Розлучення за кордоном

Розлучення за кордоном

Розлучення за кордоном

Розлучення за кордоном

Скрябіна Дар'я Сергіївна
Сімейний адвокат в Україні
Усім привіт! Мене звати Скрябіна Дар’я Сергіївна. Я сімейний адвокат. Наша юридична компанія спеціалізується на наданні юридичних послуг з розірвання шлюбу та стягнення аліментів. Наші юристи здійснюють супроводження процесів у суді по всій Україні.

У статті «Розлучення за кордоном» я розкажу Вам, як подати на розлучення, коли один із подружжя за кордоном, як проходить розлучення з чоловіком, який перебуває за кордоном, чи можливий виїзд за кордон задля оформлення розлучення, як вивезти дитину для розлучення з чоловіком, як розлучитись, якщо чоловік здійснив виїзд за кордон, чи можна розірвати шлюб за кордоном через посольство.

Обов’язково читайте статтю на сайті advokat-family.com.ua «Розлучення за кордоном» до кінця та дізнаєтеся багато цікавого відносно розлучення за кордоном.

Обов’язково підписуйтесь на мій ютуб-канал, щоб завжди отримувати актуальну інформацію у сфері сімейного права.

Розлучення за кордоном

Як подати на розлучення, коли один із подружжя за кордоном?

Для того, щоб подати на розлучення, за загальним правилом необхідно визначитися з територіальною підсудністю справи.

Тобто, який саме районний суд компетентний розглядати ту чи іншу справу про розлучення коли один із подружжя – чоловік, здійснив виїзд за кордон.

Для цього необхідно розглянути норми Цивільного процесуального кодексу, ст. 27 – позови до фізичної особи щодо розлучення подружжя пред’являються в суд за зареєстрованим у встановленому порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

У разі, якщо особа є громадянином України та має на думці звернутись до суду з питання розлучення, але один із подружжя здійснив виїзд за кордон, та не бажає виїжджати в Україну, в такому разі, вона має можливість звернутись до сімейного адвоката з розлучень, який є досвідченим у галузі сімейних спорів та в змозі представити та захистити інтереси клієнта.

Розлучення за кордоном

Розлучення з чоловіком, який перебуває за кордоном

Задля того, щоб сімейний адвокат мав змогу у повному обсязі представити позовні вимоги чоловіка або відстояти інтереси відповідача у справі про розлучення одного із подружжя, що здійснив виїзд за кордон, особа має підписати договір з адвокатом про надання правової допомоги, відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

На підставі вищезазначеного закону адвокат має законні права на отримання усіх необхідних документів, дублікатів свідоцтв, робити запити до державних органів у разі необхідності без участі чоловіка або дружини та без складення нотаріально посвідченої довіреності з питання надання послуг з метою розлучення одного із подружжя що здійснив виїзд за кордон.

Розлучення за кордоном

Виїзд за кордон задля оформлення розлучення

Якщо один із подружжя – чоловік, перебуває на території України, а інший здійснив виїзд за кордон, то можливе тільки розлучення через суд. Задля цього необхідно звернути увагу на територіальну підсудність.

Задля уникнення помилок при визначенні підсудності під час розлучення, найкращим рішенням буде звернутись до компетентного сімейного адвоката, але самостійно також можна розібратися у нормах сімейного законодавства, керуючись Цивільним процесуальним кодексом.

У випадку, коли чоловік здійснив виїзд за кордон, та його місце перебування невідоме, слід звернутись до п. 9, 10 ст. 28 ЦПК, де зазначено, що:

  • Позови до відповідача, місце реєстрації проживання або перебування якого невідоме, пред’являються за місцезнаходженням майна відповідача чи за останнім відомим зареєстрованим його місцем проживання або перебування чи постійного його заняття (роботи).
  • Позови до відповідача, який не має в Україні місця проживання чи перебування, можуть пред’являтися за місцезнаходженням його майна або за останнім відомим зареєстрованим місцем його проживання чи перебування в Україні.

Розлучення одного із подружжя – чоловіка, можливе за наявності чи відсутності дітей, адже питання виховання та утримання дітей зазвичай вирішується в порядку окремого судового провадження.

Рекомендуємо ознайомитись на сайті сімейного адвоката Скрябіної Д.С. також з такими темами: розлучення, аліменти, поділ майна подружжя, позбавлення батьківських прав, юрист або адвокат з розлучень, реєстрація розлучення, яке було за кордоном, як затягнути справу про розлучення, як отримати рішення суду, розлучення, перебуваючи за кордоном, розлучення в закритому судовому засіданні, розірвати шлюб, укладений за кордоном, чоловік, дружина, діти до і після розлучення, підстави для розлучення.

Розлучення за кордоном

Вивезення дитини для розлучення з чоловіком

Учасники справи про розлучення, які здійснили виїзд за кордон, мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов’язковою.

Учасник справи, що здійснив виїзд за кордон, подає заяву про участь у судовому засіданні по справі про розлучення в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п’ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Таким чином, якщо чоловік склав позов до суду про розлучення з дружиною що перебуває за кордоном, дружині не обов’язково здійснювати виїзд та вивезення дитини задля оформлення необхідних документів як відповідача, достатньо звернутись до сімейного адвоката, який представить інтереси клієнта на підставі договору про надання правової допомоги.

Розлучення за кордоном

Як розлучитись, якщо чоловік здійснив виїзд за кордон?

Оформити розлучення, якщо чоловік здійснив виїзд за кордон можливо за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача також у разі, якщо:

  • на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти
  • він не може за станом здоров’я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача.
  • за домовленістю подружжя, справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них (дружини або чоловіка).

Розлучення за кордоном

Чи можна розірвати шлюб за кордоном через посольство?

Юрисдикція у випадках, коли чоловік та дружина – громадяни України та здійснили виїзд за кордон, а також у справах про розлучення між громадянином України та іноземцем або особою без громадянства, що проживають за межами України, визначається суддею Верховного Суду України у спосіб, визначений ЦПК, та визначається суддею особисто.

У будь-якому разі, якщо обидва із подружжя здійснили виїзд за кордон та мають там постійне місце проживання, то вони можуть звернутись з питання розлучення до компетентних органів у державі перебування або все ж таки звернутись до судової влади України.

Консультація професійного адвоката з розлучень – це гарантія Вашого успіху. Звертайтесь до юристів нашої компанії будь-яким зручним для Вас способом – телефонуйте або пишіть у месенджери. Ми допоможемо розв’язати Ваше питання швидко та якісно.

Якщо у Вас є необхідність у консультації чи платних послугах адвоката, то звертайтесь за месенджерами, вказаними у розділі контакти.

Якщо у Вас виникли питання, то пишіть їх нам на електронну пошту skriabinadvokat@gmail.com і я обов’язково Вам відповім.

Найчастіші питання адвокату

Чи можливе розлучення через РАЦС, якщо один з подружжя здійснив виїзд за кордон?
Куди пред’являтися позов про розлучення до відповідача, який не має в Україні місця проживання чи перебування,
Чи потрібна особиста присутність Клієнта в суді?
Який у Вас досвід роботи у сімейних справах?
Яка вартість юридичних послуг у Вашій компанії?

Якщо стаття «Розлучення за кордоном» була для Вас корисною та Ви дізнались щось нове для себе з приводу розлучення за кордоном, то ставте лайк цій статті, підписуйтесь на мій ютуб-канал, діліться з друзями, жміть дзвіночок, щоб не пропустити нові відео.

Розлучення за кордоном

Корисні матеріали сайту advokat-family.com.ua:

  1. Помилки в документах про розлучення
  2. Перекладач при розлученні
  3. Дублікат свідоцтва
  4. Визнання шлюбу недійсним
  5. Розлучення без прописки
  6. Розлучення без присутності
  7. Рішення суду про розлучення
  8. Свідоцтво про розлучення
  9. Довідка про сімейний стан
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: