Мирова угода в суді про поділ майна

Мирова угода в суді про поділ майна

Мирова угода в суді про поділ майна

Мирова угода – це рішення суду, винесене на основі домовленості, до якої подружжю вдалося прийти в результаті шлюборозлучного процесу. Такий документ має повну юридичну силу і може служити повноцінною підставою для звернення до судових приставів, якщо одна зі сторін не поспішає виконувати встановлені умови по розділу майна.

Якщо справа дійшла до суду, то мирне вирішення питання – останній шанс скоротити процес до декількох днів (саме стільки часу йде на складання проекту угоди), на відміну від кількох місяців суперечок і розглядів, коли домовитися не вдалося.

Мирова угода – це компроміс, досягнутий розлучається, а не задоволення вимог, заявлених позивачем (ініціатором розлучення).

Терміни та умови укладення договору про поділ майна

Рішення про укладення мирової угоди з розподілу майна розлучається боку можуть прийняти на будь-якому етапі процесу розлучення. Зазвичай це відбувається після того, як суддя розгляне клопотання, які надійшли і роз’яснить сторонам їх права.

Ухвалення домовленості, як правило, проходить в 2 етапи.

  • 1 етап. Подружжя самостійно або за участю фахівця (кращий варіант) складають текст угоди. Якщо цим займалася одна сторона, вона повинна передати документ другий, щоб та ознайомилася з текстом і при необхідності внесла поправки.
  • 2 етап. Складений мирову угоду на засіданні передається суду для ознайомлення, а розлучається клопочуть про його прийнятті. Воно може бути зшите або представлено у вигляді окремих аркушів. В останньому випадку варто підписати кожен з них, а в кінці дати розбірливе розшифрування підпису.

Далі суддя перевіряє договір. Якщо він виявить помилки складання або вирішить, що документ суперечить інтересам будь-якої сторони, угода потрібна буде переробити в зазначеній частині.

Коли порушень не залишиться, суд затвердить мирову угоду і винесе рішення про припинення діловодства.

Відмінності мирової угоди від угоди про розподіл майна подружжя

Основна відмінність в тому, що угода про розподіл майна складається і підписується подружжям ще до початку шлюборозлучної справи.

Мирова угода – результат того, що сторони домовилися вже в судовому процесі. Воно має повну юридичну силу, а добровільна домовленість має значення тільки в судовому розгляді.

Зміст мирової угоди про поділ майна подружжя

Згідно Сімейного кодексу України, під час розподілу майна спочатку передбачається рівність часткою, але за обопільною згодою подружжя може відійти від нього. У такому випадку потрібно прописати розмір часток і вказати, які цінності кому дістануться після розлучення.

Мирова угода не передбачає визначення умов для третіх осіб. Наприклад, при розділі іпотеки подружжя не зможе без згоди банку вирішити питання про розподіл між собою кредитних зобов’язань.

Якщо передбачається грошова компенсація одній стороні, то в документі повинні бути вказані:

  • розмір компенсації;
  • термін виплати;
  • спосіб виплати.

Більш того, угодою можна визначити і гарантії виконання умов. Наприклад, одному колишньому чоловікові переходить автомобіль, за що він повинен виплатити другій стороні компенсацію після оформлення розлучення. Якщо колишній чоловік затримає виплату, йому може бути призначений штраф.

Мирова угода про поділ майна подружжя: висновки

Мирова угода – це компроміс, до якого розводять сторони прийшли вже після початку шлюборозлучного діловодства. У договорі вказується, яке майно дістанеться сторонам, а також гарантії виконання зазначених зобов’язань.

Документ складається і підписується обома сторонами, після чого подається судді на розгляд. Якщо ніяких помилок не виявлено, домовленість приймається, і судом виноситься рішення про завершення шлюборозлучного процесу. В іншому випадку угода повертається на виправлення.

Мирова угода в суді про поділ майна

Корисні матеріали сайту advokat-family.com.ua:

  1. Зустрічний позов при поділі майна
  2. Судова практика по поділу майна
  3. Рішення суду про поділ майна
  4. Держмито при поділі майна
  5. Документи в суд на поділ майна
  6. Ціна позову і вартість майна під час розподілу
  7. Позовна заява про поділ майна
  8. Строк позовної давності поділу майна
  9. Позов про поділ майна подружжя в суді
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: