявою зацікавленої особи розірвання шлюбу, здійснене відповідно до положень ст. 106 СК та п. З ч. 1 ст. 107 СК, може бути визнане судом фіктивним, якщо буде встановлено, що жінка та чоловік продовжували проживати однією сім’єю і не мали наміру припинити шлюбні відносини.
Щодо визнання фіктивним розірвання шлюбу, то доцільно дію цієї норми поширити не тільки на випадки, передбачені у статтях 106, 107 СК.
Заслуговує на увагу пропозиція науковців, які вважають, що у законі треба лише чітко визначити умови, підстави та порядок визнання розірвання шлюбу фіктивним.
Тут доцільно ставити питання й про те, що фіктивність розірвання шлюбу може розглядатися з урахуванням певних правових особливостей.
Адвокат по сімейним справам
На нашому сайті advokat-family.com.ua Ви знайдете всі відповіді на Ваші запитання в галузі сімейного законодавства України.
Позов про визнання шлюбу недійсним
Якщо обидва або хоча б один із подружжя живі, то заява зацікавленої особи про визнання розірвання шлюбу фіктивним має розглядатися у позовному провадженні.
Так само з позовом має звертатися один із подружжя до другого.
Це зумовлено тим, що у подружжя у результаті розгляду такої заяви права та обов’язки відновлюються.
У порядку ж окремого провадження має розглядатися заява зацікавленої особи або одного із подружжя у разі смерті другого з подружжя чи обох з подружжя.
При цьому, вважається, що обидва з подружжя не можуть звертатися до суду із заявою про фіктивність розірвання шлюбу.
Розірвання шлюбу із засудженою особою
Щодо розірвання шлюбу, коли обидва із подружжя знаходяться у місцях позбавлення волі (це положення у законі не передбачено), то розлучення відбувається в органах РАЦСу чи в суді, відповідно до того, у якій підвідомчості знаходиться справа.
Так, згідно з буквальним аналізом ст. 107 СК орган РАЦСу може розірвати шлюб за заявою одного з подружжя, якщо другий із подружжя засуджений за вчинення злочину до позбавлення волі не менш як на три роки та знаходиться у місцях позбавлення волі, можна дійти висновку, що такий шлюб розривається у судовому порядку.
Але, на нашу думку, все ж таки пріоритетне значення має надаватися наявності у подружжя дітей.
Якщо їх немає, то, на нашу думку, такий шлюб може бути розірвано органом РАЦСу за заявою одного із подружжя, яка повинна подаватися за місцем останнього постійного проживання заявника та при наявності відповіді від другого з подружжя про згоду на таке розірвання.
Але якщо у засудженого подружжя, який перебуває у місцях позбавлення волі, є діти, то розірвання шлюбу повинно здійснюватися у судовому порядку.
У разі розірвання шлюбу органом РАЦСу шлюб припиняється у день винесення ним відповідної постанови.
Сімейний адвокат при визнанні розірвання шлюбу фіктивним
У вирішенні справи про визнання розірвання шлюбу фіктивним більш оптимальним є звернення до сімейного адвоката, який допоможе Вам швидко і якісно вирішити справу на Вашу користь.
Наші адвокати спеціалізуються на вирішенні справ у сфері сімейного права, тому знають тонкощі та нюанси, які допоможуть прискорити процес.
Перевагами звернення до юристів з сімейного права є:
- оперативність вирішення справи про визнання розірвання шлюбу фіктивним;
- швидка підготовка документів для їх подачі в суд;
- економія матеріальних і часових ресурсів у вирішенні справи;
- можливість розв’язати питання онлайн.
Для вирішення справи потрібно зателефонувати або написати нашим сімейним адвокатам і ми надамо Вам всю необхідну інформацію найближчим часом!
Найчастіші питання адвокату
Якщо стаття “Визнання розірвання шлюбу фіктивним” була корисною для Вас – ставте лайк. Ми будемо надавати Вам найбільш актуальну і корисну інформацію у сфері сімейного права, а також про актуальні зміни в законодавстві України.
Корисні матеріали сайту advokat-family.com.ua: