Розірвання шлюбу онлайн
Що таке розлучення онлайн
Розірвання шлюбу в Україні можливе через РАЦС та через суд. При цьому заяву в РАЦС і позовну заяву в суд можна подати онлайн.
Власне, як розлучитися онлайн, розповідаю вам у деталях.
Щодо процедури у РАЦС, то розлучення онлайн – це можливість записатися через інтернет на прийом до відділу РАЦСу, поставити усі запитання в режимі онлайн і подати заяву про розлучення в електронній формі.
Протягом доби після подачі заяви на розірвання шлюбу через інтернет, подружжю надійде повідомлення про дату і час державної реєстрації розірвання шлюбу.
Для завершення процесу потрібно особисто прийти в органи РАЦСу з паспортом, квитанцією та оригіналом свідоцтва про шлюб.
Таким чином, подача заяви про розлучення онлайн не звільняє чоловіка і дружину від необхідності прийти в РАЦС, але все ж таки значно прискорює процедуру розлучення.
Вартість розірвання шлюбу через РАЦС
Щодо оплати, то вартість розірвання шлюбу через РАЦС становить 8,50 грн. Але у 2022, 2023 та 2024 році ціна може змінюватися.
Як звернутися до суду онлайн
Раніше я вже згадувала про процедуру розірвання шлюбу через РАЦС – коли це можливо, за яких обставин, та хто може подати заяву.
Щодо розірвання шлюбу через суд онлайн, то за допомогою електронного підпису можна звернутися до суду.
Для цього потрібно:
- Зайти на портал електронного суду за допомогою електронного підпису.
- Зайти в систему, вказуючи свою дату народження номер телефону та електронну адресу.
- На електронну адресу Вам надійде код для підтвердження реєстрації. Все, Ви в електронному суді.
- На самому порталі наявні відео інструкції та все доступно вказано. Ви автоматично вибираєте суд, до якого потрібно звернутися, позовну заяву, яку будете подавати, вказуєте свої дані та дані відповідача, які Вам відомі, і проходите усю процедуру онлайн.
А далі вже стандартна процедура.
Тільки тепер Вас будуть повідомляти онлайн. І про усі дії, що стосуються Вашої справи, Вам надходитимуть сповіщення.
До речі, хочу звернути увагу стосовно форми позовної заяви. Незалежно від того, подаєте Ви позов онлайн, поштою чи в канцелярію суду, позовна заява має бути складена відповідно до вимог закону.
Доступ до електронних документів щодо розлучення
Права доступу до електронних документів, які Ви надіслали до суду, надаються суддям, які будуть розглядати Вашу справу.
Суд, після виготовлення та підписання процесуальних документів, відразу надсилає ці електронні копії документів Вам. Також Вам надходять відповідні сповіщення про те, що у Вашій справі є винесена ухвала про відкриття провадження у справі.
Необхідність присутності на судових засіданнях
Хочу ще сказати стосовно судових засідань. Знову ж таки на судові засідання потрібно йти в суд або додатково подавати заяву про розгляд справи в режимі відеоконференції, якщо у Вас відсутня можливість прийти в суд.
Цю заяву ви можете також подати в електронному кабінеті і якщо суд задовільнить ваше клопотання, потрібно бути вдома та брати участь у судовому засіданні онлайн.
Не затягуйте з розлученням онлайн, звертайтесь в нашу юридичну компанію https://advokat-skriabin.com та наші адвокати допоможуть Вам розв’язати питання у сфері сімейного права.
Найчастіші питання адвокату
Корисні матеріали сайту advokat-family.com.ua:
- Примирення подружжя
- Підстави для розірвання шлюбу через суд
- Вибір прізвища після розірвання шлюбу
- Момент припинення шлюбу у разі його розірвання
- Державна реєстрація розірвання шлюбу
- Встановлення режиму окремого проживання подружжя
- Право на шлюб
- Особи, які не можуть перебувати у шлюбі між собою
- Час реєстрації шлюбу