Підстави для розірвання шлюбу за позовом одного з подружжя
Суд з’ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя.
Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Якщо вжиті судом заходи щодо примирення подружжя (ст. Ill СК) були марними, тобто сторони не примирилися, суддя повинен такий шлюб розірвати.
Але слід зазначити, що при розгляді справ про розірвання шлюбу суддя має з’ясувати фактичні взаємини подружжя, дійсні причини розірвання шлюбу.
Оскільки у житті мають місце ситуації, коли подружжя, продовжуючи проживання однією сім’єю, має намір розірвати шлюб для досягнення якоїсь мети.
Зокрема, пред’явлення позову про розірвання шлюбу одним із подружжя може бути зумовлене потребою вирішення житлових питань, зокрема постановкою на облік на отримання житла, отримання одним із подружжя роботи за кордоном тощо.
Тому, якщо суд встановить, що розірвання шлюбу здійснюється не з метою припинення шлюбних відносин, а з якоюсь корисливою метою, він повинен відмовити у його розірванні.
При вирішенні питання про розірвання шлюбу суд має також брати до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда, а також інші істотні обставини життя подружжя.
Та лише після того, як суд дійде висновку, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам одного з них, зокрема, дружина вагітна та чекає дитину від іншого чоловіка, або навпаки – чоловік проживає тривалий час у іншій сім’ї, несумісність в інтимному плані тощо, інтересам їхніх дітей, а саме: спільне проживання однією сім’єю чоловіка та дружини неможливе, оскільки у них постійно виникають бійки, сварки, що негативно впливає на психіку дітей, їх розвиток, або наявні інші обставини, що мають істотне значення, зокрема, чоловік хворіє на клептоманію, що завдає шкоди честі сім’ї, або є наркоманом, алкоголіком тощо, суд ухвалює рішення про розірвання шлюбу.
Зміст рішення про розірвання шлюбу
Рішення за змістом та формою має відповідати вимогам, які пред’являються до нього ЦПК:
- В описовій частині мають бути зазначені відомості про факт реєстрації шлюбу та народження дітей, якщо такі є, узагальнений виклад позиції позивача, тобто обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги про розірвання шлюбу (підстави для розірвання шлюбу) з посиланням на докази, далі зазначені заперечення відповідача проти розірвання шлюбу з посиланням на докази, якими він ці заперечення підтверджує, або про визнання позову.
- У мотивувальній частині суд має зазначити встановлені ним обставини та визначити відповідні їм правовідносини, мотиви, з яких він вважає можливим розірвати шлюб або у його розірванні відмовити, аналіз доказів, якими позивач обґрунтовував свої вимоги, а відповідач – заперечення, які з доказів він відхиляє та робить посилання на норми закону, на підставі яких він вирішив справу.
- У резолютивній частині суд має зазначити чи задовольняє він позов про розірвання шлюбу, чи відмовляє у його задоволенні, зазначає про розподіл судових витрат між сторонами (порівну або у частках, або хто із подружжя звільняється від їх сплати).Тобто у резолютивній частині рішення мають бути зазначені усі необхідні реквізити для оформлення такого рішення в органах РАЦСу.
Реєстрація розірвання такого шлюбу здійснюється в органах РАЦСу, про що видається Свідоцтво про розірвання шлюбу.
Сімейний адвокат при вирішенні справ про підстави розірвання шлюбу через суд
У вирішенні справи про підстави розірвання шлюбу через суд більш оптимальним є звернення до сімейного адвоката, який допоможе Вам швидко і якісно вирішити справу на Вашу користь.
Наші адвокати спеціалізуються на вирішенні справ у сфері сімейного права, тому знають тонкощі та нюанси, які допоможуть прискорити процес.
Перевагами звернення до юристів з сімейного права є:
- оперативність вирішення справи про підстави розірвання шлюбу через суд;
- швидка підготовка документів для їх подання в суд;
- економія матеріальних і часових ресурсів у вирішенні справи;
- можливість розв’язати питання онлайн.
Звертайтесь до наших сімейних адвокатів, якщо для Вас важливий позитивний результат при розірванні шлюбу через суд.
Якщо Ви не знаєте, як краще діяти при розірванні шлюбу через суд – зателефонуйте нашим сімейним адвокатам і вони допоможуть розібратися в ситуації!
Найчастіші питання адвокату
Якщо стаття “Підстави для розірвання шлюбу через суд” була корисною для Вас – ставте лайк. Ми будемо надавати Вам найбільш актуальну і корисну інформацію у сфері сімейного права, а також про актуальні зміни в законодавстві України.
Корисні матеріали сайту advokat-family.com.ua: