Судовий збір при розлученні

Судовий збір при розлученні

Судовий збір при розлученні

Судовий збір при розлученні

Скрябіна Дар'я Сергіївна
Сімейний адвокат в Україні
Усім привіт! Мене звати Скрябіна Дар’я Сергіївна. Я сімейний адвокат. Наша юридична компанія спеціалізується на наданні юридичних послуг з розірвання шлюбу та стягнення аліментів. Наші юристи здійснюють супроводження процесів у суді по всій Україні.

У статті «Судовий збір при розлученні» я розкажу Вам про розмір і порядок сплати судового збору при розлученні, способи оплати судового збору при розлученні, як сплатити судовий збір при розлученні, а також судовий збір чи державне мито при розлученні в Україні.

Обов’язково читайте статтю на сайті advokat-family.com.ua «Судовий збір при розлученні» до кінця та дізнаєтеся багато цікавого відносно судового збору при розлученні.

Обов’язково підписуйтесь на мій ютуб-канал, щоб завжди отримувати актуальну інформацію у сфері сімейного права.

Судовий збір при розлученні

Розмір і порядок сплати судового збору при розлученні

Розмір позову – це грошова оцінка заявлених вимог при розлученні. Суму заяви повинен вказати позивач у позовній заяві. Вказуючи розмір, позивач повинен її обґрунтувати.

Як правило, сума судового збору за розлучення вказується у гривнях, але можливе її зазначення в іноземній валюті (наприклад, якщо позов подає нерезидент).

Правильне визначення розміру позову за розлучення є запорукою не тільки належної сплати суми судового збору, але й ефективний захист прав та інтересів позивача. Саме тому, якщо позивач вочевидь неправильно визначив суму судового збору та сплатив її, виходячи з дійсної вартості майна або не має можливості це зробити на момент звернення, суд попередньо сам визначає розмір позову.

Судовий збір при розлученні

Сума судового збору

Відповідно до статті 1 Закону, судовий збір – збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг, за видачу документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом.

Отже, судовий збір при розлученні – це грошовий збір, що стягується з учасників справи. Платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи – підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення (статті 2 Закону).

У Законі визначено об’єкти справляння судового збору та об’єкти, з яких судовий збір не справляється:

  • розміри ставок судового збору
  • пільги щодо сплати судового збору
  • порядок сплати судового збору та ін.

Клопотання учасників справи судовим збором не оплачуються.

Закон встановлює декілька способів визначення судового збору при розлученні:

  • судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається;
  • у відсотковому співвідношенні до розміру позову;
  • у фіксованому розмірі.

Рекомендуємо ознайомитись на сайті сімейного адвоката Скрябіної Д.С. також з такими темами: розлучення, аліменти, поділ майна подружжя, позбавлення батьківських прав, розлучення за спільною згодою, розлучення під ключ, розлучення з дітьми, розлучення з ув’язненим, розлучення з іноземцем, розлучення через рацс, розлучення через суд, рішення суду про розлучення, свідоцтво про розлучення.

Судовий збір при розлученні

Як сплатити судовий збір при розлученні?

Як сплатити правильно судовий збір при розлученні? На практиці позивач частіше недоплачує суму судового збору, ніж переплачує. Тому коментована стаття передбачає, що доплата судового збору повинна проводитися відповідно до того розміру позову, яку встановив суд. Цивільний процесуальний кодекс чітко визначив, як повинна процесуально оформлятися доплата судового збору: виноситься ухвала про залишення позовної заяви без руху і вказується сума, що має бути доплачена (Ухвала Приморського районного суду міста Маріуполя цивільна справа № 266/3128/15-ц).

Судовий збір при розлученні

Судовий збір при розірванні шлюбу

Для того, щоб позивачі не робили помилок у визначенні судового збору, коментована стаття містить критерії визначення розміру позову, залежно від заявлених вимог та предмету спору.

Проте на практиці інколи виносять ухвали про відкриття провадження у справі з визначенням суми та дати доплати судового збору (Ухвала Орджонікідзевського районного суду м. Харкова цивільна справа № 644/9949/15-ц)  або з визначенням суми, але без визначення дати доплати (Ухвала Вишгородський районний суд Київської області цивільна справа № 363/4552/15-ц.).

Судовий збір при розлученні

Судовий збір чи державне мито при розлученні Україна

Необхідно зауважити, що при розлученні, позивачеві необхідно сплатити судовий збір згідно з Законом України Про судовий збір, та додати квитанцію про сплату судового збору до пакета документів.

Якщо розлучення провадиться органами РАЦСу, то необхідно сплатити державне мито, встановлене відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 «Про державне мито».

Судовий збір при розлученні

Способи оплати судового збору при розлученні

Судовий збір для подання заяви про розлучення сплачується у банківській установі не пізніше дня пред’явлення позовної заяви. Також судовий збір можна сплатити онлайн на сайті «Судова влада» та прикріпити електронну квитанцію разом з позовною заявою у разі якщо документи направляються онлайн та засвідчені електронним цифровим підписом.

Аналогічна ситуація з оплатою державного мита у РАЦСі. Державне мито може бути сплачено у банківській установі або онлайн на вебпортал «Звернення громадян у сфері державної реєстрації актів цивільного стану».

Консультація професійного адвоката з розлучень – це гарантія Вашого успіху. Звертайтесь до юристів нашої компанії будь-яким зручним для Вас способом – телефонуйте або пишіть у месенджери. Ми допоможемо розв’язати Ваше питання швидко та якісно.

Якщо у Вас є необхідність у консультації чи платних послугах адвоката, то звертайтесь за месенджерами, вказанними у розділі контакти.

Якщо у Вас виникли питання, то пишіть їх нам на електронну пошту skriabinadvokat@gmail.com і я обов’язково Вам відповім.

Якщо стаття «Судовий збір при розлученні» була для Вас корисною та Ви дізнались щось нове для себе про судовий збір при розлученні, то ставте лайк цій статті, підписуйтесь на мій ютуб-канал, діліться з друзями, жміть дзвіночок, щоб не пропустити нові відео.

Судовий збір при розлученні

Корисні матеріали сайту advokat-family.com.ua:

  1. Розлучення без присутності
  2. Розлучення без згоди
  3. Розлучення з вагітною
  4. Розлучення в іншому місті
  5. Розлучення з кримською пропискою
  6. Розлучення для переселенців
  7. Розлучення за кордоном
  8. Розлучення та аліменти
  9. Розлучення онлайн
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: