Скрябін Олексій Миколайович
доктор юридичних наук
Вітаю, у цій статті я розповім про, порядок визнання рішення суду про розірвання шлюбу з іноземцем.
розірвання шлюбу з іноземцем
50%
інші послуги сімейного адвоката
25%
Voted: 4
Рішення суду України про розірвання шлюбу з громадянином іншої держави дійсне на всій території України та є офіційним документом, який підтверджує факт розірвання шлюбу.
Судові рішення України про розірвання шлюбу з іноземцем можуть мати юридичну силу в інших юрисдикціях у випадках його визнання, а саме:
- Якщо між державами є відповідні договірні відносини, що передбачають визнання документів без додаткових формальностей, то рішення визнається та є дійсним автоматично.
Наприклад, відповідно до ст. 52 Мінської конвенції винесені установами юстиції кожної з Договірних Сторін і такі, що вступили в законну силу рішення, що не вимагають за своїм характером виконання, визнаються на територіях інших Договірних Сторін без спеціального провадження за умови, якщо:
- установи юстиції запитуваної Договірної Сторони не винесли раніше по цій справі рішення, що вступило в законну силу;
- справа відповідно до цієї Конвенції, а у випадках, не передбачених нею, відповідно до законодавства Договірної Сторони, на території якої рішення повинне бути визнане, не відноситься до виняткової компетенції установ юстиції цієї Договірної Сторони.
Положення п. 1 цієї статті відносяться і до рішень з опіки і піклування, а також до рішень про розірвання шлюбу, винесених установами, компетентними відповідно до законодавства Договірної Сторони, на території якої винесене рішення.
- Через процедуру визнання конкретного рішення компетентними органами тієї держави, в якій необхідно визнати рішення українського суду.
Аналогічно підставам і порядку, визначеним розділом ІХ ЦПК, але за процесуальним законодавством та компетентними органами іноземної держави.
Який порядок визнання рішення суду про розірвання шлюбу з іноземцем в Україні?
В Україні рішення суду про розірвання шлюбу з іноземцем може бути визнане дійсним автоматично, якщо обидві сторони проживають на території України. Якщо одна зі сторін проживає за кордоном, рішення українського суду може потребувати процедури визнання або виконання в іншій державі через міжнародне правове співробітництво. Для цього слід звернутися до судових або адміністративних органів держави, де проживає іноземець, на підставі міжнародних угод або національного законодавства.
Чи потрібна процедура легалізації рішення українського суду за кордоном?
Так, рішення українського суду може вимагати легалізації або проставлення апостиля для того, щоб бути визнаним за кордоном. Це залежить від конкретної держави. Якщо держава є учасницею Гаазької конвенції 1961 року, то достатньо проставлення апостиля. Якщо ні, то рішення суду потребуватиме консульської легалізації.
Чи потрібно перекладати рішення українського суду для визнання його за кордоном?
Так, для визнання рішення українського суду за кордоном зазвичай потрібен його переклад на офіційну мову тієї держави, де проживає іноземець або де планується визнання рішення. Переклад має бути нотаріально засвідчений.
Скрябіна Дар'я Сергіївна
кандидат юридичних наук
Якщо стаття «Порядок визнання рішення суду про розірвання шлюбу з іноземцем?» була для Вас корисною і Ви дізналися щось нове для себе щодо того, який порядок визнання рішення суду про розірвання шлюбу з іноземцем, то ставте лайк цієї статті, підписуйтесь на мій
ютуб-канал, ділитесь з друзями, тисніть дзвіночок, щоб не пропустити нові відео.
