Як розлучитися в Україні

Як розлучитися в Україні

Як розлучитися в Україні

Як розлучитися в Україні

Як розлучитися в Україні онлайн

Дар'я Сергіївна Скрябіна
Сімейний адвокат
Привіт! Якщо Вам потрібно подати на розірвання шлюбу, але Ви не знаєте, як це зробити, прочитайте цю статтю до кінця. Обіцяю вона буде для Вас корисною.

Існує декілька способів розірвання шлюбу. Вибір конкретного залежить від певних обставин таких, як наявності дітей або згоди другого з подружжя на розірвання шлюбу.

Як розлучитися в Україні

Розлучення через органи РАЦСу

Перший спосіб полягає в тому, що подружжя, яке не має спільних неповнолітніх дітей та дає згоду на розірвання шлюбу, може звернутися зі спільною заявою до РАЦСу про розірвання шлюбу.

У випадку, якщо один з подружжя не має можливості особисто прибути на подання такої заяви, то другий з подружжя може отримати нотаріально завірену заяву від другого та подати її самостійно.

Литвиненко Олена
Сімейний юрист
В період карантину з'явилась ще одна можливість подання заяви в РАЦС, а саме, подання заяви за допомогою електронного цифрового підпису на офіційному сайті Державної реєстраційної служби актів цивільного стану.

Строк розгляду заяви в РАЦС  становить всього один місяць, тому через один місяць Вам потрібно особисто обом з’явитися у відділ РАЦСу та забрати свідоцтво про розірвання шлюбу.

Як розлучитися в Україні

Розірвання шлюбу у суді

У випадку, якщо у Вас є спільні неповнолітні діти, то розірвання шлюбу можливе тільки через суд.

Подружжя, яке не має спільних неповнолітніх дітей, дає згоду на розірвання шлюбу, має право подати до суду разом із заявою про розірвання шлюбу  договір щодо того, з ким будуть проживати діти та на яких умовах.

У договорі також варто передбачити момент сплати аліментів та утримання дітей. Суд детально проаналізує умови цього договору та перевірить, чи не порушуються права дітей у цьому договорі. До речі такий договір завіряється в нотаріальному порядку.

Строк розгляду заяви разом із договором становить 1 місяць, а судовий збір за подання позовної заяви у 2021 році становить 908 грн.

Проте найбільш поширеним способом розірвання шлюбу у разі наявності спільних неповнолітніх дітей та у разі, якщо один з подружжя не дає згоди на  розірвання шлюбу, є звернення до суду із позовною заявою про розірвання шлюбу.

Обов’язково при поданні позовної заяви про розірвання шлюбу потрібно долучити оригінал свідоцтва про укладення шлюбу та копії свідоцтва про народження дітей.

Скрябін Олексій Миколайович
Сімейний адвокат, керівник юридичної компанії
Якщо у Вас залишились питання, або Вам потрібна консультація, телефонуйте або пишіть у будь-який месенджер (Viber, Whatsapp, Telegram). Наші адвокати проконсультують Вас онлайн.

Не затягуйте з розірванням шлюбу онлайн, звертайтесь в нашу юридичну компанію https://advokat-skriabin.com та наші адвокати допоможуть Вам розв’язати питання у сфері сімейного права.

Як розлучитися в Україні

Найчастіші питання адвокату

Які умови розлучення через РАЦС?
Чи можна подати заяву на розлучення онлайн?
Як можна прискорити розірвання шлюбу у суді?
Чи потрібна особиста присутність Клієнта в суді?
Який у Вас досвід роботи у сімейних справах?
Яка вартість юридичних послуг у Вашій компанії?

Як розлучитися в Україні

Корисні матеріали сайту advokat-family.com.ua:

  1. Примирення подружжя
  2. Підстави для розірвання шлюбу через суд
  3. Вибір прізвища після розірвання шлюбу
  4. Момент припинення шлюбу у разі його розірвання
  5. Державна реєстрація розірвання шлюбу
  6. Встановлення режиму окремого проживання подружжя
  7. Право на шлюб
  8. Особи, які не можуть перебувати у шлюбі між собою
  9. Час реєстрації шлюбу
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: