Заява на розлучення

Заява на розлучення

Заява на розлучення

Заява на розлучення через суд

Скрябіна Дар'я Сергіївна
Сімейний адвокат в Україні
Усім привіт! Мене звати Скрябіна Дар’я Сергіївна. Я сімейний адвокат. Наша юридична компанія спеціалізується на наданні юридичних послуг з розірвання шлюбу та стягнення аліментів. Наші юристи здійснюють супроводження процесів у суді по всій Україні.

У статті «Заява на розлучення через суд» я розкажу Вам, як подавати заяву на розлучення в суді або РАЦСі, чи можна самому скласти заяву на розлучення за допомогою зразка,  який порядок оформлення позовної заяви про розлучення в односторонньому порядку, як подати заяву на розлучення з дітьми онлайн, як правильно скласти заяву на розірвання шлюбу до РАЦСу, скільки коштує позовна заява про розлучення до суду.

Обов’язково читайте статтю на сайті advokat-family.com.ua «Заява на розлучення через суд» до кінця та дізнаєтеся багато цікавого відносно послуг сімейного адвоката з розлучень.

Обов’язково підписуйтесь на мій ютуб-канал, щоб завжди отримувати актуальну інформацію у сфері сімейного права.

Заява на розлучення

Як подавати заяву на розлучення до суду або РАЦСу?

Перше питання яке виникає у подружжя – куди необхідно подавати заяву на розлучення?  Державні органи, компетентні розв’язувати питання припинення шлюбу – суд та РАЦС.

Більш спрощеною є процедура реєстрації шлюбу органами РАЦСу. Як подавати заяви на розлучення – основна умова це відсутність спільних неповнолітніх дітей та наявність спільної згоди подружжя.

При наявності дітей або якщо дітей немає, але подружжя не дійшло згоди також необхідно звернутись до суду.

Спільну заяву необхідно подавати до РАЦСу та суду за умови спільної згоди. В іншому випадку необхідно скласти позовну заяву до суду за зразком.

Заява на розлучення

Чи можна самому скласти заяву на розірвання шлюбу за допомогою зразка?

Чи можна скласти позовну заяву за зразком на розлучення без допомоги юриста або адвоката на підставі зразків, що містяться в інтернет-ресурсах? Звичайно що так.

Але необхідно одночасно розуміти які можуть виникнути ризики.

Відповідно до ст. 185 Цивільного процесуального кодексу, якщо позовна заява за зразком про розірвання шлюбу не відповідає процесуальним вимогам, вона підлягає залишенню без розгляду та поверненню.

Залишення позовної заяви на розлучення без руху – це тимчасова форма затримання провадження: у справі у зв’язку із недоліками позовної заяви або її додатками, які необхідно подавати до суду.

Відповідно до частини першої статті 185 ЦПК, визначаються підстави винесення ухвали про залишення позовної заяви на розлучення без руху:

Її невідповідність вимогам, які вказані в статтях 175 та 177 ЦПК. Стаття 175 вказує вимоги змісту і форми позовної заяви, а стаття 177 визначає, які документи додаються до позовної заяви та порядок їх подачі.

Оскільки ЦПК редагував доволі істотно вимоги до позовної заяви за зразком, не вказівка її обов’язкових реквізитів тепер виступає найбільш поширеною підставою залишення її без руху.

Хоча чисельними також є підстави несплати чи недоплати судового збору. Як правильно вказують, у ряді випадків відсутність певної інформації по особистим даним у позовній заяві на розлучення не може бути підставою залишення її без руху.

Заява на розлучення

Порядок  оформлення позовної заяви про розлучення в односторонньому порядку

Одною з найбільш важливих заяв по суті справи є позовна заява за зразком. Цей процесуальний документ передбачає односторонній порядок подання документів, що направлений на відкриття провадження у цивільній справі.

З усіх заяв по суті справи позовну заяву за зразком необхідно подавати першою. Але подібне не властиво зустрічній позовній заяві та позовній заяві третьої особи з самостійними вимогами. Інші заяви по суті справи подаються в порядку черговості після того, як ухвалою суду буде відкрито провадження у справі.

В позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Всі вимоги позовної заяви слід викладати чітко, зрозуміло, повно, як того вимагає закон.

Від цього залежить успішне складання інших заяв по суті справи, якісне проведення підготовки у справі та її оперативний розгляд. До таких вимог позовної заяви чинне законодавство відносить:

  • найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
  • особисті дані учасників справи;
  • зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці;
  • обгрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
  • зміст позовних вимог або предмет позову;
  • виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;
  • зазначення доказів, що підтверджують обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;
  • відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору;
  • відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
  • перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності);
  • попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат;
  • підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;
  • підстави звільнення позивача від сплати судового збору 2021;
  • підстави звернення з позовною заявою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи;

Заява на розлучення

Подавати заяву на розлучення з дітьми онлайн

Позовну заява на розлучення за зразком з дітьми необхідно подавати до суду в письмовій формі. Існує можливість її подачі в електронній формі-онлайн з дотриманням вимог, вказаних у ч. 6, 8 статті 14, ч. 5-6 статті 43 ЦПК.

Головне пам’ятати, що у випадку подання позовної заяви на розлучення в електронній формі при розлученні онлайн, всі інші заяви по суті справи, клопотання та письмові докази, треба подавати виключно в електронній нормі, якщо не має дозволу суду на їх надсилання в паперовій (ч. 9 статті 43 ЦПК).

Подача позовної заяви за зразком  на розлучення в електронній формі не призводить до зменшення ставки судового збору.

Оскільки не застерігається написання позовної заяви на розлучення за зразком виключно машинописним текстом, допускається подання рукописної позовної заяви на розлучення з дітьми.

Усне звернення з позовними вимогами та їх обґрунтуванням, як це дозволено в деяких країнах ЄС, ЦПК України не передбачає.

Якщо вирішено подавати позовну заяву на розлучення з дітьми рукописним чи машинописним текстом, треба переконатися в тому, що текст розбірливий і дає можливість зрозуміти, що в змісті позовної заяви написано.

Якщо, наприклад, роздрукована на принтері позовна заява на розлучення з дітьми не дасть можливості прочитати текст через недостатність краски у принтері, ухвалою суду така заява залишиться без руху (Постанова Апеляційного суду Хмельницької області, цивільна справа № 676/1325/17. URL: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/72060453).

Заява на розлучення

Як правильно скласти заяву на розірвання шлюбу до РАЦСу?

При звернненні до органів РАЦС, співробітником відділу перевіряються документи заявників та видається заява про розірвання шлюбу за зразком. Зазвичай, з заявою надається зразок згідно якого необхідно подавати заяву.

У заяві про розірвання шлюбу подружжям за зразком, що не має дітей, міститься інформація про особисті дані особи, що бажає розірвати шлюб, інформація щодо військового обліку та відомості про шлюб, який розривається.

Після того, як чоловік та дружини склали заяву за зразком, співробітник РАЦСу перевіряє правильність внесених відомостей до заяви та виправляє помилки у разі їх виявлення.

Рекомендуємо ознайомитись на сайті сімейного адвоката Скрябіної Д.С. також з такими темами: розлучення, аліменти, поділ майна подружжя, позбавлення батьківських прав, розлучення під ключ, розлучення з дітьми, розлучення з ув’язненим, розлучення з іноземцем, розлучення через рацс, розлучення через суд, рішення суду про розлучення, свідоцтво про розлучення, терміни розлучення.

Заява на розлучення

Ціна позовної заяви  про розлучення до суду

Ціна позову – це грошова оцінка заявлених вимог. Ціну позову повинен вказати позивач у позовній заяві. Вказуючи ціну позову, позивач повинен її обґрунтувати.

Як правило, ціна позову на розлучення вказується у гривнях, але можливе її зазначення в іноземній валюті (наприклад, якщо позов подає нерезидент). Правильне визначення ціни позову про розірвння шлюбу є запорукою не тільки належної сплати суми судового збору, але і ефективний захист прав та інтересів позивача.

Саме тому, якщо позивач вочевидь неправильно визначив ціну позову, виходячи або не має можливості це зробити на момент звернення до суду, суд попередньо сам визначає ціну позову.

На практиці позивач частіше недоплачує суму судового збору, ніж переплачує. Тому доплата судового збору повинна проводитися відповідно до тієї ціни позову, яку встановив суд.

ЦПК чітко визначив як повинна процесуально оформлятися доплата судового збору: виноситься ухвала про залишення позовної заяви на розлучення без руху і вказується сума, що має бути доплачена (Ухвала Приморського районного суду міста Маріуполя, цивільна справа № 266/3128/15-ц. URL: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/49668951).

Проте на практиці інколи виносять ухвали про відкриття провадження у справі з визначенням суми та дати доплати судового збору (Ухвала Орджонікідзевського районного суду м. Харкова, цивільна справа № 644/9949/15-ц. URL: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/51927655) або з визначенням суми, але без визначення дати доплати (Ухвала Вишгородський районний суд Київської області, цивільна справа № 363/4552/15-ц. URL: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/55734103).

Консультація професійного адвоката з розлучень – це гарантія Вашого успіху. Звертайтесь до юристів нашої компанії будь-яким зручним для Вас способом – телефонуйте або пишіть у месенджери. Ми допоможемо розв’язати Ваше питання швидко та якісно.

Якщо у Вас є необхідність у консультації чи платних послугах адвоката, то звертайтесь за месенджерами, вказанними у розділі контакти.

Якщо у Вас виникли питання, то пишіть їх нам на електронну пошту skriabinadvokat@gmail.com і я обов’язково Вам відповім.

Якщо стаття «Заява на розлучення через суд» була для Вас корисною та Ви дізнались щось нове для себе з приводу того, як подавати заяву на розлучення через суд, то ставте лайк цій статті, підписуйтесь на мій ютуб-канал, діліться з друзями, жміть дзвіночок, щоб не пропустити нові відео.

Заява на розлучення

Корисні матеріали сайту advokat-family.com.ua:

  1. Вартість послуг при розлученні
  2. Судовий збір при розлученні
  3. Прізвище подружжя після розлучення
  4. Апостиль на документах
  5. Апостиль на рішенні суду про розлучення
  6. Куди подавати на розлучення?
  7. Поняття шлюбу
  8. Шлюб з іноземцем
  9. Закон про розлучення
Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Сімейний адвокат
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: