Розлучення без прописки

Розлучення без прописки

Розлучення без прописки

Розлучення без прописки

Скрябіна Дар'я Сергіївна
Сімейний адвокат в Україні
Всім привіт! Мене звуть Скрябіна Дар'я Сергіївна. Я сімейний адвокат. Наша юридична компанія спеціалізується на наданні юридичних послуг по розірванню шлюбу і стягнення аліментів. Наші юристи здійснюють супровід процесів в суді по всій Україні.

У статті «Розлучення без прописки» я розповім Вам, чи можливе розлучення без прописки, куди подати на розлучення, якщо немає прописки, чи можна розлучитися в іншому місті без прописки.

Обов’язково читайте статтю на сайті advokat-family.com.ua «Розлучення без прописки» до кінця і дізнаєтеся багато цікавого щодо розлучення без прописки.

Обов’язково підписуйтесь на мій ютуб-канал, щоб завжди отримувати актуальну інформацію у сфері сімейного права.

Розлучення без прописки

Чи можливе розлучення без прописки?

Чи можливе розлучення, якщо обоє з подружжя не мають прописки? Безумовно так, проте така процедура розірвання шлюбу супроводжується масою труднощів, що значно збільшує терміни шлюборозлучного процесу.

Правила визначення територіальної підсудності справ про розлучення регламентовані Цивільно-процесуальним кодексом України та дають можливість визначити компетентний суд для звернення з позовною заявою.

При отриманні позовної заяви на розлучення, суд не перевіряє місце прописки заявника, тому можна вказувати будь-яку зручну для листування адресу місця проживання. У той час, як прописка відповідача перевіряється за допомогою складання запитів до компетентних державних інстанцій.

Розлучення без прописки

Куди подати на розлучення, якщо немає прописки?

Як відомо, громадяни України можуть розірвати шлюб в судових органах та органах РАЦС / РАГС. Однак варто зазначити, що відповідно до Правил державної реєстрації актів цивільного стану, затверджених Наказом Міністерства юстиції від 18.10.2000 № 52/5, заяву в РАЦС / РАГС подається строго за пропискою одного з подружжя.

Якщо обоє з подружжя не мають прописки, то розлучення через органи державної реєстрації актів цивільного стану виключене.

При встановленні підсудності справи про розлучення, суд приділяє особливу увагу прописці відповідача. Це пов’язано з правом відповідача бути поінформованим щодо справи з його участю і можливістю представляти свої інтереси.

Рекомендуємо ознайомитись на сайті сімейного адвоката Скрябіної Д.С. також з такими темами: розлучення, аліменти, поділ майна подружжя, позбавлення батьківських прав, апостиль на документах, апостиль на рішенні суду про розлучення, куди подавати на розлучення, поняття шлюбу, шлюб з іноземцем, закон про розлучення, юрист або адвокат з розлучень, реєстрація розлучення, яке було за кордоном, як затягнути справу про розлучення.

Розлучення без прописки

Розлучення з чоловіком без прописки

У разі якщо місце реєстрації та фактичне місце проживання відповідача / чоловіка невідомо (чоловік без прописки), дана ситуація регламентується статтею 28 ЦПК і передбачає виправлення позову:

  • За останнім місцем проживання або реєстрації, яке відоме позивачеві;

Однак не все так однозначно. Суд направляє запит до адресного бюро за адресою, яку Ви вказали в позовній заяві щодо відповідача. Якщо чоловік змінив місце своєї прописки, і Вас не повідомив, то суд відмовить у відкритті провадження і запропонує забрати позовну заяву особисто або ж передасть його на розгляд іншому суду, за новим місцем реєстрації відповідача.

Передача заяви в інший суд, на практиці займає тривалий час, однак такий порядок розгляду справи про розлучення допоможе уникнути повторної оплати судового збору.

Компетентний суд робить запит до адресного бюро вже за новим місцем прописки відповідача і чекає підтвердження.

Суд відкриває провадження у справі тільки в тому випадку, коли адресне бюро підтверджує, що відповідач прописаний за цією адресою або раніше був прописаний, однак зараз виписався і фактично перебуває без прописки.

У разі якщо у відповіді адресного бюро не зазначено інформацію про прописку відповідача за вказаною адресою, то швидше за все суд відмовить у відкритті провадження і залишить справу без руху.

Та ж ситуація складається коли місце останньої прописки відповідача невідомо, чи він іноземець і ніколи не був прописаний на території України.

Розлучення без прописки

Розлучення в іншому місті без прописки

Згідно зі статтею 27 Цивільного процесуального кодексу встановлено порядок подання позовної заяви за місцем прописки відповідача.

Розлучення в іншому місті без прописки можливе, якщо місце прописки Вашого чоловіка зареєстровано в іншому місті. Фактично розгляд позову і справи про розлучення відбувається територіально у відповідному суді.

Однак існують обставини при яких позивач має можливість подати позов за місцем своєї прописки:

  • з позивачем проживають спільні неповнолітні діти
  • позивач не може прибути за місцем прописки відповідача за станом здоров’я або з інших причин (документальне підтвердження).

Консультація професійного адвоката з розлучень – це гарантія Вашого успіху. Звертайтеся до юристів нашої компанії будь-яким зручним для Вас способом – телефонуйте або пишіть в месенджери. Ми допоможемо розв’язати Ваше питання швидко і якісно.

Якщо у Вас є необхідність у консультації чи платних послугах адвоката, то звертайтесь за месенджерами, вказаними у розділі контакти.

Якщо у Вас виникли питання, то пишіть їх нам на електронну пошту skriabinadvokat@gmail.com і я обов’язково Вам відповім.

Найчастіші питання адвокату

Чи можна розлучитися через РАЦС без прописки?
Яку адресу чоловіка вказувати в позові, яко місцо його проживання невідоме?
Що станеться, якщо суд виявить, що чоловік не проживає за вказаною адресою?
Чи потрібна особиста присутність Клієнта в суді?
Який у Вас досвід роботи у сімейних справах?
Яка вартість юридичних послуг у Вашій компанії?

Якщо стаття «Розлучення без прописки» була для Вас корисною і Ви дізналися щось нове для себе про розлучення без прописки, то ставте лайк цій статті, підписуйтесь на мій ютуб-канал, діліться з друзями, тисніть дзвіночок, щоб не пропустити нові відео.

Розлучення без прописки

Корисні матеріали сайту advokat-family.com.ua:

  1. Розлучення з іноземцем
  2. Розлучення через РАЦС
  3. Розлучення через суд
  4. Рішення суду про розлучення
  5. Свідоцтво про розлучення
  6. Терміни розлучення
  7. Вартість послуг при розлученні
  8. Судовий збір при розлученні
  9. Прізвище подружжя після розлучення
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: