Адвокат по аліментах на дитину

Адвокат по аліментам на дитину

Аліменти на дитину

Аліменти на дитину

Попри гадану простоту, справи про стягнення аліментів мають масу особливостей і прихованих нюансів. В Україні суди перенасичені позовами про стягнення аліментів і аліментних зобов’язаннях. Про них і піде мова нижче.

Основу всіх справ про стягнення аліментів становлять аліменти на утримання дітей. Звертатися до суду має право той з батьків, з ким проживає дитина, і у кого він фактично знаходиться на утриманні. Зазвичай суди присуджують аліменти в частині від усіх доходів одного з батьків. На практиці це або 1/3 або 1/4, частіше 1/4. Якщо ж батько офіційно не працює, то суд може присудити аліменти у твердій грошовій сумі (фіксована цифра). Право на аліменти існує до повноліття дитини. Якщо дитина після вісімнадцяти років продовжує вчитися на денній формі навчання, то право на аліменти триває до закінчення навчання або до досягнення 23 років. Правда, в такому випадку, доведеться звертатися до суду повторно.

Аліменти в Україні

Аліменти в Україні

З 8 липня 2017 сімейне законодавство доповнено нормою, згідно з якою той з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про стягнення аліментів в розмірі: на одну дитину – 1/4 на двох дітей – 1/3, на трьох і більше дітей – 50% (раніше було 30%) заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку.

При призначенні аліментів в Україні, суди, як правило, враховують матеріальний стан платника аліментів, наявність у нього інших утриманців і стан його здоров’я.

Слід зазначити, що багато хто плутає стягнення аліментів з іншими додатковими витратами на дитину. Сімейний кодекс говорить, що додатковими витратами на дитину (стягуються додатково до аліментів) є витрати пов’язані з хворобами або травмами дитини, розвитком її індивідуальних здібностей (позашкільні «гуртки», секції й т. п.).

Крім дітей, право на аліменти може мати також один з подружжя. Головною умовою для цього є непрацездатність того, хто претендує на аліменти та наявність у другого з подружжя фінансової можливості платити аліменти. Подібні справи дуже індивідуальні та мають масу підводних каменів. Як правило, суди найохочіше присуджують аліменти на утримання жінок, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною, але тільки до закінчення такого відпустки.

Не варто забувати й про обов’язок дітей утримувати своїх непрацездатних батьків. В цьому випадку все досить просто – суд може зобов’язати повнолітніх дітей платити непрацездатним і нужденним в змісті батькам аліменти. Додатково батьки мають право стягувати з дітей частину витрат на лікування.

Крім судового є ще і договірний спосіб врегулювання аліментних відносин. Подружжя, батьки й діти можуть укладати договори, в яких вказувати форму і розмір аліментів, а також будь-які інші зобов’язання подібного роду. На жаль, такі договори зустрічаються досить рідко і, найчастіше, питання, що стосуються аліментів, вирішуються через суд.

Вартість послуг по стягненню аліментів наступна: вартість складання і подання позовної заяви про стягнення аліментів до суду – 800 грн, участь в 1 судовому засіданні (разом із заявником або без) – 1200 грн.

Також Ви можете записатися на юридичну консультацію до адвоката з розлучень і з питань аліментів, в ході якої зможете отримати відповіді на ці та інші питання: Як подати на аліменти? Скільки коштує суд по аліментах? Який розмір аліментів на дитину або розмір аліментів на кількох дітей? Як збільшити розмір аліментів? Як зменшити розмір аліментів? Скільки аліментів буде платити чоловік, що не працює? Чи є кримінальна відповідальність за несплату аліментів і інші питання.

Адвокат по аліментам на дитину

Адвокат по сімейним справам

photo_2021-03-22_17-16-36.jpg
Сімейний адвокат
Нашим адвокатам часто ставлять питання: Чи можливо подати на аліменти онлайн? Як подати на аліменти? Як оформити аліменти?

На нашому сайті advokat-family.com.ua Ви знайдете всі відповіді на Ваші запитання в галузі сімейного законодавства України.

Як визначити розмір аліментів?

Як визначити розмір аліментів?

Розмір аліментів визначається судом і може бути встановлений або у частці від заробітку платника, або у твердій сумі.

Яку суму аліментів призначає суд?

Яку суму аліментів призначає суд?

Якщо раніше законодавчо розмір аліментів не був встановлений, то з 8 липня 2017 сімейне законодавство доповнено нормою, згідно з якою той з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявою про стягнення аліментів в розмірі: на одну дитину – 1/4, на двох дітей – 1/3, на трьох і більше дітей – 50% (раніше було 30%) заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку.

Який мінімальний розмір аліментів в Україні?

Який мінімальний розмір аліментів в Україні?

Розмір аліментів не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини. Прожитковий мінімум в такому випадку залежить від віку дитини. Дане нововведення прийнято у 2017 році, а до 8 липня 2017 року, мінімальний розмір аліментів становив – 30 прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку.

Чи можна змінити розмір аліментів, встановлених судом?

Чи можна змінити розмір аліментів, встановлених судом?

Якщо після призначення аліментів матеріальний стан або стан здоров’я платника аліментів або дитини істотно змінилися, то суд має право змінити розмір раніше присуджених аліментів як у бік збільшення, так і зменшення.

Як провести індексацію аліментів?

Як провести індексацію аліментів?

Індексація аліментів проводиться в тому випадку, якщо вони були присуджені у твердій грошовій сумі та за умови, що індекс інфляції за попередній місяць перевищив 1%. По суті, аліменти індексуються, так само як і зарплати. Індексацію повинна проводити Державна виконавча служба. Якщо вона це робити відмовляється, то необхідно звертатися до суду.

Сімейний адвокат при вирішенні справ про стягнення аліментів на дитину

Сімейний адвокат при вирішенні справ про стягнення аліментів на дитину

У вирішенні справи про стягнення аліментів на дитину більш оптимальним є звернення до юриста або адвоката з розлучень, який допоможе Вам швидко і якісно вирішити справу на Вашу користь.

Наші адвокати спеціалізуються на вирішенні справ у сфері сімейного права, тому знають тонкощі та нюанси, які допоможуть прискорити процес.

Перевагами звернення до юристів з сімейного права є:

  • оперативність вирішення справи про стягнення аліментів на дитину;
  • швидка підготовка документів для їх подання в суд;
  • економія матеріальних і часових ресурсів у вирішенні справи;
  • можливість розв’язувати питання онлайн.
Дар'я Сергіївна Скрябіна
Сімейний адвокат
Кращий спосіб заощадити час і гроші при стягненні аліментів на дитину - звернутись за консультацією до хорошого сімейного адвоката!

Звертайтеся до наших сімейних адвокатів, якщо для Вас важливий позитивний результат при стягненні аліментів на дитину.

Якщо Ви не знаєте, як краще діяти при стягненні аліментів на дитину – зателефонуйте нашим сімейним адвокатам і вони допоможуть розібратися в ситуації!

Найчастіші питання адвокату

Найчастіші питання адвокату

Чи може дитина отримувати аліменти після досягнення нею повноліття?
Чи має дитина право на ще якусь матеріальну допомогу від батьків крім аліментів?
Який наразі розмір аліментів на дитину та як він розраховується?
Чи потрібна особиста присутність Клієнта в суді?
Який у Вас досвід роботи у сімейних справах?
Яка вартість юридичних послуг у Вашій компанії?

Якщо стаття “Адвокат по аліментах на дитину” була корисною для Вас – ставте лайк. Ми будемо надавати Вам найбільш актуальну і корисну інформацію у сфері сімейного права, а також про актуальні зміни в законодавстві України.

Адвокат по аліментах на дитину

Корисні матеріали сайту advokat-family.com.ua:

  1. Адвокат по розірванню шлюбу (розлучення)
  2. Адвокат по розподілу майна подружжя
  3. Адвокат по визначенню місця проживання дитини
  4. Адвокат по позбавленню батьківських прав
  5. Адвокат по усиновленню дитини
  6. Адвокат по отриманню дозволу суду на виїзд дитини за кордон
  7. Адвокат по укладенню шлюбного контракту
  8. Адвокат по визнанню шлюбу недійсним
  9. Адвокат по встановленню факту проживання однією сім’єю без реєстрації шлюбу
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: